ETA 7750 Tarih Değiştirme Sorunu

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

ETA 7750 Tarih Değiştirme Sorunu

Mesaj transporter » 02 Tem 2013, 14:13

Herkese merhaba arkadaşlar bende tissot marka eta 7750 valjoux saat var. Dün akşam saat 22:40 gibi tarihi değiştiriyim dedim izin vermedi çarkı çevirdim fakat tarihi atmadı. kesin bozuldu dedim ki ertesi gün denediğimde tarih ve günü rahatlıkla değiştirdim. bu saatin bir özelliğimi yok saatte bir arıza mı var ?
Kullanıcı avatarı
transporter

Re: ETA 7750 Tarih Değiştirme Sorunu

Mesaj SeRxx » 02 Tem 2013, 15:49

Merhaba, saatin kendisi tarih değiştirmeye başladığından manuel olarak ayara izin vermemiştir. ETA 7750'lerde genelde yaşanan bir durum ki forumda zorlamalardan kaynaklı sorunlar yaşandı. Tarih ayarlama işlemini mümkün olduğunca öğleden önce, sabah saatlerinde yapınız :thumbup:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj bengisaat » 02 Tem 2013, 21:17

Gece saat 20 den sonra manuel ayarlama yapmayınız.
Herhangi bir zamanda takvimi ilerletirken zorlanma hissederseniz kesinlikle zorlamayınız.Takvim çarkını veya numaratörü bozarsa masraf çıkartır.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj asymptote » 02 Tem 2013, 21:28

Cengiz ustam bu sorunu ortadan kaldıran bir iyileştirme yapılamaz mı sizce? Rotor süsleyeceklerine biraz bu işe yönelse saat üreticileri..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj razz » 03 Tem 2013, 00:09

bengisaat yazdı:Gece saat 20 den sonra manuel ayarlama yapmayınız.
Herhangi bir zamanda takvimi ilerletirken zorlanma hissederseniz kesinlikle zorlamayınız.Takvim çarkını veya numaratörü bozarsa masraf çıkartır.

Tecrübeyle sabittir.. :roll: Aynı mevzu babama ait, Valjoux 7750 tabanlı Omega 1164 kalibreli, Seamaster 300 Professional Chronograph saatte başıma gelmişti.. :? Cengiz Usta'ya hızlı ve kusursuz servis desteği için buradan tekrar teşekkür etmiş olayım.. :thumbup: :champ:
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj bengisaat » 03 Tem 2013, 01:29

Vala bende yıllardır bu soruyu sorarım ,örneğin geçenlerde noodles in valjoux un rus versiyonu olan 3133 makinalı poljotlarını revizyona aldık.Bunlarda çözmüşler nasıl çözmüşler " manuel takvim ayarını iptal edip takvim çarkına yaylı ve çarklı bir sistem ilave etmişler saati yelkovanı geriye doğru sadece 1-2 tur çevirip tekrar ileri alınca takvim yeniden atıyor böylece orijinalinin önüne geçmiş diyebilirim (Sadece bu konuda) :)

@Razz, Bende teşekkür ederim babana da selamlar ,umarım sorunsuzca kullanıyordur seamasteri bu arada 2 yıla yaklaştık sanırım ,zaman ne çabuk geçiyor.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj Kaspersky » 08 Şub 2022, 14:18

Teşekkür amaçlı konuyu hortlatayım, Seiko SSA346J saatimi 15.01 aldım, 10 gün civarı taktım sonrasında bir 10 gündür evde olduğum için kullanmadım. Sonrasında biraz araştırma yapayım dedim otomatik saatler kullanılmadığı zaman kurulmalı mı diye. Saat ve Saat sitesinde kurulmalı yazıyordu bende dün akşam kurdum ancak saat ve tarih ayarını gece olduğu için yapmadım. Sonrasında sabah saat ve tarih ayarını yapayım dedim saati ayarladım ancak tarih ayarlanmıyor, ne yaptıysam olmadı, haliyle endişelendim daha 1 ay olmadan saat bozuldu diye. Aydın saati aradım teknik servis kısmına ulaşamıyorum vs. Sonra forumda araştırınca bu konuyu buldum. Saat ayarında 12'yi ikinci geçişte tarih ileri attı yaklaşık 6 gün filan bu şekilde ilerlettim tarihi, sonrasında gündüz saatine getirdim ve tarih ayarlandı çok mutlu oldum :)
Kullanıcı avatarı
Kaspersky

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 41 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners