Kutusuna Koyunca Sapıtan NH35A

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Kutusuna Koyunca Sapıtan NH35A

Mesaj Cetinakpan » 13 Şub 2022, 19:30

2. Güncelleme: Geceleri yatarken tepesi yukarı bakacak şekilde koyduğum saatim 5 günde 10 saniye kazandı şuanki değerlerimden memnunum
Kullanıcı avatarı
Cetinakpan

Mesaj jerk » 15 Şub 2022, 09:25

Saatin kutusunun mıknatıslı olması durumu etkileyebilir mi?

MAR-LX1A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
jerk

Mesaj Cetinakpan » 16 Şub 2022, 03:50

jerk yazdı:Saatin kutusunun mıknatıslı olması durumu etkileyebilir mi?

MAR-LX1A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba, kutusunda mıknatıs bulunmuyor, sanırım saati koyma şekli çok önemli. Geceleri kutuya tepesi yukarı bakacak şekilde koyuyorum bu şekilde 1 haftalık bir süre geçti ve saatim şuan 30 saniye ileride belki zamanla daha da düşer :D
Kullanıcı avatarı
Cetinakpan

Mesaj Cetinakpan » 27 Şub 2022, 01:23

Çok ilginç bir şekilde saatim ayarladıktan 1 hafta sonra 30 saniye ileriyken şuanda, yani saati ayarladığımdan 1 ay sonra 28 saniye ileride. Bu süre boyunca hergün kullandım gece yatarken kutuya koydum uyanınca koluma taktım hiç durmadı. Bunun açıklaması var mı :lol:
Kullanıcı avatarı
Cetinakpan

Mesaj hknmtn » 28 Şub 2022, 03:19

Cetinakpan yazdı:Çok ilginç bir şekilde saatim ayarladıktan 1 hafta sonra 30 saniye ileriyken şuanda, yani saati ayarladığımdan 1 ay sonra 28 saniye ileride. Bu süre boyunca hergün kullandım gece yatarken kutuya koydum uyanınca koluma taktım hiç durmadı. Bunun açıklaması var mı :lol:

Hiç durmamasının nedeni mekanizmanın yeterli rezerve ulaşmak için yeterince hareket ettiğini gösterir. Zaman tutuşunun nedeni de sizin bulduğunuz saatin duran haldeki pozisyonundan kaynaklıdır.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Cetinakpan » 28 Şub 2022, 13:48

hknmtn yazdı:
Cetinakpan yazdı:Çok ilginç bir şekilde saatim ayarladıktan 1 hafta sonra 30 saniye ileriyken şuanda, yani saati ayarladığımdan 1 ay sonra 28 saniye ileride. Bu süre boyunca hergün kullandım gece yatarken kutuya koydum uyanınca koluma taktım hiç durmadı. Bunun açıklaması var mı :lol:

Hiç durmamasının nedeni mekanizmanın yeterli rezerve ulaşmak için yeterince hareket ettiğini gösterir. Zaman tutuşunun nedeni de sizin bulduğunuz saatin duran haldeki pozisyonundan kaynaklıdır.

Merhaba yanlış anlaşıldım sanırım sorum saatin 1 hafta içinde 30 saniye kazanıp 1 ay geçince bu sürenin 28 saniyeye inmesi :lol:
Kullanıcı avatarı
Cetinakpan

Önceki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners