Kutusuna Koyunca Sapıtan NH35A

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Kutusuna Koyunca Sapıtan NH35A

Mesaj Cetinakpan » 07 Şub 2022, 20:57

Merhabalar, otomatik saat dünyasına evveli gün elime gelen NH35A mekanizmalı saatim ile giriş yaptım, almadan önce burdaki yazıları vs okuyarak otomatik saatten nelerin beklenip beklenmeyeceği hakkında ufak bir bilgi sahibi oldum açıkçası iyi de oldu benim için.

Saatimin 2 günlük ölçümü sonucunda elde ettiğim bilgiler bileğimdeyken 24 saatte 2 saniye ileri, kutusuna koyduğumda 11 saatte 11 saniye, 10 saatte 10 saniye ileri gittiği, kutusundayken saatlik 1 saniye gideri var gibi, kutuda kesintisiz 24 saat ölçmedim. Kendi günlük kullanımımda ortalama 13-14 saat bileğimde kalan saatim benim için günlük 11-12 saniye ileri gitmiş oluyor.

Hiç kullanmadığım bir gün olsa 24 saniye ileri gitmiş olucak :) Bu, bileğime kıyasla kutusunda 10-11 kat daha fazla ileri giden bir saat oluyor acaba bir yerde hata mı yapıyorum bilek ve kutudaki sapma oranında bu kadar fark normal midir kutusuna koyma şeklini vs değiştirmem mi yoksa durumu kabullenmem mi gerekiyor :lol:
Teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
Cetinakpan

Re: Kutusuna Koyunca Sapıtan NH35A

Mesaj HknDrsn » 07 Şub 2022, 23:41

Bu değerler bence gayet iyi bu değerleri bulamayanlar var :D
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj Bahas » 08 Şub 2022, 00:21

Farklı pozisyonlarda farklı değerler çıkması gayet normal. Yatar vaziyet için fazla gelebilir ama daha ziyade karma kullanıma dikkat etmek gerekir. Sürekli yatan nh35 mekanizmanın sapma değeri bence makul seviyede

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Bahas

Mesaj Cetinakpan » 08 Şub 2022, 01:08

HknDrsn yazdı:Bu değerler bence gayet iyi bu değerleri bulamayanlar var :D

Bilekteki değerlerden ben de çok memnunum bilek dışına da bir yol bulucaz artık :)
Kullanıcı avatarı
Cetinakpan

Mesaj Cetinakpan » 08 Şub 2022, 01:09

orientmako yazdı:Farklı pozisyonlarda farklı değerler çıkması gayet normal. Yatar vaziyet için fazla gelebilir ama daha ziyade karma kullanıma dikkat etmek gerekir. Sürekli yatan nh35 mekanizmanın sapma değeri bence makul seviyede

Yorumunuz için teşekkürler, artık farklı pozisyonlarda deneyip ona göre aksiyon almaya çalışıcam
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cetinakpan

Mesaj Cetinakpan » 08 Şub 2022, 06:57

Güncelleme: Kutuya tepesi yukarı bakıcak şekilde bıraktığım gece 6 saatte 2 saniye ileri gitti yani saatte 1 olan ilerlemeyi yavaşlattık
Kullanıcı avatarı
Cetinakpan

Mesaj oserin » 08 Şub 2022, 08:42

İlk otomatik saatin heyecanıyla, ben de saat başı bakardım, kaç saniye ileri gitti, saatte bu kadar giderse, 24 saatte şu kadar gider hesabı yapardım. Zamanla uçağı, otobüsü kacirtmasin yeter moduna giriyosun hocam. Saatiniz hayırlı olsun, keyifli zamanlar göstersin
Kullanıcı avatarı
oserin

Mesaj Cetinakpan » 08 Şub 2022, 11:17

oserin yazdı:İlk otomatik saatin heyecanıyla, ben de saat başı bakardım, kaç saniye ileri gitti, saatte bu kadar giderse, 24 saatte şu kadar gider hesabı yapardım. Zamanla uçağı, otobüsü kacirtmasin yeter moduna giriyosun hocam. Saatiniz hayırlı olsun, keyifli zamanlar göstersin

Teşekkürler, uğraş vermek keyifli hiç bitmemesi dileğiyle :)
Kullanıcı avatarı
Cetinakpan

Sonraki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners