Swatch Grup - High Beat

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Swatch Grup - High Beat

Mesaj kilimanjaro » 01 Haz 2022, 20:22

Merhaba ... swatch grup 36.000 vuruşlu high beat mekanizmalar üretmeye başlamış.İlk olarak bunu longines ile piyasaya sürüyor.

https://www.fratellowatches.com/longine ... iver/#gref

54 saat güç rezervine sahip ... bu gayet makul.Bugün hodinkee de okuduğum makalede 3.500 dolardan başlayan fiyatlarla , 6.000 dolardan satılan grand seiko lara rakip olabileceği yazılmış.Hiç sanmıyorum.Hem işçilik hemde hassasiyet olarak seiko çok daha önde ... longines saatte 36.000 vuruş ile ancak cosc standartlarını garanti ediyor.Bildiğim kadarıyla GS , günlük 1 sn sapma değerleri veriyor.Ayrıca link de verilen ultra chron diver ı ben vintage seikolara benzettim.Yani özgün bir tasarım yok.Longines hidroconquest modeline bu mekanizmayı koysa daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Tüm bunlara rağmen swatch grup bu işin ekmeğini çok yiyecektir.Tissot lar , rado lar vs ... hatta kronograf saatler bile bu mekanizmayla pazara girecektir diye düşünüyorum.

Hatta ve hatta Omega bile yakında co-axial high beat yapıp , bir speed master furyası başlatırsa benim için süpriz olmaz.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Re: Swatch Grup - High Beat

Mesaj SelAc » 02 Haz 2022, 00:39

710 kasa Vostok Amphibian' a benziyor. :lol:
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj mstfduz » 02 Haz 2022, 10:30

SelAc yazdı:710 kasa Vostok Amphibian' a benziyor. [emoji38]
Müthiş tespit [emoji848]Resim

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
mstfduz

Mesaj copycat » 02 Haz 2022, 10:39

Elbette meraklısına saygı duyuyorum ama vuruş sayısını artırmak benim için asla bir tercih sebebi olmayacaktır. 28.800 zaten akıcı bir görünüm sağlıyor.

Mekanizmaların, sağlam, sorunsuz kabul edilebilir zaman tutma aralığında ve yüksek rezervli olması benim için yeterli.

Eta mekanizmalar çok iyi, hoş, ama biraz sert kurunca kırılabiliyor, yanlış zamanda takvim ayarlanınca sorun çıkıyor, yine fazla kurunca çarklar kırılıyor, oysa bugüne kadar kullandığım sayısız Seiko mekanizmada hiç bu tarz sorun yaşamadım.

Belki bana denk gelmiştir ama eta mekanizmalar hâlen bana çok narin geliyor. Keşke mekanizmaları biraz daha dayanıklı hâle getirseler.

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj danGerfuLL » 02 Haz 2022, 11:10

@copycat Aynı durum vintage saatlerde de geçerli. Omega-Seiko karşılaştırması yaparsak Omegalar çok daha narin Seikolara nazaran. Ha Seiko'da kronik 56 serisinde takvim çarkı plastik olduğu için problem var ancak diğer serilerde kronik bir sorun yok.

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj kilimanjaro » 02 Haz 2022, 11:29

High beat mekanizmaların en önemli eksikliği , daha sık bakım gerektirmesi.Yoksa akar saniyenin titrek olmaması çok güzel.Bu da hassasiyeti arttıran bir etken.Aslında saat endüstrisi daha kaliteli yağlar kullanarak bakım aralığını uzatabilir.Ancak şu an bu işlerine gelmez diye düşünüyorum.ETA longines ile bu işe başlıyor .... yakında onun klonu olan sellita da buna soyunur.İsviçreli mekanizma üreticileri bakımlardan kaynaklı gelirlerini arttirırlar.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj kilimanjaro » 02 Haz 2022, 11:31

SelAc yazdı:710 kasa Vostok Amphibian' a benziyor. :lol:

Bende bir vintage seiko var.Şu an Ankaradaki evde.Yarın akşam buradan paylaşırım fotoğrafını.Bende ona benzettim.

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj kilimanjaro » 03 Haz 2022, 16:28

Bunu diyordumResim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners