Omega Seamaster 1998 Bezel ve Servis

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Omega Seamaster 1998 Bezel ve Servis

Mesaj ducktheplan » 28 Ağu 2023, 22:14

Merhaba,

Babamdan yadigar Omega Seamaster saatin bezeli 1998 model olduğu için artık kullanım vs sebeplerden solmaya başladı. Daha önce aynı saatin bakımı için Emaar Avm'deki Tourbillon Boutique'e gitmiştim, fakat sanıyorum ki kapanmış. Tavsiye edebileceğiniz saat ustası vb. yerler varsa öğrenmek isterim.

Resim
En son ducktheplan tarafından 29 Ağu 2023, 10:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Re: Omega Seamaster 1998 Bezel ve Servis

Mesaj muratcan87 » 28 Ağu 2023, 22:40

Merhabalar,

Tahmin ettiğim üzere alüminyum bezelli bir modeliniz var. Tourbillon kapandı, hatta Omega resmi olarak Türkiye’den çekildi. Nişantaşı’nda Türkiye distribütörü olan Rotap’ın Omega Butiği var. Oraya gidebilirsiniz. İsviçre’ye gönderilip 2-3 ay kadar süren bir tamir ve restore süreci oluyor. Fiyatı da 1000€ civarında oluyor. Ancak saatiniz sıfır almışsınız gibi oluyor. Eğer 98’den beri büyük bir revizyon görmediyse böyle bir bakıma değer bence. Onun dışında Cengiz Usta gibi birkaç usta bulabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj Thepisode » 28 Ağu 2023, 22:49

Merhaba, işlerini takip ettiğim Tarkan usta var. Görüşmenizi tavsiye ederim. Sitesini ekliyorum.

https://www.garantilisaattamiri.com
"Cesaret, bir anlık sabırdır." Hz. Ali (a.s.)
Kullanıcı avatarı
Thepisode

Mesaj prx » 29 Ağu 2023, 06:17

ducktheplan yazdı:Merhaba,

Babamdan yadigar Omega Seamaster saatin bezeli 1998 model olduğu için artık kullanım vs sebeplerden solmaya başladı. Daha önce aynı saatin bakımı için Emaar Avm'deki Tourbillon Boutique'e gitmiştim, fakat sanıyorum ki kapanmış. Tavsiye edebileceğiniz saat ustası vb. yerler varsa öğrenmek isterim.
Çok güzel resmini de paylaşabilir misiniz rica etsem.konu güzel.

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj ducktheplan » 29 Ağu 2023, 10:40

muratcan87 yazdı:Merhabalar,

Tahmin ettiğim üzere alüminyum bezelli bir modeliniz var. Tourbillon kapandı, hatta Omega resmi olarak Türkiye’den çekildi. Nişantaşı’nda Türkiye distribütörü olan Rotap’ın Omega Butiği var. Oraya gidebilirsiniz. İsviçre’ye gönderilip 2-3 ay kadar süren bir tamir ve restore süreci oluyor. Fiyatı da 1000€ civarında oluyor. Ancak saatiniz sıfır almışsınız gibi oluyor. Eğer 98’den beri büyük bir revizyon görmediyse böyle bir bakıma değer bence. Onun dışında Cengiz Usta gibi birkaç usta bulabilirsiniz.

Merhaba Muratcan Bey,

Temmuz 2021’de aşağıda paylaştığım bakımları yaptırmıştım. O zaman da bezel değişimi tavsiyesinde bulunmuşlardı ama yaptırmamıştım. Dediğiniz gibi o zaman da 1000€ gibi bir maliyeti olmuştu, İsviçre’de 1.5-2 aylık bir süreç sonrasında saat gelmişti. Detaylı ve bilgilendirici mesajınız için teşekkür ederim.

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Mesaj ducktheplan » 29 Ağu 2023, 10:47

Thepisode yazdı:Merhaba, işlerini takip ettiğim Tarkan usta var. Görüşmenizi tavsiye ederim. Sitesini ekliyorum.

https://www.garantilisaattamiri.com

Merhaba, siteyi inceleyeceğim. Teşekkür ederim paylaştığınız için.

prx yazdı:Çok güzel resmini de paylaşabilir misiniz rica etsem.konu güzel.

Tabii, ilk mesajıma ekledim saatin fotoğrafını.
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Mesaj muratcan87 » 29 Ağu 2023, 12:40

ducktheplan yazdı:
muratcan87 yazdı:Merhabalar,

Merhaba Muratcan Bey,

Temmuz 2021’de aşağıda paylaştığım bakımları yaptırmıştım. O zaman da bezel değişimi tavsiyesinde bulunmuşlardı ama yaptırmamıştım. Dediğiniz gibi o zaman da 1000€ gibi bir maliyeti olmuştu, İsviçre’de 1.5-2 aylık bir süreç sonrasında saat gelmişti. Detaylı ve bilgilendirici mesajınız için teşekkür ederim.

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Saatin durumu bayağı iyi bence, zaten 2 sene önce Omega tarafından bakımı yapılmış bir pilli makinenin bakıma ihtiyacı neden oldu merak ettim. Amaç sadece bezel ise yine Omega’ya yollayabilirsiniz bence. Pilli mekanizma bakımını ustalar ne kadar yapabiliyor emin değilim. Kimseyi kötülemek istemem ama bildiğimiz ustalar pilli saat bakımı değil mekanik saat ustaları. Dolayısıyla çok anlayacaklarını sanmıyorum. Ancak yine pilli mekanizmaya zaten 20-30 sene bakım yapmasanız da olur. Bakım dediğimiz şey profesyonel polisaj işlemi, conta vs. kontrolleri ile su geçirmezliğin sağlanmasından oluşuyor. Bir de takriben 25 senede bir kadrandaki lume artık çalışmıyor ve bu yenileniyor. Bakımı gördüğüm kadarıyla çok yeni yaptırmışsınız. Mekaniklerin bile Omega’da 7-8 senede bir bakıma ihtiyaç duyduğunu düşündüğümüzde ancak saat bir nedenden dolayı çalışmıyorsa bakıma götürün derim. Bu arada Omega kendi servisini yaptığı saatlere de 2 seneye kadar zaten garanti veriyor. Bence bezelde de güzel bir eskime olmuş. Ben olsam bir süre daha böyle kullanırdım. Yaşanmışlık izleri duruyor üstünde ve rengi de kötü değil. 5-10 sene sonra sıfır gibi yapar Omega tekrardan nasıl olsa :)

Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj manil » 29 Ağu 2023, 15:51

Çoğu kişi böyle bezeli tercih eder. Saat güzel patina almış, dilerseniz bezel değişim işini tekrar düşünün.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Sonraki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 99 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners