Mekanik Saatlerde Sapma Hakkında Yorumlar

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Mekanik Saatlerde Sapma Hakkında Yorumlar

Mesaj SEmre » 30 Oca 2020, 09:24

danGerfuLL yazdı:
SEmre yazdı:
danGerfuLL yazdı:Saparsa ekime sapmazsa kasıma diyen bir ben yokumdur umarim. [emoji846]

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yalnız değilsin ;)
Adaşım demek ki bu sapma meseleleri pek Emrelere göre değil. [emoji846]

Hahaha aynen öyle [emoji16]
Kullanıcı avatarı
SEmre

Mesaj samuray » 18 Şub 2020, 09:00

Ben 2018 kasım ayında almıştım Submarinerımı, o gün atomic saate göre saatimi ayarladım. 2020 şubat ortasındayız. saatimi bir kaç gün dışında hergün taktım.

Saatin zamanını hiç ayarlamadım ve şu anda artı 4 saniye ilerde.

Quartz mı sattı bana Rolex bayii :)
Kullanıcı avatarı
samuray

Mesaj Cruciatus » 18 Şub 2020, 09:30

danGerfuLL yazdı:Saparsa ekime sapmazsa kasıma diyen bir ben yokumdur umarim. [emoji846]

Kesinlikle umursamam, hatta sapmış mı sapmamış mı kontrol etmem bile..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj MrPandül » 18 Şub 2020, 11:58

bende katılıyorum :) benim içinde çok kasacak durum değil her gün saat değiştiriyorum neredeyse 1920 üretimi de var 2018 üretimi de :)) dakika derecesinde değilse çokta kasmıyorum
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj mturann » 18 Şub 2020, 13:33

samuray yazdı:Ben 2018 kasım ayında almıştım Submarinerımı, o gün atomic saate göre saatimi ayarladım. 2020 şubat ortasındayız. saatimi bir kaç gün dışında hergün taktım.

Saatin zamanını hiç ayarlamadım ve şu anda artı 4 saniye ilerde.

Quartz mı sattı bana Rolex bayii :)

Süper :thumbup:
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj castilla » 20 Mar 2022, 10:59

Merhaba 2017 senesinde aldığım rolex submariner hulk modeli günlük 6-7 saniye ileri gidiyor.Normal midir? 2018 de aldığım datejust II modeli de var o günlük 1-2 saniye civarında ileri gidiyor.Bakım mı gerektirir normal midir? İkisinin mekanizması farklı çünkü datejust daha yeni nesil bildiğim kadarıyla.
Kullanıcı avatarı
castilla

Mesaj kilimanjaro » 20 Mar 2022, 17:45

castilla yazdı:Merhaba 2017 senesinde aldığım rolex submariner hulk modeli günlük 6-7 saniye ileri gidiyor.Normal midir? 2018 de aldığım datejust II modeli de var o günlük 1-2 saniye civarında ileri gidiyor.Bakım mı gerektirir normal midir? İkisinin mekanizması farklı çünkü datejust daha yeni nesil bildiğim kadarıyla.

Heriki saatinizi de akşam tepe yukarı gelecek şekilde bırakın.Benim bildiğim rolex mutlaka geri kalacaktır bir miktar.Kızacak arkadaşlar olabilir , saygı benden ... yıllardır mekanik saat kullanan , zaman zaman okuyan , araştıran biri olarak söylemeliyim ki dünyanın en iyi zaman tutan mekanik saatlerini üreten marka Rolex dir.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj castilla » 20 Mar 2022, 17:57

kilimanjaro yazdı:
castilla yazdı:Merhaba 2017 senesinde aldığım rolex submariner hulk modeli günlük 6-7 saniye ileri gidiyor.Normal midir? 2018 de aldığım datejust II modeli de var o günlük 1-2 saniye civarında ileri gidiyor.Bakım mı gerektirir normal midir? İkisinin mekanizması farklı çünkü datejust daha yeni nesil bildiğim kadarıyla.

Heriki saatinizi de akşam tepe yukarı gelecek şekilde bırakın.Benim bildiğim rolex mutlaka geri kalacaktır bir miktar.Kızacak arkadaşlar olabilir , saygı benden ... yıllardır mekanik saat kullanan , zaman zaman okuyan , araştıran biri olarak söylemeliyim ki dünyanın en iyi zaman tutan mekanik saatlerini üreten marka Rolex dir.

teşekkürler bir deneyeceğim, ama bakım sinyali mi veriyor saati diye düşündüm biraz.
Kullanıcı avatarı
castilla

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners