İlk lüks saat seçimim nasıl olmalı ?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: İlk lüks saat seçimim nasıl olmalı ?

Mesaj yagizbasoglu » 20 May 2019, 00:32

sieger yazdı:
yagizbasoglu yazdı:
sieger yazdı:valla hocam verebilecegim en iyi oneri su olur. Atiyorum aklinizdaki 36mm explorer, ama o kadar paraniz yok, tudor 36 aldiniz, bunu asla yapmayin, cunku aklinizda hep kalacak, daha cok bekleyin daha cok biriktirin ve cidden istediginiz saati alin.

Ya ne yalan söyliyim,bb bence explorerdan daha güzel gözüküyor.Ama geçen bir arkadaşıma görünüş olarak fikrini sorduğumda,tudor gömlek markası değil mi ya dedi,o an kahroldum,bütün moralim gitti

yok hocam bunu asla dusunmeyin, cok uzun sure explorer 36mm kullandim, bana gelip, bu muymus rolex dumduz saat iste diyen bile cok oldu. Sayet sizin begendiginiz bb36 ise, dusunmeyin derim, saati siz kullanacaksiniz sonucta, sizi tatmin etmesi onemli, baskalarinin begenmesini istiyorsaniz zaten isiniz cok zor, en iyi saate bile en sacma yorumu yapacaklardir.

tamamen haklısınız o konuda,ama keşke biraz daha prestijli bir marka olsaydı,ne demek istediğimi anlamışsınızdır.Bu arada 36 explorerı türkiyede nerde,nasıl fiyatlara temin edebilirim bir fikriniz var mı ?
Kullanıcı avatarı
yagizbasoglu

Mesaj sieger » 20 May 2019, 00:42

viewtopic.php?f=73&t=31153

daha gecen hafta ben satiyordum. :cry:
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj argn » 20 May 2019, 00:44

Zaten bir omega sahibisiniz, omega dan şaşmayın derim.38.5 mmlik aqua terra yıda tavsiye ederim. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
argn

Mesaj yagizbasoglu » 20 May 2019, 00:50

sieger yazdı:http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=73&t=31153

daha gecen hafta ben satiyordum. :cry:

Gerçekten çok geçmiş olsun...
Kullanıcı avatarı
yagizbasoglu

Mesaj yagizbasoglu » 20 May 2019, 00:51

argn yazdı:Zaten bir omega sahibisiniz, omega dan şaşmayın derim.38.5 mmlik aqua terra yıda tavsiye ederim. :thumbup:

öyle gibi duruyor.38mm lik beyaz kadranları varmış aqua terra nın.Fırsatım olursa onlarıda denemek istiyorum
Kullanıcı avatarı
yagizbasoglu

Mesaj argn » 20 May 2019, 00:52

Bu arada sieger dostum! sizede çok geçmiş olsun. Umarım mağduriyetiniz en kisa sürede çözümlenir.
Kullanıcı avatarı
argn

Mesaj eyimen » 20 May 2019, 02:30

yagizbasoglu yazdı:
argn yazdı:Zaten bir omega sahibisiniz, omega dan şaşmayın derim.38.5 mmlik aqua terra yıda tavsiye ederim. :thumbup:

öyle gibi duruyor.38mm lik beyaz kadranları varmış aqua terra nın.Fırsatım olursa onlarıda denemek istiyorum

Aqua terra'lar gerçekten çok iyidir, uzun süre kullandım. Tavsiye ederim ama TR Omega fiyatları malumunuz. Geçen sene alınan fiyatın neredeyse iki katını vermek koyuyor :D
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj schavelle » 20 May 2019, 09:53

Erenköy Divan'ın karşısındaki Fancy Saat & Mücevher'de denemiştim. Bağdat Caddesi'nde.
Ayrıca Suadiye Saat adında bir dükkan var yine cadde üzerinde. Google Maps'de yerini görebilirsiniz. Sadece geçerken görmüştüm. Hiç girmedim bu dükkana.
Yanlış anlaşılmasın veya öneri olarak algılanmasın.
Sadece Fancy'de vitrinde 114270 görüp denemiştim, tecrübemi ve önerimi paylaştım.

yagizbasoglu yazdı:
schavelle yazdı:Tudor Black Bay 36'yi yurtdisinda havalaninda denedim. 41'den farkli olarak cok daha kibar ve zarif buldum.
Explorer 114270 (36mm olan) 2. el Bagdat Caddesi'nde Erenkoy'de bir magazada denedim. Gecen sene dolarin firladigi 7 lira oldugi zamanlarda kutulu belgeli 4500 dolardi. Bence mukemmel bir saat. Tabi bahsettigim saat coktan satildi.
Benim bilegim cok incedir bu sebeple buyuk saat pek takamiyorum.
Secenekler arasinda butcenize gore yukaridaki 2 tanesini oneririm.
Dayanikli, spor ama bir yandan goze batmayan ve versatil saatler. Ustelik cok sik karsilasilan model de degiller.
Smp 300 fazla spor kaciyor, bir de tasarim dilinden kisa surede sogudum. Yine de meraklisi cok bir de mekanizmasi Tudor bb 36'dan iyi.ResimResim

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Sanırım kişisel tercihe kayıyo herşey,belli bir bütçeyi ayırdıktan sonra. Bb zaten explorer alternatifi gibi birşey olduğu için sanırım asıl karşılaştırma explorer ve smp arasında.Bahsettiğiniz fiyat,butiğin bana omega için verdiği fiyatla ortalama aynı.Nerde görmüştünüz acaba explorerı,istanbul çevresinde nerde bulabilirim bir bilginiz var mı ?
Kullanıcı avatarı
schavelle

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 65 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners