Tudor Oyster Prince Date-Day Hakkında Bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: tudor oyster prınce date-day hakkında bilgi

Mesaj Bond » 22 Şub 2010, 16:58

Lukas'ınki de oldukça temiz gibi, foto biraz flu belki ondandır. Bu arada ilk fotodaki flute bezelli model daha güzel geliyor bana. Önce dakika kolu kısa gibi geldi ama sonra bakınca kadran yapısınında farklı bir model olduğunu farkettim.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj lukas » 22 Şub 2010, 20:43

inanın 2-3 kez yeni resimler çekiyim dedim ama çok parlak çıkıyor yansıma oluyor herhalde resim çekme özürlüyüm.ama servisten gelir gelmez yeni resimleri kendim beceremesemde bir başkasına çektirir foruma koyarım.
bu arada sn.bond un söylediği gibi benimki bezelli modeli.ama sn.clk nın koyduğu resimdekide sade. anlamadığım bezelli yapma gereği niye duymuşlar saat aynı değilmi?
Kullanıcı avatarı
lukas

Mesaj Clk » 22 Şub 2010, 20:53

Saatler ayni degil. Sende ki celik/altin, benim gönderdigim ise celik model.

Sendeki saatin bezeli altin, benim gönderdigim düz bezel ise celik. Dolayisi ile bu hem görünüste hemde fiyatta bir fark yaratiyor.

Not: Saati tamir ettirdikten sonra ki durumuna göre degerinde ciddi artis olacaktir.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 22 Şub 2010, 20:55

Lukas iki saattede bezel var yani camın çevresindeki halka ama senin modelde flute bezel olarak adlandırılan tırtıklı bir tür mevcut, diğer model ise standart bezel. Birde farklı bir yumuşatılmış round bezel versiyonu daha olması lazım bildiğim kadari ile.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Re: Tudor Oyster Prince Date-Day Hakkında Bilgi

Mesaj razz » 22 Şub 2010, 21:38

Ufak bir ekleme yapalım ;)
Lukas'ın Tudor'un bezel'i flute bezel.. clk'nın fotoda ise smooth bezel var.. Burada yer almayan bir de "engine turned" bezel olan modeller de mevcut..

Lukas;
Elindeki saat gerçekten güzel bir model.. Sonuçta fiyat olarak Rolex muadillerinin yanında zayıf da kalsa genele oranla oldukça kıymetli bir saattir.. Tudor'lar mekanik olarak in-house yani safkan Rolex üretimi kalibreler kullanmıyorlar bildiğim kadarıyla.. Nasıl bir Valjoux 773X serisi bir elden kurmalı kronograf kalibre hem bir Breitling içinden hem de fazla duyulmamış, orta sınıf bir markadan ( Sandoz, CrystalWatch vs. ) çıkabiliyorsa, bu saat için de durum benzer.. Sonuçta bu saat bir Rolex değil, ancak bir Seiko 5 hiç değil..

Eğer bakım yaptırmayı düşünüyorsan Rhoudium Service'i öneririm.. " http://www.rhodium.com.tr/ " Servis yetkilisi Tamer Bey ile görüşebilirsin.. TR'de Rolex ( Tudor ) ve Cartier için yetkili servis hizmetini sağlarlar..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Clk » 22 Şub 2010, 21:45

Ben onu nasil unuttum ya, zamaninin turn o-graphlarinda kullanilan bezel.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj razz » 22 Şub 2010, 21:55

;)
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj lukas » 10 Mar 2010, 16:53

Bakımdan sonraki hali:

Resim
Kullanıcı avatarı
lukas

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 114 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners