Moda Markalar覺n覺n Saatleri

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Moda Markalar覺n覺n Saatleri

Mesaj Maybek » 07 Ara 2016, 22:21

bu quartz nefretinin anlamsiz oldugunu dusunuyorum, insanlarin alip burada paylastiklari saatlerin basliklarina iade edebiliyorsaniz edin yorumlari falan kirici olmaktan baska bir durum yaratmiyor, yorum yazmak zorunda degil kimse. Bu baslikla ilgili olarakta armani savunmasi yapmayacagim ama tutarlilik acisindan benzer elestirileri otomatik miyota ve ozellikle eta kullananlara yapmak gerekir ki onlarda bedavaya yakin (saatin fiyatina oranla) aldiklari mekanizmayi binlerce euroya satiyorlar. Yani tamam otomatik saat guzeldir ruhu vs bu hisleri paylasiyorum, quartz saatleri sevmezsin onu da anlarim ama is iyice abarti boyutuna geldi. Insanlar buraya bilgi almak icin giriyor kimse kimsenin kalbini kirmamali bence (kimseye cevap olarak yazmadim)

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
Maybek

Kay覺t: 28 Kas 2014, 13:39

Mesaj kilimanjaro » 07 Ara 2016, 22:54

Maybek yazd覺:bu quartz nefretinin anlamsiz oldugunu dusunuyorum, insanlarin alip burada paylastiklari saatlerin basliklarina iade edebiliyorsaniz edin yorumlari falan kirici olmaktan baska bir durum yaratmiyor, yorum yazmak zorunda degil kimse. Bu baslikla ilgili olarakta armani savunmasi yapmayacagim ama tutarlilik acisindan benzer elestirileri otomatik miyota ve ozellikle eta kullananlara yapmak gerekir ki onlarda bedavaya yakin (saatin fiyatina oranla) aldiklari mekanizmayi binlerce euroya satiyorlar. Yani tamam otomatik saat guzeldir ruhu vs bu hisleri paylasiyorum, quartz saatleri sevmezsin onu da anlarim ama is iyice abarti boyutuna geldi. Insanlar buraya bilgi almak icin giriyor kimse kimsenin kalbini kirmamali bence (kimseye cevap olarak yazmadim)

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk

Anlams覺z覺 anlamak erdemdir.Sizi anlamaya 癟al覺覺yorum.Ayr覺ca quartz dan hi癟 nefret etmedim.Hatta ge癟mite kulland覺mda.Mesaj覺mda sayg覺 duyduum pilli saati s繹yledim ve sonraki mesajlarda da arkadalar覺ma kat覺ld覺m.Sadece kendi enerjisini 羹retmeyi sahibine b覺rakan makinalara sayg覺m var.Sizinde beni anlaman覺z覺 diliyorum.

sevgiyle
Ne kadar farkl覺 olursa olsun, sana ait olmayana tenezz羹l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge癟me

Ernesto Che GUEVARA
Kullan覺c覺 avatar覺
kilimanjaro

Ya: 50
Kay覺t: 15 Eki 2014, 21:43

Mesaj SeiKinetic » 08 Ara 2016, 00:07

Pilli kullan覺m覺na kar覺 deilim; kullananlara kar覺 her ne artlarda olursa olsun art niyetli bir yakla覺m覺m yok; insanlar覺 s覺n覺fland覺rma arac覺 olarak -pilli kullanan kii b繹yleyken otomatik kullanan 繹yledir gibi- kullanm覺yorum ki bu 癟ok sa癟ma, hatta aptalca olur na癟izane g繹r羹羹mce. Bildiim kadar覺yla bir yak覺n覺m覺n 襤svi癟re'de saat imalathanesi de batmad覺 Quartz y羹z羹nden. Birisi mekanik saat kullanm覺yorsa ilgi alan覺 deildir, hen羹z tan覺mam覺d覺r, zaman覺 daha kesin ve dakik 繹renmek istiyordur, genel fiyat skalas覺ndan dolay覺 bir saate 4-5 haneli rakamlar覺 vermek istemez, 繹zel ilgi alan覺 Quartz'd覺r... Bu liste uzar gider.
Kalp k覺rma, k羹癟羹k d羹羹rme vb.ama癟l覺 bir mesaj yok konuda, olaca覺n覺 da d羹羹nm羹yorum. Fakat konu olduk癟a sapm覺 durumda. Benim d羹羹ncemi belirtmemdeki as覺l ama癟; ger癟ekten olduk癟a yanl覺 bilinen; fiyat etiketleri, baar覺l覺 marka alg覺lar覺 ve pazarlama stratejileri sebebiyle baz覺 markalar覺n (Armani ve Diesel gibi) olduunun 癟ok 羹st羹nde s覺n覺fland覺r覺lmas覺, bir konuma konulmas覺d覺r. Bence as覺l anlams覺z olan budur. Son mesaj覺n覺zda bahsettiiniz tasar覺m konusu, ilk bata konumuz bile deildi. Baz覺 modellerin kadran ve bilek dengesi, kay覺 kalitesi vs. ger癟ekten iyi. Fakat ilk mesajlar覺n覺zda kiloyla sat覺lmas覺 fikrine, hatta durumuna a癟覺k癟a kar覺 癟覺km覺s覺n覺z, bu i b繹yle olmaz, olamaz, deildir demisiniz. Ben de -kasaya biraz zarar vererek ve bunu bilerek dahi olsa- sizin i癟in a癟t覺m, g繹sterdim, model ve fiyat覺n覺 yazd覺m. Fakat siz ilk mesaj覺n覺zdan farkl覺 olarak, savunduunuz mekanizmay覺 tamamen tart覺ma konusu olmaktan 癟覺karm覺; tasar覺m gibi soyut ve 癟ok kiisel bir kavram getirmisiniz. Burada somut bir konu var. Elle tutulabilen, g繹r羹lebilen, parasal bir kar覺l覺覺 ve 羹retim s羹reci olan... Tasar覺m konuacak isek, almay覺 d羹羹nd羹羹n羹z U-Boat markas覺, model farketmeksizin benim g繹z羹mde 5 lira etmez. Ama benim bu kiisel d羹羹ncem saatin fiyat覺n覺 5 liraya d羹羹r羹r m羹? Onu kalitesiz yapar m覺? Hay覺r. Neden hay覺r; 癟羹nk羹 somut ve bilimsel standartlar b繹yle g繹stermiyor. retim s羹recindeki testler ve son 羹r羹n testleri saatlerinin ve yan ekipmanlar覺n kaliteli olduklar覺 y繹nde sonu癟 vermi.
Konumuz neydi bizim? Sizin iddian覺z Armani modellerinin o kadar da ucuz malzeme ve mekanizma kullanmad覺覺, kiloyla al覺nma durumunun olmad覺覺 ve fiyatlar覺n覺 asl覺nda hak ettii idi. Ben de bunun hi癟 de b繹yle olmad覺覺n覺 somut bir ekilde ortaya koydum ve fotoraflarla olabildiince destekledim. Teekk羹r etmisiniz; ben de teekk羹r ediyorum nazik hareketinizden 繹t羹r羹. Fakat s繹ylediim gibi, ilk mesajlar覺n覺zdaki savunman覺zla, son mesaj覺n覺zdaki savunma birbirlerine 癟ok uzaklar. Burada tart覺覺yoruz evet; ama kabal覺k, sayg覺s覺zl覺k yapmadan, tart覺ma adab覺 ve s覺n覺rlar覺 i癟erisinde, ve daha 繹nemlisi kimsenin kalbini k覺rmaya 癟al覺madan. Bu son c羹mlemde size 'kabal覺k ediyorsunuz' imas覺nda bulunmuyorum, yanl覺 anla覺lma olmas覺n. Genel bir durum a癟覺klamas覺 gibi d羹羹nebiliriz.

Sayg覺lar.
Tutto ha una maniera.
Kullan覺c覺 avatar覺
SeiKinetic

Kay覺t: 08 Tem 2016, 10:14

Mesaj orkan22 » 08 Ara 2016, 01:55

SeiKinetic yazd覺:Pilli kullan覺m覺na kar覺 deilim; kullananlara kar覺 her ne artlarda olursa olsun art niyetli bir yakla覺m覺m yok; insanlar覺 s覺n覺fland覺rma arac覺 olarak -pilli kullanan kii b繹yleyken otomatik kullanan 繹yledir gibi- kullanm覺yorum ki bu 癟ok sa癟ma, hatta aptalca olur na癟izane g繹r羹羹mce. Bildiim kadar覺yla bir yak覺n覺m覺n 襤svi癟re'de saat imalathanesi de batmad覺 Quartz y羹z羹nden. Birisi mekanik saat kullanm覺yorsa ilgi alan覺 deildir, hen羹z tan覺mam覺d覺r, zaman覺 daha kesin ve dakik 繹renmek istiyordur, genel fiyat skalas覺ndan dolay覺 bir saate 4-5 haneli rakamlar覺 vermek istemez, 繹zel ilgi alan覺 Quartz'd覺r... Bu liste uzar gider.
Kalp k覺rma, k羹癟羹k d羹羹rme vb.ama癟l覺 bir mesaj yok konuda, olaca覺n覺 da d羹羹nm羹yorum. Fakat konu olduk癟a sapm覺 durumda. Benim d羹羹ncemi belirtmemdeki as覺l ama癟; ger癟ekten olduk癟a yanl覺 bilinen; fiyat etiketleri, baar覺l覺 marka alg覺lar覺 ve pazarlama stratejileri sebebiyle baz覺 markalar覺n (Armani ve Diesel gibi) olduunun 癟ok 羹st羹nde s覺n覺fland覺r覺lmas覺, bir konuma konulmas覺d覺r. Bence as覺l anlams覺z olan budur. Son mesaj覺n覺zda bahsettiiniz tasar覺m konusu, ilk bata konumuz bile deildi. Baz覺 modellerin kadran ve bilek dengesi, kay覺 kalitesi vs. ger癟ekten iyi. Fakat ilk mesajlar覺n覺zda kiloyla sat覺lmas覺 fikrine, hatta durumuna a癟覺k癟a kar覺 癟覺km覺s覺n覺z, bu i b繹yle olmaz, olamaz, deildir demisiniz. Ben de -kasaya biraz zarar vererek ve bunu bilerek dahi olsa- sizin i癟in a癟t覺m, g繹sterdim, model ve fiyat覺n覺 yazd覺m. Fakat siz ilk mesaj覺n覺zdan farkl覺 olarak, savunduunuz mekanizmay覺 tamamen tart覺ma konusu olmaktan 癟覺karm覺; tasar覺m gibi soyut ve 癟ok kiisel bir kavram getirmisiniz. Burada somut bir konu var. Elle tutulabilen, g繹r羹lebilen, parasal bir kar覺l覺覺 ve 羹retim s羹reci olan... Tasar覺m konuacak isek, almay覺 d羹羹nd羹羹n羹z U-Boat markas覺, model farketmeksizin benim g繹z羹mde 5 lira etmez. Ama benim bu kiisel d羹羹ncem saatin fiyat覺n覺 5 liraya d羹羹r羹r m羹? Onu kalitesiz yapar m覺? Hay覺r. Neden hay覺r; 癟羹nk羹 somut ve bilimsel standartlar b繹yle g繹stermiyor. retim s羹recindeki testler ve son 羹r羹n testleri saatlerinin ve yan ekipmanlar覺n kaliteli olduklar覺 y繹nde sonu癟 vermi.
Konumuz neydi bizim? Sizin iddian覺z Armani modellerinin o kadar da ucuz malzeme ve mekanizma kullanmad覺覺, kiloyla al覺nma durumunun olmad覺覺 ve fiyatlar覺n覺 asl覺nda hak ettii idi. Ben de bunun hi癟 de b繹yle olmad覺覺n覺 somut bir ekilde ortaya koydum ve fotoraflarla olabildiince destekledim. Teekk羹r etmisiniz; ben de teekk羹r ediyorum nazik hareketinizden 繹t羹r羹. Fakat s繹ylediim gibi, ilk mesajlar覺n覺zdaki savunman覺zla, son mesaj覺n覺zdaki savunma birbirlerine 癟ok uzaklar. Burada tart覺覺yoruz evet; ama kabal覺k, sayg覺s覺zl覺k yapmadan, tart覺ma adab覺 ve s覺n覺rlar覺 i癟erisinde, ve daha 繹nemlisi kimsenin kalbini k覺rmaya 癟al覺madan. Bu son c羹mlemde size 'kabal覺k ediyorsunuz' imas覺nda bulunmuyorum, yanl覺 anla覺lma olmas覺n. Genel bir durum a癟覺klamas覺 gibi d羹羹nebiliriz.

Sayg覺lar.

ncelikle unu s繹leyim, ortada kocaman bir yanl覺 anla覺lma var. Ben hi癟bir zaman Armani saati 繹vmedim, pilli saati 繹vmedim. Sadece ii saat 羹retmek olan markalar var iken moda markalar覺n saatlerini 繹vd羹羹m羹 nereden 癟覺kard覺n覺z anlam覺 deilim. B繹yle bir ey zaten bal覺 ba覺nca yanl覺 olur. B羹t癟emize uyacak, d羹nyaca isim yapan, sadece saat 羹reten ve buna emek veren markalar ve mekanizmalar覺 var iken tabikide as覺l amac覺 moda olan ve s覺rf markalar覺n覺 bas覺p saat yapt覺覺n覺 sanan moda markalar覺n覺 繹vmem. Ama bunun sonucu o markalar覺 k繹t羹l羹cem, saatlerini alm覺cam ve en 繹nemliside 'o markalar覺n saatleri al覺nmaz ' deme hakk覺n覺 kendimde bulmam. Benim demek istediim herkesin beenisine zevkine sayg覺 duyulmas覺d覺r. En ba覺ndan beri yazd覺覺m mesajlar覺 okuyunuz,benim burada tak覺ld覺覺m nokta sadece kilo ile sat覺lmas覺 ve saat,sadece saat 羹reticisi markas覺ndan al覺nmal覺d覺r s繹ylemidir.B繹yle birey yok hayatta ,kimisinin g繹z羹nde mekanizma kimisinin g繹z羹nde tasar覺m kimisinin g繹z羹nde marka kimisinin g繹z羹nde b羹t癟e 繹nemlidir.
Yukar覺daki arkada moda markalar覺n覺 savunduumu san覺p bu markalar覺 alan zevk i癟in al覺r ama bunun ger癟eini bilipte savunmak enayiliktir demi,dikkat ederseniz cevap dahi vermedim 癟羹nk羹 ilk sat覺rlar覺mda dediim gibi ben bu markalar覺 繹vm羹yorum 繹vmedimde,neden b繹yle anla覺ld覺 onuda anlam覺 deilim.
Alt覺n覺 癟izerek s繹yleyip konunun daha fazla uzamas覺n覺 istemiyorum,konu i癟inde birinci mesaj覺m覺 incelerseniz moda saatlerinin kilo ile sat覺lmas覺 fikrine kat覺lmad覺覺m覺,kaliteden ziyade tasar覺m覺nda 繹nemli olabileceini ve saat, saat firmas覺ndan al覺nmal覺d覺r c羹mlesinin t羹m bireyler i癟in hakl覺l覺k yan覺n覺n olmad覺覺n覺 s繹yledim. Yani ilk mesaj覺m dahil hi癟bir mesaj覺mda ve konuda moda marka saatlerini 繹vmedim hatta elimdekileri azalt覺p mekanik saate y繹neleceimi s繹yledim. Umar覺m anla覺labilmiimdir.

Sayg覺lar
Kullan覺c覺 avatar覺
orkan22

Kay覺t: 15 Mar 2016, 11:13

Mesaj eyimen » 08 Ara 2016, 10:24

Mesajlari okuyunca konuya ben de bir katki yapmak istedim acikcasi. Orkan22 dogru bulmasa da -ki hakkidir- bence saat saat firmasindan, ayakkabi ayakkabi firmasindan, gomlek gomlek firmasindan alinmalidir -nokta- :D
Neden derseniz, bircok marka degeri yuksek firma s繹zde ulasilabilir hale gelerek hedef kitlesi olmayan alicilara yan urunler satmakta. Enayilik durumu burada basliyor. Ornegin Lacoste; bakarsaniz Gomlek, T-Shirt saatten daha pahali. Yani Lacoste'a sahip olmak istersen "bu da var" diyor. Sana verdigiyse cin'de uretilmis 5 dolarlik plastik saat. Armani de buna benzer iste, sadece skalayi biraz daha yuksek tutmuslar. Onlarca ornegi mevcut ama karar tabi ki alicinin :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj orkan22 » 08 Ara 2016, 14:08

eyimen yazd覺:Mesajlari okuyunca konuya ben de bir katki yapmak istedim acikcasi. Orkan22 dogru bulmasa da -ki hakkidir- bence saat saat firmasindan, ayakkabi ayakkabi firmasindan, gomlek gomlek firmasindan alinmalidir -nokta- :D
Neden derseniz, bircok marka degeri yuksek firma s繹zde ulasilabilir hale gelerek hedef kitlesi olmayan alicilara yan urunler satmakta. Enayilik durumu burada basliyor. Ornegin Lacoste; bakarsaniz Gomlek, T-Shirt saatten daha pahali. Yani Lacoste'a sahip olmak istersen "bu da var" diyor. Sana verdigiyse cin'de uretilmis 5 dolarlik plastik saat. Armani de buna benzer iste, sadece skalayi biraz daha yuksek tutmuslar. Onlarca ornegi mevcut ama karar tabi ki alicinin :thumbup:

Ne g羹zel demisiniz hocam 'karar tabiki al覺c覺n覺n' -nokta ;)

Kimsenin neyi nerden ald覺覺 kimseyi ilgilendirmez. Sizin saat markas覺ndan ald覺覺n覺z saatin tasar覺m覺n覺 beenmez bir bakas覺, 5 tl ye versen almaz belki. Zevkler ve tercihler hereyden 繹nce gelir. Kiilerin zevk ver tercihlerini enayilik diye adland覺r覺lmas覺 ho bir tutum deildir.
Kullan覺c覺 avatar覺
orkan22

Kay覺t: 15 Mar 2016, 11:13

Mesaj SeiKinetic » 08 Ara 2016, 14:37

T羹m saatlerinizi g羹le g羹le kullan覺n, en doru zaman覺 g繹stersin.
Sayg覺lar.
Tutto ha una maniera.
Kullan覺c覺 avatar覺
SeiKinetic

Kay覺t: 08 Tem 2016, 10:14

Mesaj mosef » 08 Ara 2016, 14:47

Saat ii bana g繹re zaten bir hobi, bir keyif, bir k羹lt羹r iidir. ii saat癟ilik olmayan firmalardan s覺rf tasar覺m覺 i癟in saat alan kii zaten bu hobiye dahil olmam覺t覺r. Hepimiz ald覺k moda markalar覺ndan saatler, ancak bunu bir hobi olarak benimsemeye balad覺覺mdan beri alm覺yorum. bence konu bu kadar basit.
eyimenin s繹ylediini ben de daha 繹nce yazm覺t覺m, prensip olarak markalar覺n ustal覺klar覺na sayg覺 g繹sterip, usta olduklar覺 konulardan al覺veri yapmak beni memnun ediyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
mosef

Kay覺t: 02 Tem 2014, 21:42

ncekiSonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 131 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners