Ebay Amazon Jomashop Vb Yabancı Sitelerden Saat Almak

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Ebay Amazon Jomashop Vb Yabancı Sitelerden Saat Almak

Mesaj vysaknc » 22 Mar 2018, 12:25

Değerli forum arkadaşlarım..
Öncelikle herkese selamlar..birkaç aydır forumun üyesi ve takipçisiyim.başlıktaki konuyu açmamda ki düşüncem hepimizin bildiği gibi türkiye de tüm saatlerin modellerinin bulunmaması ve yurtdışından uygun fiyatla saat alınabilme imkanıdır..
Forumda tecrübeli arkadaşları takip ettiğimde gördüm ki yurtdışından saat alan birçok arkadaşımız var.şahsen ben türkiye de internet üzerinden alışveriş yapan biri olmama rağmen şimdiye kadar yurtdışından herhangi bir ürün almış değilim.
Bu konuyu açmadan önce internet ten yurt dışı alışverişlerin püf noktalarını biraz araştırdım fakat bazı konular hep müphem kalıyor,bu nedenle foruma sormak istediğim konuları başlıklar halinde sorarak hem kendim hemde bu konuları bilmeyen forumdaki diğer arkadaşların yararlanmasını amaçladım.tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
1-amazon-ebay-jomashop alışverişleri için pay pal şart mıdır? Eğer şart ise ve pay pal türkiye ye hizmet vermiyor ise nasıl alışveriş yapılıyor.
2-ebay sitesi türkçe kullanılabiliyor mu.ben bir türlü bulamadım.(goggle çevirisi dışında)
3-kredi kartı veya banka kartı ile paypal kullanmadan alışveriş mümkünmüdür,ve hesabımız döviz cinsinden mi olmalıdır?
Şimdilik sorularım bunlar benim aklıma gelmeyen başka arkadaşların sorularıda olabilir onlarda eklerse iyi olur.
:thumbup:
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Re: EBAY AMAZON JOMASHOP VB YABANCI SİTELERDEN SAAT ALMAK

Mesaj hozburun » 22 Mar 2018, 12:36

Veysel Bey hoş geldiniz :champ: Paylaşımlarımızda küçük harf kullanıyoruz :thumbup: Gelelim sorularınıza :

1- Ebay de şarttır, Joma ve Amazon da değildir, kredi kartı ile yapılabilir
2- Türkçe yok benim bildiğim kadarıyla
3- Mümkündür ve hesabınız alışverişi yapacağınız ilgili döviz cinsinden olmalıdır ama kur farkına ek olarak transfer/komisyon masrafı da ödersiniz

İyi forumlar
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj görkemk » 22 Mar 2018, 13:49

amman dikkat son olayda başıma geleni söyliyeyim yurtdışından 1500 euro üzeri alışveriş yaparsanız gümrükte feci tokatlanırsınız yada saati hiç alamayabilirsiniz aklınızda olsun
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj Ufkynl » 22 Mar 2018, 20:51

Peki yabancı forumlar üzerinden saat satınalmak?? Bunun için de gümrük vergisi olur mu? Bunu daha önce yapan var mi?
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj schavelle » 23 Mar 2018, 09:38

görkemk yazdı:amman dikkat son olayda başıma geleni söyliyeyim yurtdışından 1500 euro üzeri alışveriş yaparsanız gümrükte feci tokatlanırsınız yada saati hiç alamayabilirsiniz aklınızda olsun

Görkem bey biraz açıklayabilir misiniz? Ne oldu tam olarak?
Kullanıcı avatarı
schavelle

Mesaj vysaknc » 23 Mar 2018, 09:56

hozburun yazdı:Veysel Bey hoş geldiniz :champ: Paylaşımlarımızda küçük harf kullanıyoruz :thumbup: Gelelim sorularınıza :

1- Ebay de şarttır, Joma ve Amazon da değildir, kredi kartı ile yapılabilir
2- Türkçe yok benim bildiğim kadarıyla
3- Mümkündür ve hesabınız alışverişi yapacağınız ilgili döviz cinsinden olmalıdır ama kur farkına ek olarak transfer/komisyon masrafı da ödersiniz

İyi forumlar

Teşekkür ederim..
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj görkemk » 24 Mar 2018, 13:21

schavelle yazdı:
görkemk yazdı:amman dikkat son olayda başıma geleni söyliyeyim yurtdışından 1500 euro üzeri alışveriş yaparsanız gümrükte feci tokatlanırsınız yada saati hiç alamayabilirsiniz aklınızda olsun

amazondan marine master 300 aldım , haliyle saatin fiyatı 1500 euroyu geçti , DHL ile yollamışlar saati bi telefon geldi yolladığımız evrakları doldurun diye
baktım 1500 euro üstü malları bireysel vatandaş olarak gümrükten geçiremezsiniz diye yazı var
kredi kartı ekstresi istiyorlar
malı aldığın internet sitesinden link istiyorlar
fatura istiyorlar

dedim yandık saati geri yollayacaklar hatta el koyma hakları bile var paran tamamen yanabilir

sonra zar zor saati alabildim ama alamayabilirdim de ( tabiki yüzde 20 gümrük ödedim )
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj copycat » 26 Mar 2018, 07:06

görkemk yazdı:
schavelle yazdı:

amazondan marine master 300 aldım , haliyle saatin fiyatı 1500 euroyu geçti , DHL ile yollamışlar saati bi telefon geldi yolladığımız evrakları doldurun diye
baktım 1500 euro üstü malları bireysel vatandaş olarak gümrükten geçiremezsiniz diye yazı var
kredi kartı ekstresi istiyorlar
malı aldığın internet sitesinden link istiyorlar
fatura istiyorlar

dedim yandık saati geri yollayacaklar hatta el koyma hakları bile var paran tamamen yanabilir

sonra zar zor saati alabildim ama alamayabilirdim de ( tabiki yüzde 20 gümrük ödedim )
Sanırım DHL, TNT, FedEx gibi özel kargo şirketleri işi iyice zorlaştırıyor. Ben bugüne kadar hep hızlandırılmış yerel posta seçeneğini kullandım (USPS, royal post gibi), hangi ülkenin olursa olsun onlar da burada PTT'ye teslim ediyor, hiç sorun yaşamadım. Acaba bu 1500 euro üstüne ekstra hassasiyet yeni bir durum mu?

Lenovo S1a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 92 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners