Çelik Rolex Alternatifleri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Çelik Rolex Alternatifleri

Mesaj tarkani » 16 Nis 2019, 20:22

Selamlar,

Yeni bir saat için bir süredir bütçe ayırıyorum. Muradıma ermeye az kaldı. Şu anda elimde IWC Portuguese Chronograph ve Oris Aquis TSF var. Herşey yolunda giderse, hayalimdeki kolleksiyon için kafamda sırasıyla şu saatler var:
Spor Şık: Rolex Daytona
Dress Watch: JLC Ultra Thin Moon
Farklı kayışlarla her karaktere girebilen Omega Moonwatch

Sorun, ilk adımda başlıyor. Daytona için artık bekleme listesine almıyorlar bile. Rolex dışında bir saati şimdilik düşünmüyorum. Ancak Rolex'in diğer çelik modellerini bulabilsem bile sorun devam ediyor: Yeni çelik GMT'lerin jubilee bilezikleri bence olmamış. Submariner ideal bir saat ama bu kadar beklemişken daha üst seviye bir saat almak niyetindeyim. Datejust'lar da yeterince spor değil.

Dolayısı ile tek seçenek Yachtmaster (40mm) kalıyor sanki. Bu sefer de sırf almak için de almak istemiyorum. Dolayısı ile hiçbir opsiyon içime sinmiyor. Siz ne öneririsiniz? Çelik Rolex almak isteyenler ne yapıyor? Bekliyor mu? yoksa başka modellere mi yöneliyor?

Açıkçası Rolex, çelik modellerinin üretiminin azaltarak iyi bir politika izliyor. Normalde altın saat düşünmüyorken, şimdi rootbeer GMT ve Daydate'lere (elbette bütçeyi büyüterek) de bakmaya başladım. :D
Kullanıcı avatarı
tarkani

Re: Çelik Rolex Alternatifleri

Mesaj Ankthas » 16 Nis 2019, 21:58

tarkani yazdı:Çelik Rolex almak isteyenler ne yapıyor?

Tudor BB alıyorlar :thumbup:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj sieger » 16 Nis 2019, 22:16

bir sorum var, neden 2. el dusunmuyorsunuz? Bazen fiyatlari acimasiz olabiliyor, kabul,ama var.
Ayrica Denizin de dedigi gibi, eskiden rolex neyse su an tudor da o gibi gorunuyor, aklinizda olsun.
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj Masterport » 16 Nis 2019, 22:31

tarkani yazdı:Selamlar,

Yeni bir saat için bir süredir bütçe ayırıyorum. Muradıma ermeye az kaldı. Şu anda elimde IWC Portuguese Chronograph ve Oris Aquis TSF var. Herşey yolunda giderse, hayalimdeki kolleksiyon için kafamda sırasıyla şu saatler var:
Spor Şık: Rolex Daytona
Dress Watch: JLC Ultra Thin Moon
Farklı kayışlarla her karaktere girebilen Omega Moonwatch

Sorun, ilk adımda başlıyor. Daytona için artık bekleme listesine almıyorlar bile. Rolex dışında bir saati şimdilik düşünmüyorum. Ancak Rolex'in diğer çelik modellerini bulabilsem bile sorun devam ediyor: Yeni çelik GMT'lerin jubilee bilezikleri bence olmamış. Submariner ideal bir saat ama bu kadar beklemişken daha üst seviye bir saat almak niyetindeyim. Datejust'lar da yeterince spor değil.

Dolayısı ile tek seçenek Yachtmaster (40mm) kalıyor sanki. Bu sefer de sırf almak için de almak istemiyorum. Dolayısı ile hiçbir opsiyon içime sinmiyor. Siz ne öneririsiniz? Çelik Rolex almak isteyenler ne yapıyor? Bekliyor mu? yoksa başka modellere mi yöneliyor?

Açıkçası Rolex, çelik modellerinin üretiminin azaltarak iyi bir politika izliyor. Normalde altın saat düşünmüyorken, şimdi rootbeer GMT ve Daydate'lere (elbette bütçeyi büyüterek) de bakmaya başladım. :D

Rolex sea deweller 50th anniversary

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Masterport

Mesaj canzdmr » 16 Nis 2019, 22:39

sieger yazdı:bir sorum var, neden 2. el dusunmuyorsunuz? Bazen fiyatlari acimasiz olabiliyor, kabul,ama var.
Ayrica Denizin de dedigi gibi, eskiden rolex neyse su an tudor da o gibi gorunuyor, aklinizda olsun.

Sevgili Sieger
Ben sizin gibi dusunmuyorum. Rolex almak icin butce ayiran biri, tudor alarak mutlu olamaz dusuncesindeyim. Belki tamamen kisisel bir gorus benimkisi ama Tudor ile Rolex arasinda bana kalirsa buyuk bir fark var. Forumda Tudor un cok sevildiginin farkindayim ancak bu kadar da degil gibi :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
canzdmr

Mesaj tarkani » 16 Nis 2019, 23:26

Tudor'lara baktım. Bronz modeli hoşuma da gitti. Ancak kırmızı bezellisini gördüm. Slate Grey daha hoş gibi.

Yine de bütçeyi Tudor ile bölmek niyetinde pek değilim. Onun yerine moonwatch alırım diye düşünüyorum.

Yorumlar için teşekkürler bu arada. :champ:
Kullanıcı avatarı
tarkani

Mesaj moy » 16 Nis 2019, 23:47

Sonuçta ne olursa olsun saat bu ilaç değil.Olursa olur olmazsa olmaz kafasındayım ben.2.elini yada kullanılmamışını bayiden daha pahalıya satan kaptırmatörlere asla pirim vermem vermeyin de derim.
AD da müdür ile görüşüp niyetinizin çiddi olduğunu ödemesinin hazır olduğunu ve gerçekten almak istedğini ticareti ile uğraşmadığınızı söylerseniz belki faydası olur.
Baktınız gene olmuyor bir çok marka seçeneğiniz var :thumbup:
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj Ufkynl » 17 Nis 2019, 00:31

yazdıklarınızdan rolex in ne kadar başarılı bir pazarlama politikası yuruttugu ortaya çıkıyor. bir arzu nesnesi yarat, arzı ksıtlı tut, fiyatı şişir fakat patlatmayacak kadar sisir, alt marka (tudor) yarat ki kendini daha yukarı konumlandır, peşinden koşanları izle.
Okulun en populer kızı da aynı politikayı ızlerdi :D
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 87 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners