Omega Moonwatch Safir Mi Yoksa Hesalit Mi?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Moonwatch safirmi yoksa hesalitmi??

Mesaj kilimanjaro » 06 Ağu 2019, 20:59

görkemk yazdı:orjinal olanlar 321 mekanizmalı olanlar bu yıl içinde yeniden piyasaya sürülecekler zaten ama alım bütçesi dışında olacaktır fiyatı büyük ihtimalle

aya gitmeyeceğinize göre hesalitin bir anlamı yok, aya giden saat mekanizması 321 olduğuna göre aya giden saati alıyorum diye plastik camlı 4500 dolarlık saat takmanında anlamı yok

bu senin sonunda 1861 mekanizma muhtemelen 3861 ile yer değiştirmeye başlayacak bunu da göz önünde bulundurun

safir arka kapaktan parayı neye ödediğinizi izlemek, elle kurmalı chronograph mekanizmayı seyretmek varken ( otomatik olanlarda rotordan pek birşey görünmüyor) ne diye hesalitle uğraşacaksınız

ha 321 mekanizmalı hesalit versiyon olursa o orjinal versiyonu almak olur ona tamam derim

Hesalite plastik cam demek ne kadar doğru ? ( halk dilindeki plastik kavramı demek istiyorum )
Çelik halatın sürtündüğü bir alüminyum alaşımına bir tür plastik kaplama yapılarak aşınma direnci 3 katına çıkarılıyor günümüzde.

Hadi bir soru … Omega , hesalit camlı , arkası şeffah bir moonwatch yapsa ne derdiniz ?

Bence onu da yapacak :lol:
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj debra » 06 Ağu 2019, 22:06

https://youtu.be/R21hgz-A7JY böyle bir video da mevcut detaylı

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj Ufkynl » 06 Ağu 2019, 22:15

Hani watch geek gibi görünmek istemem fakat güzel olan hesalit. Bunu iki versiyonu yanyana koyup baktığınızda net olarak görüyorsunuz zaten. Arka kapak konusunda hak verilebilir çünkü mekanizma guzel. Fakat asl8na sadık kalmak adına hesalit versiyon çelik kapakla kapatilmis. Safirde "nasıl olsa dokunduk, biraz daha dokunalım bişey olmaz" mantığıyla saatin arkasını da açmış omega.
Son olarak saatlere verdiğimiz paraları sırf malzemeye vermiyor onların genel olarak piyasa değerine veriyoruz. Klişe örnekler vermeye gerek yok gorkemk beyin itirazı sanırım fiyatının yüksek olması. Hakki da var tabi. Fakat bu saat en uygun fiyatli grail saat. Bu da fiyatı yukarı çeken bir etmen.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj cemmt » 07 Ağu 2019, 00:27

debra yazdı:https://youtu.be/R21hgz-A7JY böyle bir video da mevcut detaylı

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Debra baya bi izledim karsilastirmalari , cikardigim sonuc cok dusunme kafana hangisi yatiyorsa onu al oldu :thumbup:,vakit ayirip yazan tum arkadaslara tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
cemmt

Mesaj eyimen » 07 Ağu 2019, 00:48

kilimanjaro yazdı:
görkemk yazdı:orjinal olanlar 321 mekanizmalı olanlar bu yıl içinde yeniden piyasaya sürülecekler zaten ama alım bütçesi dışında olacaktır fiyatı büyük ihtimalle

aya gitmeyeceğinize göre hesalitin bir anlamı yok, aya giden saat mekanizması 321 olduğuna göre aya giden saati alıyorum diye plastik camlı 4500 dolarlık saat takmanında anlamı yok

bu senin sonunda 1861 mekanizma muhtemelen 3861 ile yer değiştirmeye başlayacak bunu da göz önünde bulundurun

safir arka kapaktan parayı neye ödediğinizi izlemek, elle kurmalı chronograph mekanizmayı seyretmek varken ( otomatik olanlarda rotordan pek birşey görünmüyor) ne diye hesalitle uğraşacaksınız

ha 321 mekanizmalı hesalit versiyon olursa o orjinal versiyonu almak olur ona tamam derim

Hesalite plastik cam demek ne kadar doğru ? ( halk dilindeki plastik kavramı demek istiyorum )
Çelik halatın sürtündüğü bir alüminyum alaşımına bir tür plastik kaplama yapılarak aşınma direnci 3 katına çıkarılıyor günümüzde.

Hadi bir soru … Omega , hesalit camlı , arkası şeffah bir moonwatch yapsa ne derdiniz ?

Bence onu da yapacak :lol:

Daha önceki yıllarda safir arka kapak, hesalit cam bir versiyon vardı yanlış hatırlamıyorsam. Yine çıkartırlar mı, muhtemelen evet :D
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj görkemk » 07 Ağu 2019, 09:23

The Hesalite is not related to the sapphire in any way. It is plastic whereas sapphire is crystallized aluminium oxide (or collectively, corundum; the same as Ruby when red and blue, yellow or pink sapphire depending upon the color). The crystals used in the watches aren't natural but lab manufactured

yani böyle diyor internette belkide plastik değildir yanlış bilgidir ama bana elime aldığında plastik gibi gelmişti. Hatta bişey söyliyeyim mi vostoklardaki plastik cam bundan biraz daha kaliteli gibi.

safir speedmasterları kulanmış ve kullanan biri olarak beyaz halka meselesinin aşırı abartıldığını kesinlikle söyleyebilirim.

Reference 3572.50.00 bu referans numarısının ön cam hesalite arkada transparan kapağı olması lazım ama artık üretmiyorlar
https://omegaforums.net/threads/hesalite-sandwich-3572-50-new-to-me.59241/

birde arka kapak kalı olduğunda tüm parçaları aynı özenle kaplamıyorlar ve bir yada iki parçada plastik parça kullanıyorlar maliyeti kısmak için zaten dikkat ederseniz iki makinenin kalibre kodları farklıdır 1863 safir olan 1861 hesalit olan ama mekaznizma performansı ve bileşenleri tamamen aynı

The difference is more than the finishing. The 1863 movement is only finished to look "prettier" as it has a sapphire caseback while one of the plastic parts in the 1861 is replaced by a metal one in the 1863 movement. The difference is mainly aesthetic, otherwise they're basically the same movement.

ben genel olarak arka kapaktan mekanizmanın görünmesini tercih ediyorum böylece üreticinin mekanizmayı yerinde tutmak için plastik spacer kullanmadığından emin oluyorsunun ( tag heuer, cartier vs... bazı tahmin etmeyeceğiniz markalar bunu yapıyor) hemde yıllar içinde özellikle korozyona en dayanıklı alaşımları kullanmalarını garanti etmiş oluyorsun. Kimse 10 sene sonra orasında burasında ufak benekler çıkacak alaşımı safir arka kapağın arkasına koymaz. ( çinliler , düşük seviyeli markalar yapar tabi genel kural değil)
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj görkemk » 07 Ağu 2019, 09:47

Resim
Resim

aradaki fark ufakta olsa hissediliyor
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj Ankthas » 07 Ağu 2019, 09:57

Ben bu başlığı okuyana kadar safir versiyondaki beyaz halkayı fark etmemiştim. Şimdi baktım ve ecnebilerin dediği gibi "you can't unsee what you have seen" oldu. Çok rahatsız etti bu beni, safire daha sıcak bakıyordum arka kapaktan dolayı ama şu an gözümde tamamen bitti:

Resim

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 94 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners