Yeni Saatim ve Problemim

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Yeni Saatim ve Problemim

Mesaj tanersari » 30 Ağu 2019, 21:13

Merhaba arkadaşlar. Bugün kargodan Seiko SNZF11J saatimi aldım. Saati çok beğendim ancak canımı sıkan bir problem var. Akrep ile yelkovan arasında küçük bir uyumsuzluk var. Şöyle ki, saat 5:55 te akrep tam 6 yı, 8:55'te tam olarak 9'u gösteriyor. Bu kafaya takılacak bir problem midir? İade etsem mi? Tamirciye versem kolayca ayarlayabilir mi?

Kafam çok karışık. Yardımlarınızı rica ediyorum.
Kullanıcı avatarı
tanersari

Re: Yeni Saatim ve Problemim

Mesaj gargamell » 31 Ağu 2019, 09:27

Merhaba. Yanlış yere başlık açmışsınız. Linkteki yere açarsanız daha hızlı dönüş alırsınız. Kolay gelsin.

http://forum.saatforumu.com/viewforum.php?f=12
The Time-Tested, Battle-Hardened.
Kullanıcı avatarı
gargamell

Mesaj moy » 31 Ağu 2019, 11:35

Yani saatiniz hayırlı olsun, saatinizde hizalama problemi var googlde hand misaligned problem diye aratırsanız bir çok görsel ve döküman bulabilirsiniz.

Önceden forumda konuşulmuştu.Benim size tavsiyem, saatinizi boş yere açtırmayın ve bu şekilde kullanmayın.Yasal süre dahilinde iade edin ve güvenilir mağazalardan görerek kontrol ederek yeni saatinizi alın.
Bu arada aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar dilerim.

moy yazdı:
Ufkynl yazdı:Benim bu konudaki takintim saniye tam 12 üzerindeyken yelkovanin tam dakika üzerinde durması sanirim. Mesela Saniye 30 iken yelkovan tam dakika üzerinde durması bana rahat vermez.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hand misaligned problem saatimde olsa beni kanser eder bakarken ürperirim sinirden düşer bayılırım.Oyüzden saat almadan mutlaka kontrol ederim.
Forumdan bir arkadaşın omegasında da meydana gelmişti bu problem.

Resim

Resim
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj moy » 31 Ağu 2019, 11:36

Yani saatiniz hayırlı olsun, saatinizde hizalama problemi var googlde hand misaligned problem diye aratırsanız bir çok görsel ve döküman bulabilirsiniz.

Önceden forumda konuşulmuştu.Benim size tavsiyem, saatinizi boş yere açtırmayın ve bu şekilde kullanmayın.Yasal süre dahilinde iade edin ve güvenilir mağazalardan görerek kontrol ederek yeni saatinizi alın.

moy yazdı:
Ufkynl yazdı:Benim bu konudaki takintim saniye tam 12 üzerindeyken yelkovanin tam dakika üzerinde durması sanirim. Mesela Saniye 30 iken yelkovan tam dakika üzerinde durması bana rahat vermez.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hand misaligned problem saatimde olsa beni kanser eder bakarken ürperirim sinirden düşer bayılırım.Oyüzden saat almadan mutlaka kontrol ederim.
Forumdan bir arkadaşın omegasında da meydana gelmişti bu problem.

Resim

Resim
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj seastar1000 » 31 Ağu 2019, 12:44

Konuyu buradan genel sohbet bolumune yada danısma bolumune tasısanız daha cok kısı gorur
Saatın garantısı varsa mutlaka garantı uzerınden baktırın derım yok turkıye garantısı yoksa bır usta kolları sokup yenıden duzgunce takıp
halleder
Kullanıcı avatarı
seastar1000

Mesaj sentez42 » 31 Ağu 2019, 14:17

Öncelikle burası saat satış bölümü hocam yanlış yere açmışsınız konuyu. Konuya gelirsek evet iade edin. Sıfır saati tamirciye verip garantisini öldürmeyin iade edip yenisini alın.
Kullanıcı avatarı
sentez42

Mesaj bumega » 31 Ağu 2019, 15:29

Saatiniz hayirli olsun. Direkt iade edip yenisini alın. Ara sıra böyle tatsizlillar oluyor. Ustelik her markada. Canınızı sıkmayın hallolur.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
bumega

Mesaj tanersari » 04 Eyl 2019, 17:33

Tekrar merhabalar. Bahsettiğim problemden dolayı yeni saat sipariş ettim ve bugün elime ulaştı. Şu an elimde 2 tane aynı probleme sahip saat mevcuttur. Bir tanesini iade edeceğim. Ancak aşağıdaki konularda desteğe ihtiyacım var.
-Seiko gibi bir marka böyle bir hatayı nasıl yapıyor? Sadece aldığım saatler değil, internetten izlediğim tanıtım videolarında bu modellerin hepsinde aynı problem var. (5 dk'lık sapma.)
-Bu sapma tolerans içinde kabul edilebilir mi ve bu yüzden normal karşılanmalı mıdır?
-Ben takıntılı mıyım yoksa herkes bunu problem eder miydi?
-Saati tamirciye götürsem bu problem basit bir şekilde giderilebilir mi? (Çünkü garantiye göndersem bile sorun yok deyip tekrar yollayacaklardır.)
-Saatçi bu hatayı gidermek için kapağı açsa, saat garanti dışı kalır mı? Eğer öyleyse kapağının açıldığı nerden bilinebilir?
Moralim çok bozuk. 100 TL lik saatimde akrep yelkovan ayarı mükemmel... 800 liraya seiko saat alıyorum ama problem var.
Kullanıcı avatarı
tanersari

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ve 59 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners