SEİKO VELATURA KİNETİC / Büyük Harf Yazmayınız!

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: SEİKO VELATURA KİNETİC / Büyük Harf Yazmayınız!

Mesaj görkemk » 04 Eki 2019, 09:41

valla arkadaşlar büyük ihtimalle sizin pilde sorun vardır , eğer saat beklerken pili tam boşaldıysa bir daha hiçbir zaman tam şarj tutmuyor bu piller. Büyük ihtimalle vitrinde pili tam boşalmıştır benim gösterge hep fuldeydi
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj tt59 » 04 Eki 2019, 10:24

görkemk yazdı:valla arkadaşlar büyük ihtimalle sizin pilde sorun vardır , eğer saat beklerken pili tam boşaldıysa bir daha hiçbir zaman tam şarj tutmuyor bu piller. Büyük ihtimalle vitrinde pili tam boşalmıştır benim gösterge hep fuldeydi

Bende de vardı kinetic direct drive,hiç bir zaman full dolduramadım göstergeyi max % 75 lerde idi o da 2-3 gün kullanım ve canım sıkıldıkça tepeyi döndürerek şarj ederek oluyordu.Tepeyi döndürmesen zaten %40 ları geçemezsin.Pilinin boşalması normal bir durum,o yüzden bir daha randıman alınamayacaksa bir anlamı yok bu teknolojinin,bizim gibi birden fazla saati olanlar için uygun değil ozaman bu saatler.Öyle bir durum mantıksız geliyor bana
Kullanıcı avatarı
tt59

Mesaj Ufkynl » 04 Eki 2019, 11:22

Bendeki bu modeldi. Rotor dönerken sürtünme sesi kimini rahatsız edebilecek seviyede. Şarj etmesi çok zor. Tepeden çevirerek çok daha az şarz aliyor. Rotordan daha çabuk doluyor. Ben 1 aylık şarj doldurabildim en fazla. Salla, tepeyi cevir her aklıma geldiğinde bunu yapiyodum. Velhasılı mekanizmayı önermem kimaeye.
Fakat malzeme kalitesi estetiği kasadaki parlatma vb gerçekten kullandigim en kalite saatlerden biri idi.
Tek saat kullanan ve bu işi hobi değil de bi saatim olsun diyen birisi bu saati almali.Resim

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj görkemk » 04 Eki 2019, 13:33

biraz araştırdım seikoya 20 saniyede 4 -5 saatlik sarj biriktiriyor diyor

yani 4 saniyede 1 saatlik sarj ediyor , 48 dakikada elle saatin pilini tam boş halden full şarj hale getirebiliyor olmanız lazımdı
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj Ufkynl » 04 Eki 2019, 14:42

görkemk yazdı:biraz araştırdım seikoya 20 saniyede 4 -5 saatlik sarj biriktiriyor diyor

yani 4 saniyede 1 saatlik sarj ediyor , 48 dakikada elle saatin pilini tam boş halden full şarj hale getirebiliyor olmanız lazımdı
48 dakika aralıksız tepe sardığını düşünsene :D
Çamaşır makinesine atmak mantıklı gelmeye başladı şu an :D

Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj görkemk » 04 Eki 2019, 14:55

Ufkynl yazdı:
görkemk yazdı:biraz araştırdım seikoya 20 saniyede 4 -5 saatlik sarj biriktiriyor diyor

48 dakika aralıksız tepe sardığını düşünsene :D
Çamaşır makinesine atmak mantıklı gelmeye başladı şu an :D

olay öyle değil cnm zaten bi yandan da tüm gün kolunda şarj olmaya devam ediyor zaten 1/4 ü dolu olarak eline gelse saat , 4 - 5 gün üst üste 2 dakika kursanız fullenir zaten saat ondan sonra kolda kaldığı sürece bişey yapmadan full gidiyor işte hep zaten.

ön yıkamalı programda bi sefer çalıştırmakta fena fikir değil hani :D
Kullanıcı avatarı
görkemk

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners