Seiko solar m覺? Citizen Eco drive m覺?

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Seiko solar m覺? Citizen Eco drive m覺?

Mesaj siyahpena » 13 Eki 2019, 00:01

Hkntnc yazd覺:Ben Seiko SSC367P ile Citizen CA0645-15H Modelleri aras覺nda kald覺m seiko sportura chronograph modeli var uan kullan覺yorum yava yava b羹t癟emi 癟ok sarsmadan bir ka癟 tane daha almay覺 planl覺yorum 癟ok fazla bilgim yok yava yava 繹reneceim bende ama uan sizce hangi model daha iyi gelir Citizen CA0645-15H 癟al覺ma sistemini tam olarak anlayamad覺m knetic olarak m覺 enerji depouyor yoksa g羹ne enerjisi ile mi depoluyor hocam

Citizen eco drive olan t羹m modeller ekrana g繹m羹l羹 paneller sayesinde sadece g羹ne deil t羹m 覺覺k kaynaklar覺ndan arj olabilirler.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
siyahpena

Kay覺t: 28 Nis 2017, 00:04

Mesaj ylmaz94 » 13 Eki 2019, 01:59

Seiko solar ve citizen ecodrive temelde ayni teknolojiyle 癟al覺an saatler birbirine g繹re malzeme kalitesi vs olarakda pek farklar覺 yok size g繹re hangisi tasarim olarak g羹zelse al覺n bence ayr覺ca o fiyatlara mekanik saatlere de bakman覺z覺 繹neririm.
Kullan覺c覺 avatar覺
ylmaz94

Kay覺t: 20 May 2019, 15:52

Mesaj copycat » 13 Eki 2019, 08:12

Daha 繹nce de s繹ylemitim, eer akl覺n覺zdaki kriter bak覺m masraf覺 ise, en ucuzu her zaman d羹z quartz olacaktir. 4-5 yilda bir 10 TL pil masraf覺ndan daha d羹羹k bir maliyet bulamazs覺n覺z. Otomatik saatlerin yakla覺k 5-6 y覺lda bir bak覺m masraf覺 oluyor ki, bir saate 繹m羹r boyu vereceiniz pil masraf覺ndan y羹ksektir. 300 TL den aa覺 iyi bir ustaya bak覺m yapt覺rman覺z 癟ok zor.

Otomatik - mekanik saat bir g繹n羹l ii. Yoksa bakim masraf覺 ve benzeri kriterleri 繹n planda tutan i癟in pilli saat kadar pratik deil.

MI 6 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
copycat

Ya: 42
Kay覺t: 30 Mar 2015, 10:28

Mesaj uur4105 » 14 Eki 2019, 16:08

copycat yazd覺:Daha 繹nce de s繹ylemitim, eer akl覺n覺zdaki kriter bak覺m masraf覺 ise, en ucuzu her zaman d羹z quartz olacaktir. 4-5 yilda bir 10 TL pil masraf覺ndan daha d羹羹k bir maliyet bulamazs覺n覺z. Otomatik saatlerin yakla覺k 5-6 y覺lda bir bak覺m masraf覺 oluyor ki, bir saate 繹m羹r boyu vereceiniz pil masraf覺ndan y羹ksektir. 300 TL den aa覺 iyi bir ustaya bak覺m yapt覺rman覺z 癟ok zor.

Otomatik - mekanik saat bir g繹n羹l ii. Yoksa bakim masraf覺 ve benzeri kriterleri 繹n planda tutan i癟in pilli saat kadar pratik deil.

Hocam merhaba solar veya Eco drive saatlerde bak覺m yok diye biliyorum.... Eco drive piller 10-15 y覺l gidiyormu Hatta 20 y覺l gidiyor diyenler var ki pilleri 100-150 TL civar覺nda...Ben bir tane de citizen Eco drive Saat alaca覺m Citizen at2431-87l modelini g繹z羹me kestirdim fiyat覺 biraz daha uygun olsun alaca覺m :))
Kullan覺c覺 avatar覺
uur4105

Kay覺t: 08 ub 2014, 19:07

Mesaj copycat » 14 Eki 2019, 16:49

uur4105 yazd覺:
copycat yazd覺:Daha 繹nce de s繹ylemitim, eer akl覺n覺zdaki kriter bak覺m masraf覺 ise, en ucuzu her zaman d羹z quartz olacaktir. 4-5 yilda bir 10 TL pil masraf覺ndan daha d羹羹k bir maliyet bulamazs覺n覺z. Otomatik saatlerin yakla覺k 5-6 y覺lda bir bak覺m masraf覺 oluyor ki, bir saate 繹m羹r boyu vereceiniz pil masraf覺ndan y羹ksektir. 300 TL den aa覺 iyi bir ustaya bak覺m yapt覺rman覺z 癟ok zor.

Hocam merhaba solar veya Eco drive saatlerde bak覺m yok diye biliyorum.... Eco drive piller 10-15 y覺l gidiyormu Hatta 20 y覺l gidiyor diyenler var ki pilleri 100-150 TL civar覺nda...Ben bir tane de citizen Eco drive Saat alaca覺m Citizen at2431-87l modelini g繹z羹me kestirdim fiyat覺 biraz daha uygun olsun alaca覺m :))
Ayn覺 eyi konuuyoruz asl覺nda. Normal pil 5 y覺l kadar gidiyor. 10 y覺lda 20 TL, 15 y覺lda 30 TL. Eco-drive 15 y覺l giderse en az 200 e deiir.

Yani Eco-drive'i sevdiiniz i癟in al覺n, quartzdan daha masrafs覺z diye deil.

Kullan覺c覺 avatar覺
copycat

Mesaj uur4105 » 14 Eki 2019, 17:51

copycat yazd覺:
uur4105 yazd覺:

Ayn覺 eyi konuuyoruz asl覺nda. Normal pil 5 y覺l kadar gidiyor. 10 y覺lda 20 TL, 15 y覺lda 30 TL. Eco-drive 15 y覺l giderse en az 200 e deiir.

Hocam pilli saatlerin mekanizmalar覺 dandik oluyor deniyor... Seiko ssb281 modelini alacakt覺m Seiko da olsa mekanizmalar覺 adi oluyor dendi almad覺m...Ama akl覺m bu modelde kald覺 biraz cesaret bulsam alaca覺m fiyat覺 da 900 TL civar覺nda....
Kullan覺c覺 avatar覺
uur4105

Kay覺t: 08 ub 2014, 19:07

Mesaj copycat » 14 Eki 2019, 19:06

uur4105 yazd覺:
copycat yazd覺:
uur4105 yazd覺:

Hocam pilli saatlerin mekanizmalar覺 dandik oluyor deniyor... Seiko ssb281 modelini alacakt覺m Seiko da olsa mekanizmalar覺 adi oluyor dendi almad覺m...Ama akl覺m bu modelde kald覺 biraz cesaret bulsam alaca覺m fiyat覺 da 900 TL civar覺nda....
Eco-drive da temel olarak quartz bir mekanizma. Yaln覺zca arjl覺 pil var ve kadran覺n 羹zerindeki g羹ne paneli sayesinde pilini arj ediyor.

Pilli saatin mekanizmasinin kalitesini d羹羹nmeye gerek yok. Komple mekanizma deitirmek bile 繹nemsiz bir masraf. 50 TL ye sat覺lan plastik 癟in mal覺 pilli saatler bile 10 y覺l dayan覺yor.

Kullan覺c覺 avatar覺
copycat

nceki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 107 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners