Omega mı Rolex mi ?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Omega mı Rolex mi ?

Mesaj mrtkrks » 08 Ara 2019, 16:11

Herkese selamlar,

Daha önce saat merakım yoktu ama 1-2 senedir özellikle de üst segment saatlerle ilgilenmeye başladım. Bu süreçteki takibim esnasında fiyatların oldukça hızlı yükseldiğini farkettim ve bekledikçe ulaşması daha mı zor olacak düşüncesi oluştu kafamda.

İlk amacım üst segment bir saat sahibi olmak ama aklım ve kalbimdeki Omega Speedmaster Moonwatch.

Bu sene hem arabayı yeniledik hem de ben motor aldım, bu sebeple limitimi çoktan aşmış durumdayım. Eşime dolar olarak duran para ile saatin bir farkının olmadığını hatta saatin daha hızlı değer kazandığını gösterecek bir model tercih etmeliyim.

Saat 2. el olmalı tabii ki bu bahsettiğim durumun olabilmesi için.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum sevgili saat severler.

Murat Karakaş
Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Re: Omega mı Rolex mi ?

Mesaj ÜmitYüksel » 08 Ara 2019, 21:25

O zaman rolex [emoji106] omega candır ama değer kazanması biraz farklı

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj omrfrka » 08 Ara 2019, 22:11

Rolexin değer kaybetsi TL nin Dolardan daha değerli olmasından bile zordur[emoji1]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
omrfrka

Mesaj eyimen » 08 Ara 2019, 22:17

İkisi arasında değer koruma açısından tabi ki Rolex. Ama çok büyük bir süpriz olmazsa saatiniz değer kazanmayacaktır zaman içerisinde aksine değer kaybedecektir. Ama minimum kayıp için mutlaka Rolex..
Kullanıcı avatarı
eyimen

Omega mı Rolex mi ?

Mesaj mrtkrks » 09 Ara 2019, 10:18

Ben fiyatlara bakınca dolar bazında sanki en az %50 artmış gibi görüyorum. Algıda seçicilik belki de. O zaman Rolex daha mantıklı diye anlıyorum. Peki her model için geçerli midir ? Bütçem 5k civarı, hangi modeli tercih etmeliyim bu doğrultuda ? Ve hanımı nasıl ikna edeceğim ??

Murat Karakaş
Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj moy » 09 Ara 2019, 10:34

Türkiye'de ne alırsanız alın zarar etmezsiniz.
Rolexte ne olduysa son 3-4 senede oldu.2016 da vitrinler batman,sub,pepsi mavi dj kaynıyordu. Bizde forumda hangi ülkeden en iyi İskonto + tax free alınır diye konuşurken şimdi 5-6 ay bekleyip listeden saat alıyoruz.
Tamamen satış stratejisi.Satılan ürünü bedelinden daha değerli kılma, ürüne zor ulaşma ve sürü psikolojisi yaratmaya çalışılıyor işin enteresanı çokta başarılı olunuyor.
Neyse konuya dönecek olursak rolexlerin fiyatları uzun zamandır aynı ama ülkemizde Eurodan Türk lirasına dönerek satış yapıldığı için kurlar beraber fiyatlarda otomatikman yükseliyor 2016da 27 bin seviyesinde olan date justlar bugun 55 bin seviyesinde.
2016 da omega moon watch modelini sıkı bir pazarlıkla 12 bin Türk lirasına satın alabiliyordunuz bugun 25 bin Türk lirasından daha ucuz alma ihtimaliniz yok.O yüzden alınmış alınmıştır.Döviz geliriniz yoksa, bu gün imkanınız varken pahalı diyerek almadığınız ürünü 2 sene sonra hiç alamıyacaksınız.
Bu işin ekonomik kısmı birde sosyolojik kısmı var, bunuda babamın bir cümlesi ile anlatayım
Babam hep oğlum eşşeğin kuyruğunu karanlıkta keseceksin aydınlıkta kesmeye kalkarsan biri kısa kes biri uzun kes biri hiç kesme başkası kökünden kes der kafanı karıştırlar sen düşün taşın bildiğini kimseye sormadan söylemeden yap başın ağrımasın der.
Alın saatinizi aklınızda durana kadar kolunuzda dursun değer kazanmayıp kaybetsede aklınızda kalmamış olur.3 günlük dünya insanları mutlu etmek için değil kendinizi mutlu etmek için yaşayın.Evinizde ki düzeni bilemiyorum ama kimseyi ikna etme zorunluğunuzun olduğunuda tahmin etmiyorum.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj mrtkrks » 09 Ara 2019, 11:50

@moy

Tabii ki ikna etme zorunluluğumuz yok kimseyi. Ama alt tarafı bir parça çelik için eşimin yüzünün azıcık düşmesini bile göze almam açıkçası.

Kaldı ki onun için benim yeni heveslerimden biri bu saat merakı. Haksız da sayılmaz biraz maymun iştahlı olduğu doğrudur.

Konuya dönecek olursak, başlığı açma amacım aslında biraz daha teknik bilgi almaktı. Omega’da şu kült modeldir, yeniliklerden en az etkilenir, 2.el talebi en yüksek olan şudur veya Rolex’de şu model zamansızdır, şu kasa rengi ve çapı her zaman değer kazanır gibi misal 39mm op 2.el modelleri 2 sene önce şu kadar dolardı şu an bu kadar gibi..

Murat Karakaş
Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj moy » 09 Ara 2019, 12:15

2.el saat satan firmaların sahibinden ve Instagram hesaplarını bir süre takip ederseniz hangi modellerin risksiz modeller olduğunu hangi modellerin hızlı gittiğini sizde çok rahat anlarsınız.
Kendi tecrübe ve izlenimlerim
Rolex sub date siyah Hulk. (gerç hulk bulma imkanı çok zor)
datejust yivli siyah ve mavi kadran oyster ve jubile bilezik kombinasyonu hızlı gidiyor yivsiz dj modeller yavaş gidiyor two tone olmadıkça beyaz, gümüş,arduvaz kadrana talep çok az
oyster perpetual modelde piyano olarak siyah hızlı gider
omegada sm300m po600m moonwatch en hızlıları
Tekrardan hatırlatmak isterim saat seçimini piyasada ki tercihlere yada değer kaybına göre göre yaparsanız mutlu olmazsınız.
Bu saat işide biraz puro içmek viski içmek filitre kahve içmek gibi.Zaman içinde şekilleniyor öğreniliyor onunla beraber yoğurmak lazım.
misal forumda efsane viski tadımcı arkadaşlar var bana getirseler en kaliteli viskiden tadarım yutarken boğazımı yaktı Jack ile aynı der geçerim.
:lol: :lol: :lol: saat işide böyle.
gene kendimden örnek vereyim omega po mu bayıla bayıla kullanırken sub almayı hiç düşünmüyorum çünkü sevmiyorum fakat yeni aldığım mavi date just ile çok mutluyum. Forumda Panerai dendiği zaman herkezin tüyleri diken diken oluyor ben butiklerde denediğim zaman bile mutlu oluyorum ve almayı düşünüyorum. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Benim size tavsiyem daha düşük bütçeli saatler ile bu hobiye başlayın belki sevmeyeceksiniz sıkılacaksınız sıkıldığınız zaman harcadığınız paralar sizi rahatsız etmeyecek boyutta olur.
sevgiler
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 86 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners