Tudor Black Bay GMT

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tudor Black Bay GMT

Mesaj Yılmaz » 20 Ara 2019, 10:14

Sevgili dostlar fikirlerinizi almak isterim. Tudor Black Bay GMT hakkında ne düşünürsünüz? Takip ettiğim sitelerdeki incelemelerde hep günlük kullanım için ideal bir toolwatch olarak öneriliyor. (linkler aşağıda)

Resim

https://www.hodinkee.com/articles/tudor-black-bay-gmt-review

https://wornandwound.com/review/review-tudor-black-bay-gmt/

https://www.ablogtowatch.com/tudor-black-bay-gmt-watch-review/

126300 datejust ile çok mutluyum ve yanına 126710BLRO almak istiyorum aslında. Saati karaborsadan almak istemiyor olmam beni Black Bay GMT'ye yönlendiriyor.

Tabii ki iki saatin hissiyatı, marka değeri farklı olacaktır eminim. Bunun dışında görüşlerinizi merak ediyorum. 3600 Euro etiket fiyatı ile de daha ulaşılabilir olan Black Bay GMT'yi siz olsanız alır mıydınız?
Yılmaz

Re: Tudor Black Bay GMT

Mesaj görkemk » 20 Ara 2019, 11:48

bence bu saat yukarıda linkini verdiğiniz 3 site tarafından aşırı şekilde pomplalanıyor , benzerini de bazı saatleri gömmek için yapıyorlar ve çok iyi beceriyorlar

1) saat kalın 15mm diver veya chrono sınırlarını bile zorluyor
2) lug to lug 50mm çok fazla
3) Snow flake kollar kadranı çok dolduruyor

misal bu saat benim gözümde daha iyi bir gmt saat

Resim
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj Umutt » 20 Ara 2019, 12:00

Kesinlikle öneririm.

Optik olarak çok dengeli, kalitesini detaylarda hissettiren, fazlasıyla elegan bir saat. Buna karşılık Rolex in ışıltılı tasarım diline kıyasla, daha sade bir zarafeti var şüphesiz. Farklı kayışlarla kullanıma olanak sağlaması da ayrı güzel.

Mekanizma konusunda çok hassas biri olmamama rağmen, bugüne kader bende, bu konuda farkındalık yaratan az sayıda modelden biri olduğunu da belirteyim. Hele de ait olduğu fiyat bandında.. Zaman tutuşu, rezerv süresinin tutarlılığı, genel stabilize vb..

Bir kaç bilek fotosu da paylaşarak bitireyim.

ResimResimResimResimResimResimResimResimResim

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj moy » 20 Ara 2019, 12:48

126710BLRO alacak imkan varsa tudora dönüp bakmayın bile. Kaptırmatörlerede paranızı kaptırmayın.
DJ ınızı aldığınız bayiye gidin, dj tan memnun olduğunuzu yanına spor bişeyler koymak istediğinizden bahsedip adınızı yazdırın.1 seneyi bulmadan saatinize kavuşursunuz.
Akıldaki saat için bütçeyi dağıtmayın bence.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj anywhere » 20 Ara 2019, 13:26

[quote="moy"]Kaptırmatörlerede paranızı kaptırmayın.[quote]
Konudan bağımsız bu yorumu beğendim :D
Konuya gelecek olursak, bence de hayalinizdeki saati beklemek daha güzel bir seçenek.
Kullanıcı avatarı
anywhere

Mesaj FatihParlak » 20 Ara 2019, 13:57

canlısını inceleme fırsatım olmadı ancak teknik olarak aluminyum bezel ve 41mm olması bana göre saatin eksileri. klipsinin çok rahat olması ve mat olmadı da artısı bence. bi de tabii ki İsmail abinin deyimiyle baltaya benzeyen handler beni biraz endişelendiriyor. benim de oyum rolex beklemekten yana
FatihParlak

Mesaj eyimen » 20 Ara 2019, 14:18

moy yazdı:126710BLRO alacak imkan varsa tudora dönüp bakmayın bile. Kaptırmatörlerede paranızı kaptırmayın.
DJ ınızı aldığınız bayiye gidin, dj tan memnun olduğunuzu yanına spor bişeyler koymak istediğinizden bahsedip adınızı yazdırın.1 seneyi bulmadan saatinize kavuşursunuz.

Bu taktik Ankara'da yemiyor maalesef. Ben üç kez Rolex almama ve muhabbeti de epey koyu tutmama rağmen sıraya bile yazmıyorlar(sıra varsa tabi :D ). Belki de benim beceriksizliğim, bilemem tabi :lol:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj moy » 20 Ara 2019, 16:08

eyimen yazdı:
moy yazdı:126710BLRO alacak imkan varsa tudora dönüp bakmayın bile. Kaptırmatörlerede paranızı kaptırmayın.

Bu taktik Ankara'da yemiyor maalesef. Ben üç kez Rolex almama ve muhabbeti de epey koyu tutmama rağmen sıraya bile yazmıyorlar(sıra varsa tabi :D ). Belki de benim beceriksizliğim, bilemem tabi :lol:

Dostum ben bahsi arttırıp Daytona ya yazılayım diyorum.
her ay 100 euro kenara atsam 10 senede parasınıda hazırlamış olurum :lol: :lol: :lol:
büyük ihtimal Euro kuru 25-30 / TRL olur o zaman :lol: :lol: :lol:
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 70 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners