Mirexal swiss hakkında bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Mirexal swiss hakkında bilgi

Mesaj FermanArı » 16 Şub 2020, 16:09

Uzman kişilerden aradığım cevapları bulamadım sağlık olsun. Elimde ki saati araştırdım, yurt dışı fiyatı 290 euro. Üretim yılı 1960, araştırdıktan sonra, ne kadar kıymetli ve nadir bir saate sahip olduğumu anladım. Mirexal sadece 1960-1975 arası İsviçrenin Geneva şehrinde tam tamına 15 yıl üretilmiş olması, kendisini bu kadar kısa sürede ispatlamış bir marka, gerçekten çok kaliteli saatler yapmışlar. Ve dakikliği, yeni saatlerde beklenemeyecek kadar stabil. Eta 2472 makine Tudor, Breitling, ve diğer tüm lüks İsviçre markalarında da kullanılmış.
Kullanıcı avatarı
FermanArı

Mesaj harun » 17 Şub 2020, 00:03

Aslında sadece tebrik etmek için yazacaktım, ancak mekanizma ve saat hakkında bilgim olmadığından yazmadım, forumda da mekanizma hakkında malumatı olan kişi sayısı azdır, onlar da başlığı görmemiş olabilir.
Saatiniz gerçekten çok güzel, özellikle zaman tutması/ stabilliği müthiş, zaten o yıllarda İsviçre'de üretilen saatlerin kalitesiz olması pek mümkün değil gibi. Tarihin aniden atması mekanizmaya özgü bir şey olsa gerek. Ki güzel bir özellik. Benim de Eta 2836-2 mekanizmalı iki saatimin hem tarihi hem günü aynı anda ve saniyesinde, üstüne üstlük (hemen hemen) tam zamanında değişirken bazı Japonların tarihinin değişmesi bir saati alıyor.
Tekrar hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Kullanıcı avatarı
harun

Mesaj FermanArı » 17 Şub 2020, 01:16

harun yazdı:Aslında sadece tebrik etmek için yazacaktım, ancak mekanizma ve saat hakkında bilgim olmadığından yazmadım, forumda da mekanizma hakkında malumatı olan kişi sayısı azdır, onlar da başlığı görmemiş olabilir.
Saatiniz gerçekten çok güzel, özellikle zaman tutması/ stabilliği müthiş, zaten o yıllarda İsviçre'de üretilen saatlerin kalitesiz olması pek mümkün değil gibi. Tarihin aniden atması mekanizmaya özgü bir şey olsa gerek. Ki güzel bir özellik. Benim de Eta 2836-2 mekanizmalı iki saatimin hem tarihi hem günü aynı anda ve saniyesinde, üstüne üstlük (hemen hemen) tam zamanında değişirken bazı Japonların tarihinin değişmesi bir saati alıyor.
Tekrar hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Daha iyileri sizlerin olsun inşhallah. Bir şey daha eklemek istiyorum, eski saatlerde kullanılan malzeme sağlamlık ve dakik şık mekanizmalar, yeni saatlerde asla bu işçilik söz konusu olamaz, sözüm meclisten dışarı tabi ki zevkler ve renkler hiç bir zaman tartışılmaz, bazı saat sever dostlarımız Omega Tissot Hamilton fiyatına gidip Seiko Orient alıyorlar, japon saatleri asla kötü değil ama fiyat bazını ele alırsak İsviçrelilerin saatlerine hiç bir zaman yetişemediler. Üstüne üstlük, müthiş fiyatlara satılan bu saatler beklentinin aşağısındalar, günümüzde en mantıklı saatler bana kalırsa vintage swiss markalar gerisi hikaye iyi geceler dilerim. :)
Kullanıcı avatarı
FermanArı

Mesaj carillon » 18 Şub 2020, 00:45

Öncelikle saat hakkında yazdiklariniz saatinizi çok sevdiginizin gostergesi zaten bizlerin soylecekleri sadece tebrik etmek ve beğeninize saygı duymak.Ancak vintage swiss derya deniz ve günümüze ulaşan her vintage swss te orjinalligini korumuş mu yoksa toplama bir saat mi emin degilim.Vintage tabir ettigimiz bu saatler genelde çap ölçüsü nedeniyle makina uyumu olan saatler ve mekanizması farklı çıkabilir (as unitas kalibreler )cam kurma kolu tij değişmiş olabilir kadran değişmiş boyanmis olabilir bunların hepsi bir risktir.Bu muammalar hakjnda görsel sorgulama yapabileceğimiz çok fazla kaynak soz konusu değil malesef..
Kullanıcı avatarı
carillon

Mesaj FermanArı » 18 Şub 2020, 00:52

carillon yazdı:Öncelikle saat hakkında yazdiklariniz saatinizi çok sevdiginizin gostergesi zaten bizlerin soylecekleri sadece tebrik etmek ve beğeninize saygı duymak.Ancak vintage swiss derya deniz ve günümüze ulaşan her vintage swss te orjinalligini korumuş mu yoksa toplama bir saat mi emin degilim.Vintage tabir ettigimiz bu saatler genelde çap ölçüsü nedeniyle makina uyumu olan saatler ve mekanizması farklı çıkabilir (as unitas kalibreler )cam kurma kolu tij değişmiş olabilir kadran değişmiş boyanmis olabilir bunların hepsi bir risktir.Bu muammalar hakjnda görsel sorgulama yapabileceğimiz çok fazla kaynak soz konusu değil malesef..

Orjinalliği bozulmamış saati anlamak zor değil, sizin söyledikleriniz tamamen ihtimaliyete bağlıdır. Ama yine de görüşleriniz ve yanıtınız için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
FermanArı

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 92 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners