Giriş Düzeyinde Diver Saat Önerileri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Giriş Düzeyinde Diver Saat Önerileri

Mesaj CptOz » 20 Nis 2020, 09:10

Bütçe 2000 TL ise citizen NY otomatik serisinden olabilir. 41 mm çap ile bilekte sırıtmayan, orijinal ve ikonik bir saat. Bende siyahı var ve çok memnunum... (Lacivert kadran harika) Resim

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj Ankthas » 20 Nis 2020, 13:12

Bu aralar ek çıkarılan vergilerden dolayı yurtdışından saat sipariş etmeyi kimseye önermiyorum. Şu anda nasıl bir vegilendirme olacak kimse tam bilmiyor ve almak risk. İşin kötüsü yasa çıkmadan önce alınanlar da bundan etkilenecek mi onu da bilmiyoruz. Diğer uyarım da uzun süre tek saat olacağı için SKX009 gibi pepsi bir model almaktansa SKX007 gibi tek renk mümkünse düz siyah almak daha mantıklı olacaktır, bu sayede her okazyona uygun olduğu gibi her kıyafetle kombinlemek de daha kolay olur. Bundan sonrası ise size kalmış, kişisel beğenilerinize göre seçiminizi yapın aday saatlerin hepsi giriş için oldukça başarılı seçimler. İkinci eli mutlaka düşünün derim, özellikle forumdan almanız daha da güvenli olacaktır. Yukarda link vermişler zaten forumda bir adet SKX007 satılıyor ben olsam düşünmeden alırdım çünkü şimdi türkiye sıfır fiyatlarına baktım 2800leri görmüş SKXler.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj morningstar » 20 Nis 2020, 14:42

SKX i kasa yapısı olarak ne kadar begensemde mekanizma yüzünden ısınamadım bir türlü görüntü olarak 10 numara saattir.Yeni çıkan seiko 5 ler e bakmak kesinlikle akillica olacaktır arkadaşların dediği gibi tek renk siyah tercih ederseniz tisortlede gomleklede güzel durur.Silikon,kaucuk kayış yerine metal bilezikli modeller almanız daha akıllıca olacaktır ileride sıkılırsanız farklı kayışlar takarsınız zaten
Orient ray,mako
Seiko 5,skx
Bütçenin hepsini harcamak istemiyorum demissiniz ancak 2.elde steinhart ocean serisi ve certina denk gelirse kesinlikle tavsiye edeceğim saatlerdir

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
morningstar

Mesaj syndrome23 » 30 Nis 2020, 00:19

Herkese cevapları için çok teşekkür ediyorum. Tavsiyelerinizden yola çıkarak siyah ya da lacivert kadranlı SKX'ler ya da yerlerine çıkan yeni Seiko 5'ler, Ray 2, ya da Citizen'in NY serisinden bir saati alacağım. Birkaç gün giremediğim için forumda satan arkadaşı maalesef kaçırmışım, görsem mutlaka alırdım. 1-2 hafta daha bekleyip eğer forumda önerdiğiniz modellerden, beğendiğim bir ikinci el görmezsem bu listelendiğim saatlerden birini sıfır olarak alma fikrindeyim.

Şu an Ray 2 özellikle daha ağır basıyor. Şunun gibi bir model alabilirim:
https://www.kosovalisaat.com/urun/orient-faa02005d9/

Sormak istediğim ek bir şey, bu saatleri genelde hem fotoğraflarda hem satış sitelerinde hep metal bilezikli görüyorum, ben de esasen metal bilezikli almak istiyorum, ancak kafamda şöyle bir soru işareti oluştu, acaba bu saatler deri ya da nato kayışlarla kullanmak için uygun mudur sizce?

Eskimemur yazdı:Skx veya yerine çıkan Seiko 5 i kolunuzda denemeden almayın. Mako 2 yi de denemenizi tavsiye ederim.

Hocam bir de özel olarak sormak istedim, denemeden almayın deme sebebiniz saatin boyutlarından ötürü mü acaba? Çok kalın bir bileğe sahip olmadığı için özellikle saatin kalınlığı zaman zaman kafamı karıştırıyor aslında.
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Mesaj hlkshnr » 30 Nis 2020, 00:59

Resim

Bu modele de bakabilirsiniz. Elle kurma ve saniye durdurma var. Bilekte çok büyük durmuyor kullanıyorum şu an.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj KadirSeiko » 01 May 2020, 02:44

Hocam Skx jübile - deri ve nato kordonla fotoğraflarını ekliyorum. Kendim değiştirdim. Ama kendi jübile kordonunun yerini hiçbir şey tutmuyor açıkçası. ResimResimResim

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
KadirSeiko

Mesaj hknmtn » 01 May 2020, 14:25

syndrome23 yazdı:Herkese cevapları için çok teşekkür ediyorum. Tavsiyelerinizden yola çıkarak siyah ya da lacivert kadranlı SKX'ler ya da yerlerine çıkan yeni Seiko 5'ler, Ray 2, ya da Citizen'in NY serisinden bir saati alacağım. Birkaç gün giremediğim için forumda satan arkadaşı maalesef kaçırmışım, görsem mutlaka alırdım. 1-2 hafta daha bekleyip eğer forumda önerdiğiniz modellerden, beğendiğim bir ikinci el görmezsem bu listelendiğim saatlerden birini sıfır olarak alma fikrindeyim.

Şu an Ray 2 özellikle daha ağır basıyor. Şunun gibi bir model alabilirim:
https://www.kosovalisaat.com/urun/orient-faa02005d9/

Sormak istediğim ek bir şey, bu saatleri genelde hem fotoğraflarda hem satış sitelerinde hep metal bilezikli görüyorum, ben de esasen metal bilezikli almak istiyorum, ancak kafamda şöyle bir soru işareti oluştu, acaba bu saatler deri ya da nato kayışlarla kullanmak için uygun mudur sizce?

Eskimemur yazdı:Skx veya yerine çıkan Seiko 5 i kolunuzda denemeden almayın. Mako 2 yi de denemenizi tavsiye ederim.

Hocam bir de özel olarak sormak istedim, denemeden almayın deme sebebiniz saatin boyutlarından ötürü mü acaba? Çok kalın bir bileğe sahip olmadığı için özellikle saatin kalınlığı zaman zaman kafamı karıştırıyor aslında.

Bahsettiğiniz modeller nato ve deri kayışlar ile uyumludur.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Eskimemur » 01 May 2020, 14:37

Skx yapısı biraz radikaldir. Boynuzları kısadır. Saat kalınlığı 13mm civarındadır. Fakat bezeli kalındır. Cam hizasindadir. Bu saati kalın gösterir. Tasarımı değişiktir. Tutulmasının bir sebebide budur. Bilekte kalın durur. Bu sebeple mutlaka daha all-round olan sea urchin ve orient ray2 veya mako2 bilekte deneyin.
Kullanıcı avatarı
Eskimemur

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 105 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners