Seiko 5 JomaShop'tan Çok Tereddütlüyüm

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Seiko 5 JomaShop'tan Çok Tereddütlüyüm

Mesaj syndrome23 » 17 Haz 2020, 22:14

diğerlerini bilmiyorum ama deep blue gayet başarılı. Bir arkadaşımda mavi bir modeli vardı, şuna benziyor ama tam olarak bu mu bilmiyorum: https://www.jomashop.com/deep-blue-watc ... ebrac.html
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Mesaj hknmtn » 18 Haz 2020, 02:12

Boagrius yazdı:
hknmtn yazdı:
Boagrius yazdı:Amerika'da yaşayan bir arkadaşım var, onun vasıtasıyla ordan Orient Mako 2 veya Seiko SNZG15 alamyı düşünüyorum, aklım Orient'e kayıyor. Tavsiye eder misiniz, günlük zaman tutuşu nasıldır? Bir de sizce Jomashop güvenli mi?

SNZG dense Orient Mako 2'yi tercih ederim. Jomashop güvenilirdir. ABD den alınacaksa çok farklı saatler var iyice araştırın bence.
Bir kaç örnek bırakayım şuraya.

https://www.ashford.com/us/watches/comm ... cat2952380
https://www.ashford.com/us/watches/calv ... 022&so=216
https://www.jomashop.com/deep-blue-watches.html

Çok teşekkürler hocam, zaman tutuşu nasıldır bilginiz var mı, bu konu biraz şans işi sanıyorum.

Calvin Klein zaten ETA 2824-2 kullanıyor olması lazım. Diğerleri de Seiko NH serisi ve Miyota mekanizma kullanıyorlar modeline göre değişiyor. Hepsi yılların mekanizması aykırı bir sapma yapacaklarını düşünmüyorum.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Kaspersky » 20 Ara 2021, 22:03

Saat merakı yeni başlayan biri olarak konuyu canlandırayım, spor çok pahalı olmayan bir otomatik saat bakıyorum en uygunu Seiko 5 SNZG k serisi görünüyor. 1700-2200 arası bulunabiliyor, araştırırken bu konuyu gördüm bunun yerine orient mako vb tavsiye edilmiş 2020 yılında. Acaba o dönem fiyatları aynı mıydı? Şu an baktığımda orientler 3-4 bin arsından başlıyor. Mevcut fiyatlara göre SNZG serisini tavsiye eder misiniz yada bu fiyat aralığında başka spor model bir otomatik saat tavsiyeniz olur mu?
Kullanıcı avatarı
Kaspersky

Mesaj justaguy » 21 Ara 2021, 09:46

Benim kişisel görüşüm, seiko’nun fiyatlarını aşırı derecede arttırdığı. Sadece ülkemizdeki ek vergiden bahsetmiyorum. Seiko’nun fiyat politikası da değişti.

Bu nedenle performans/fiyat istiyorsanız Micro brand’lara bakın derim. Aynı fiyata daha kaliteli bir saat bulabilirsiniz [emoji106]
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj Kaspersky » 21 Ara 2021, 09:54

justaguy yazdı:Benim kişisel görüşüm, seiko’nun fiyatlarını aşırı derecede arttırdığı. Sadece ülkemizdeki ek vergiden bahsetmiyorum. Seiko’nun fiyat politikası da değişti.

Bu nedenle performans/fiyat istiyorsanız Micro brand’lara bakın derim. Aynı fiyata daha kaliteli bir saat bulabilirsiniz [emoji106]

Haklısınız Seiko Türkiye fiyatları yüksek herhalde direkt kur çarpanına göre hesaplanıyor, Tissot öyle değildi dün yapılan zamlardan önce. Yurt dışı fiyatı 350 dolar olan Seiko ile 635 dolar olan Tissot fiyatları Türkiye'de aynı paraydı. Otomatik saat olarak daha uygun fiyatlarda bir spor saat öneriniz var mıdır? Teşekkür ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Kaspersky

Mesaj Ethem8520 » 27 Ara 2021, 03:13

Boagrius yazdı:Amerika'da yaşayan bir arkadaşım var, onun vasıtasıyla ordan Orient Mako 2 veya Seiko SNZG15 alamyı düşünüyorum, aklım Orient'e kayıyor. Tavsiye eder misiniz, günlük zaman tutuşu nasıldır? Bir de sizce Jomashop güvenli mi?

2 arkadaşım Jomashoptan saat aldı. Birisi için sorun olmadı, saati geldi ve kullanıyor sorunsuz bi şekilde. Diğer arkadaşa ise istediği renkten farklı renkte bi saat göndermişler. İade etmek için saati tekrar jomashopa gönderdi . İstediği rengi tekrar gönderdiler ama iade için kargo ücretini arkadaş ödemişti.
Kullanıcı avatarı
Ethem8520

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 102 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners