40 Yıl Sonra İlk Saatim, Fikirlerinize İhtiyacım Var

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 40 Yıl Sonra İlk Saatim, Fikirlerinize İhtiyacım Var

Mesaj Ufkynl » 29 Haz 2020, 22:25

Hamilton khaiki field 42 mm olanı alin. Madem mudursununuz swiss kullanin japona girmeyin. Open heard yüksek bütçeler ister. Düşük bütçelerde bu topa girmeyin.
Gösterişli saat ağır basiyorsa kuartz moda markalarına bakın guess te şekil saatler var mesela.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj bigbooss » 30 Haz 2020, 08:34

bu arada benim bileğim 20 cm, böyel olunca 42 mm küçük gelir mi bilemedim ?
Orient Mako ya da mako modellerine bakayım , seiko turtle kulübüne göz attım gayet güzel saatler.

quartz ın dez avantajı var mı acaba?
Kullanıcı avatarı
bigbooss

Mesaj BoluluBatuhan » 30 Haz 2020, 11:41

bigbooss yazdı:bu arada benim bileğim 20 cm, böyel olunca 42 mm küçük gelir mi bilemedim ?
Orient Mako ya da mako modellerine bakayım , seiko turtle kulübüne göz attım gayet güzel saatler.

Quartzın pek bir dezavantajı yok tamamen tercih farkı. Quartz saatler otomatik saatlere göre daha dakik bi zaman tutma sunmasına rağmen otomatik saatlerdeki işçilik ve emeğin quartz saatlerden yüksek olması forumda birçok insanın tercih sebebi oluyor. Hangisi size daha mantıklı gelirse onu seçebilirsiniz ama benim fikrimce bu tercihi yaparken hiçbir kalite ve işçilik sunmayan moda markalarından uzak durmanız. Quartz bir saat almayı düşünseniz bile tissot hamilton citizen eco-drive markalarını tercih edebilirsiniz gerçek bir saat markaları oldukları için.
Diğer sorunuza gelirsek 20cm bilek için 42mm saatlerin küçük duracağını sanmıyorum ama 42mm altı küçük durabilir. Tavsiyem orient ve seikolar birçok yerde bulunabilir modeller almadan önce deneyin bileğinizde içinize sinerse alın.

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
BoluluBatuhan

Mesaj danGerfuLL » 30 Haz 2020, 12:02

Moda markalarının çoğunda Miyota mekanizma var. Miyota da Citizen'in mekanizma isimlendirmesi. Hasılı moda markalarının mekanizmaları dandik değil. Ha kasa, kadran, işçilik vs. düşük olabilir; ancak zaman tutma yönünden problemli olacaklarını düşünmüyorum.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj bigbooss » 30 Haz 2020, 12:03

BoluluBatuhan yazdı:
bigbooss yazdı:bu arada benim bileğim 20 cm, böyel olunca 42 mm küçük gelir mi bilemedim ?

Quartzın pek bir dezavantajı yok tamamen tercih farkı. Quartz saatler otomatik saatlere göre daha dakik bi zaman tutma sunmasına rağmen otomatik saatlerdeki işçilik ve emeğin quartz saatlerden yüksek olması forumda birçok insanın tercih sebebi oluyor. Hangisi size daha mantıklı gelirse onu seçebilirsiniz ama benim fikrimce bu tercihi yaparken hiçbir kalite ve işçilik sunmayan moda markalarından uzak durmanız. Quartz bir saat almayı düşünseniz bile tissot hamilton citizen eco-drive markalarını tercih edebilirsiniz gerçek bir saat markaları oldukları için.
Diğer sorunuza gelirsek 20cm bilek için 42mm saatlerin küçük duracağını sanmıyorum ama 42mm altı küçük durabilir. Tavsiyem orient ve seikolar birçok yerde bulunabilir modeller almadan önce deneyin bileğinizde içinize sinerse alın.

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@danGerfuLL
çok teşekkürederim, açıkcası otomotik saat istiyorum nedeni ise sizin de söylediğiniz gibi işçicilik vs. ve ayrıca işin içine quartz saatlerde pil girince en azından pil mekanizmasının bulunduğu yerde plastik aksam vardır , yine pil değişimi için açtırıp yeni pil koyduracaksınız vs. gibi nedenlerden ötürü olayın orjiinalliği , büyüsü bozuluyor gibi geliyor bana, ayrıca görünüm önemli ama bir o kadar da kullandığın saatin işçiliğini , mekanizmasının özelliğini bilmek insana daha bir haz verir burada daha bilgili arkadaşlarımız var tabiki, ama otomotik ve quartz saat ile ilgili düşüncelerim bu şekilde şahsen.

Türkiye şartlarında pahalı bir zevk malasef.. yani düşünün ben kamuda çalışıyorum ve müdürlük yapıyorum, aman aman bir maaş almıyorum ama haliyle bir çok memurdan fazla maaş alıyorum ancak dolar kurundan dolayı insanlar orta halli bir saati almakta bile zorlanıyor, 1.000 usd olan bir saati başka ülkede asgari ücretin yarısına alabilrken ben bir maaşımı vermek zorunda kalıyorum malesef...

örneğin hamilton jazz serisi 500 - 700 usd , yani dolarla maaş alanlar için 500-700 tl , şimdi burada da bu şekilde olsa idi ben bu kadar araştırma bile yapmama gerek kalmadan şu an ayardığım para ile bir tane hamilton jazz, bir tane seiko turtle, bir tane de klasik bir saat alırdım ,
lafı uzatıyorum kusura bakmayın ama düşüncelerim paylaşmak istedim.
Kullanıcı avatarı
bigbooss

Mesaj Cruciatus » 30 Haz 2020, 12:41

Öncelikle bizi meşgul etmiyorsunuz ve lafı uzatmıyorsunuz merak etmeyin :) saygı çerçevesinde olduğu müddetçe darlamak serbest :)

İlk gönderdiğiniz linklerdeki seiko ve tissot mevkiniz için aşırı spor, onları düşünmeyin bence. Ben de bir kamu kurumunda 1. Hukuk Müşaviriyim, o yüzden derdinizi az çok anlayabiliyorum. Takım elbisenin içerisinde o saatler çok çok alakasız duracaktır.

Orient Mako düşünebilirsiniz. Tam bir fiyat performans ürünü.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj bigbooss » 30 Haz 2020, 13:20

anladım. teşekkür ederim.
peki Orient Mako ya baktım güzel saat evet olabilir. hatta xl olanı da var hemde uygun, peki seiko skx007 için ne düşünüyorsunuz, forumda çeşitli kombinasyonlar ile kullananlar gördüm, yine fazla mı spor görüntüsü var sizce?
Kullanıcı avatarı
bigbooss

Mesaj CptOz » 30 Haz 2020, 13:27

3000 TL ye kadar tek saat olacak ise Hamilton Khaki düşünürdüm. Fakat 42 mm çaplı 2 adet saat de olabilir. Orient Ray2 ve yanına da bir Bambino version 4 (42 mm) yakışır derim. Böylece bir dalış saatiniz ve bir de elbise saatiniz olur ve bütçenizi aşmaz. Bunların yanına ayrıca uygun fiyatlı bir Casio G-Shock bile sıkıştırılabilir... [emoji48]ResimResim
Kullanıcı avatarı
CptOz

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 69 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners