İlk otomatik saat önerileri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: İlk otomatik saat önerileri

Mesaj syndrome23 » 24 Tem 2020, 09:03

İlk saat olarak ben de pişman edeceğini düşünmüyorum fiyatı uygun gerçekten
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Mesaj wiedland » 24 Tem 2020, 13:06

syndrome23 yazdı:İlk saat olarak ben de pişman edeceğini düşünmüyorum fiyatı uygun gerçekten

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.
Kullanıcı avatarı
wiedland

Mesaj Gokaya » 02 Eki 2020, 11:01

Valla ucuz saat kalmadı. Ama biraz daha bütçe ve araştırma ile Orient MAKO derim. Ama altın renk için ise pek önerim yok.
Kullanıcı avatarı
Gokaya

Mesaj digitusmaximus » 02 Eki 2020, 11:33

Dikkat edin, aldığınız Invicta saatin mekanizması aşağıdakine benzemesin. (Invicta 26409 modeli) Otomatik saatten de soğursunuz Altından bile soğursunuz

Geçtiğimiz günlerde bununla alakalı bir başlık açmıştım. Biraz zayıf bir mekanizmaya benziyor. Forumdaki diğer arkadaşlar da aynı fikirdeydi.

Resim
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Mesaj egowest » 04 Eki 2020, 16:20

Bende 2 ay önce Orient Mako 2 aldım. Şuan fiyatlar uçmuş sanırım ama uyguna denk gelirse bence kaçırmayın. İlk aldıgımda pişman oldum çünkü 20 küsür saniye ileri gidiyordu. Aslan saate iki kere götürdükten sonra son durum bu şekilde. Ve çok memnunum saatten. Otomatik saatlerden devam etme kararı aldım. Şuan ikinci olarak bir vostok almayı planlıyorum. Çok para harcamak istemeyip bir vostokla da başlayabilirsiniz bence. Resim

GM1900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
egowest

Mesaj ErkGS » 09 Eki 2020, 12:08

Invicta son donem diver saatlerinde nh35a makina kullaniyor. Bu makina Seiko'nun giris ustu modellerinde kullandigi 4r36/4r35 tabanli. Gayet de baslangic icin iyi bir makina. Seiko5lerdeki 7s26 makinadan daha iyi oldugunu pek cok yabanci incelemede gorebilirsiniz. Altin kasa/bilezik konusunda kararliysaniz bence gayet yeterli bir baslangic saati secmis oldugunuz model.

Diver degil de daha bir dress watch tercih edecek olursaniz altin renk kasayla Orient Bambino da cok cok basarili bir saat. Celik diver da olabilir derseniz o zaman yukarda da bahsedilmis Orient Mako serisi de radara girer tabi ki...
Eski Kullanıcı Adı: Muhendis78
Kullanıcı avatarı
ErkGS

Mesaj digitusmaximus » 09 Eki 2020, 12:32

egowest yazdı:Bende 2 ay önce Orient Mako 2 aldım. Şuan fiyatlar uçmuş sanırım ama uyguna denk gelirse bence kaçırmayın. İlk aldıgımda pişman oldum çünkü 20 küsür saniye ileri gidiyordu. Aslan saate iki kere götürdükten sonra son durum bu şekilde. Ve çok memnunum saatten. Otomatik saatlerden devam etme kararı aldım. Şuan ikinci olarak bir vostok almayı planlıyorum. Çok para harcamak istemeyip bir vostokla da başlayabilirsiniz bence. Resim

1 haftada 30.6 saniye sapma yaşanmış. Ayda 2.buçuk dakika eder. Yani makul olan 2 ayda bir saati tekrar ayarlamanız şeklinde gözüküyor. Fena değilmiş değerler.
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Mesaj eraslani » 09 Eki 2020, 12:46

digitusmaximus yazdı:
egowest yazdı:Bende 2 ay önce Orient Mako 2 aldım. Şuan fiyatlar uçmuş sanırım ama uyguna denk gelirse bence kaçırmayın. İlk aldıgımda pişman oldum çünkü 20 küsür saniye ileri gidiyordu. Aslan saate iki kere götürdükten sonra son durum bu şekilde. Ve çok memnunum saatten. Otomatik saatlerden devam etme kararı aldım. Şuan ikinci olarak bir vostok almayı planlıyorum. Çok para harcamak istemeyip bir vostokla da başlayabilirsiniz bence. Resim

1 haftada 30.6 saniye sapma yaşanmış. Ayda 2.buçuk dakika eder. Yani makul olan 2 ayda bir saati tekrar ayarlamanız şeklinde gözüküyor. Fena değilmiş değerler.
1 haftada 13 sn ileri gitmiş yanlış okumuyorsam..

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 40 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners