Invicta Pro Diver için tavsiye

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Invicta Pro Diver için tavsiye

Mesaj egowest » 08 Ağu 2020, 21:45

Evet düşündükçe can sıkıcı bir durum oluştu benim için. Çok dikkatli kullanmam saati. Kolumdan asla çıkmaz. Ne iş yaparsam yapayım hem kolumda. Duşta, denizde, havuzda, sağa sola çarparım illa ki. Bende casio nun Edifice modellerine yöneldim. Ama ileride yine de sırf denemek amaçlı bir vostok alacağım. Bir model çarptı gözüme efs s510D 2Avudf modeli. Safir cam oluşu ilgimi çekti. Çizilmez diye düşünüyorum. Birde solar olayı ileride sıkıntı çıkarır mı? Pil bitince değiştiriyoruz ama bunda nasıl olacak bir ömrü vardır illa ki? Yukarıda arkadaşın bahsettiği model ucuz evet ama bakır rengi düşünmüyorum.

Yine maks. 1000 tl seviyesinde önerilecek quarzt mekanizmalı uzun yıllar kullanılacak saatler nelerdir?

@ozgtegin
@syndrome23
@receptuna5441
Kullanıcı avatarı
egowest

Mesaj egowest » 08 Ağu 2020, 21:46

receptuna5441 yazdı:Ecb 900dc 1 adr bakir ve celik kaplamali edifice casio 900 tl indirmde normalde saat ersada 2400 tl. Ben 20 gun once aldim. Ersa garantili isvicre saatten. Sapma sifir. Devamli suda goruyor banyo deniz ve saati her aksam bulasik deterjaniyla fircayla yikiyorum.
Masallahi var. Saat kolumdan hic cikmiyor
Neticede saat alip cok pahali aman bir yere dokunurmu bir sey olur mu diye alinacaksa hic almayin müze olur. Gunes enerji ve solar bir saat bletuuth uygulamasida var
LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok hoş bir saatmiş ama bakır rengini sevmedim. Keşke mavisi olsaymış.
Kullanıcı avatarı
egowest

Mesaj CptOz » 09 Ağu 2020, 11:45

Sn '' egowest'' bana göre şu an 1000 TL ye kadar tepe tepe kullanmalık en uygun marka ve saat Casio G-Shock. Otomatik düşünürseniz ise Vostok Amphibian Klasik. Aslında o bütçeye her ikisini birden denk getirebilirsiniz ve uzun yıllar kullanabileceğiniz bir ekibiniz olur. Ayrıca otomatik saat dünyasına da girmiş olursunuz...
Ayrıca bilek kalınlığına göre saat bakmakta fayda var. Beğendiğiniz Edifice 46 mm çaplı bir saat. Bilek kalın degilse büyük gelebilir.
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj egowest » 09 Ağu 2020, 12:12

ozgtegin yazdı:Sn '' egowest'' bana göre şu an 1000 TL ye kadar tepe tepe kullanmalık en uygun marka ve saat Casio G-Shock. Otomatik düşünürseniz ise Vostok Amphibian Klasik. Aslında o bütçeye her ikisini birden denk getirebilirsiniz ve uzun yıllar kullanabileceğiniz bir ekibiniz olur. Ayrıca otomatik saat dünyasına da girmiş olursunuz...
Ayrıca bilek kalınlığına göre saat bakmakta fayda var. Beğendiğiniz Edifice 46 mm çaplı bir saat. Bilek kalın degilse büyük gelebilir.

Aslında zihnimin derinliklerinde yatıyor hep g shock. Ama iş yerinde takım elbise giydiğim için sırıtır. Sportiflikten uzak bir g shock da ben bulamadım. Vostok u ikinci saat olarak düşünüyorum. Quartz bir saate de 1000 küsür tl vermek canımı sıkacak Edifice serisi gibi. Otomatik saatin geri kalma vs olayı da pinpirikliğim yüzünden canımı sıkabilir çok fazla olursa. 1 haftadır kafayı yiyeceğim modeller arasında gidip geliyorum sürekli.
Kullanıcı avatarı
egowest

Mesaj CptOz » 09 Ağu 2020, 12:45

Alın size takım elbiselik, iş ortamına uygun iki güzel saat... Safir camlı ve uygun fiyatlılar... Hislon da aslında servisi desteği olan artık Türk menşeli bir marka sayılır. ResimResim
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj egowest » 09 Ağu 2020, 22:33

Aslında hala tam karar veremedim. Forumu okuyup duruyorum sürekli. Orient mako 2 kullanan herkes memnun. Öyle düşündüğünüz kadar dakik değilim. Ayda 10 dk sapma sorun değil benim için. Ya casio efs s510D alıp yoluma bakacağım ya da mako 2 alıp hem sevineceğim hemde takacağım sürekli çok geri kalacak mı vs diye. mineral cam eksiside var tabi, çarpmalar da vs bozulma ihtimali. Sanki hiçbir zaman otomatik saat kullanıcısı olamayacakmışım gibi geliyor ne kadar çok istesem de :)
Kullanıcı avatarı
egowest

Mesaj worldtime » 10 Ağu 2020, 00:44

En kötü karar kararsızlıktan iyidir mako 2 alın :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
worldtime

Mesaj egowest » 10 Ağu 2020, 12:07

An itibariyle Mako 2 nin lacivert olanını sipariş ettim. Umarım pişman olmam ve otomatik saat macerama güzel bir başlangıç yapmış olurum. Çarpma, düşürme vs elimden geldiğince dikkat edeceğim, birde sapması az olursa değmeyin keyfime, yardımcı olan, olmaya çalışan herkese teşekkür ederim, umalım ki sorunsuz bir deneyim olsun benim için, yoksa kafanızı şişirmeye devam edeceğim :)
Kullanıcı avatarı
egowest

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 64 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners