Casio vs Casio

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Casio vs Casio

Mesaj hknmtn » 23 Eyl 2020, 00:43

Merhaba. Ben de bu iki model arasında gelgit yaşadım ama kararımı 1inci modelden yana kullanmayı düşünüyorum. Ben daha çok suya, toza dayanıklı bir saat aradığım için 1inci modeli seçtim. Henüz satın almadım. Satın almanın son aşamasındayım. Her an satın al butonuna basabilirim (:
2nci model ile ilgili olarak edindiğim bir kaç görüşümü belirteyim. Kesinlikle çok karizmatik bir model rengiyle, duruşuyla çok güzel bir saat zaten çok eski bir modelin renk güncellemesi gibi düşünülebilir. Yıllarca tutulmuş saygın bir model. Bu modelin kasa yapısı küçük. Bu sizi rahatsız etmezse bir sorun değil. Zaten unisex bir model. Ekranı karanlık ve okuması biraz zor. Bu modelin açık renkli ekranları da var biraz daha pahalı ve bunun kadar karizmatik değil.
Günlük kullanım için 2nci model. Benim gibi şantiyede, dağda, sahada kullanmayı düşünüyorsanız 1inci model.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj StealHand » 23 Eyl 2020, 00:52

Kesinlikle 1. Model derim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
StealHand

Mesaj fbC » 15 Eki 2020, 17:16

Benzer bir durumda bende kalmıştım. dw5600e ve a168 arasında kalmıştım. a168 almıştım. Küçükken kaybettiğim babamın f91'ini hatırlatır bana.
Hanımın doğum günü hediyesi olarak aldığı dw5600e modeline (sizin ilk seçeneğinizin en baz versiyonu) aliexpress'ten çelik bezel ve bilezik alıp monte ederek gmwb5000d modeline çevirmiştim görsel olarak. Günlük olarak zevkle kullanıyorum. Zırhını kuşanmış a168 gibi oldu biraz. :D

Dijital saat olarak bence de f/p oranında casio'nun eline kimse su dökemez.
Kullanıcı avatarı
fbC

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 59 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners