Seiko Premier Kinetic Perpetual SNP019P1 Bilgi ve Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Seiko Premier Kinetic Perpetual SNP019P1

Mesaj gphoton » 03 Eyl 2010, 14:36

Sagol Bond, evet zaman bulursam orayada seiko uzmani amerikali bir arkadasimin bana attigi mailleri (kinetic saatler hakkinda) göstermek istiyorum. Oldukca yararli bilgiler vardi o maillerde. Bir arastirmam gerekli posta kutumu. Sonrasinda guzel bir analiz yazilabilir. Hersey icin tesekkürler.
Kullanıcı avatarı
gphoton

Mesaj Greylist » 04 Eyl 2010, 23:11

Gphoton, allah söyletti galiba, yukardaki yazdıklarımdan sonra bugün girebildim foruma ve yazılarını yeni okudum, teşekkür ederim.

sen önce bana hayırlı olsun demişsin ama sonra değiştirip arkadaşa hayırlı olsun demişsin, ama bilgin olsun bende dün bu saatten bir adet aldım, geçen gün denemiştim ama fiyatta anlaşamamıştıkovacıktaki konyalı saatle, ankara antares'te ki uğur saatten 1100 tl ye 8 taksit olarak aldım saati, garantili faturalı olarak, (normalde 12 taksit yapacaktı ordaki arkadaş 8 + 4 de banka verecek diye 8 denemiş, bankada +4 vermeyince 8 taksitle aldım) alacak arkadaşlarada öneririm, bir niyetle gittik ve beğendiğimiz saati aldık. SNP019P1 kolda çok şık duruyor gerçekten, beyaz kadran çok güzel ama saatte beni biraz hayal kırıklığına uğratan bir şeyle karşılaştım, fosfor koymamışlar gece karanlıkta hiçbirşey gözükmüyor, alışmıştık fosforlu aydınlatmalara, bu saate neden koymamışlar akıl alır gibi değil gerçekten, bunun dışında harika saat!

bu arada mekanizması, 7D56-OAAO diye geçiyor arkasında (bu mekanizma hakkındaki yorumlarınız neler?)

göndereceğin kinetik saatlerle ilgili bilgileri sabırsızlıkla bekliyoruz, iyi akşamlar dilerim
Seiko Premier Kinetix Perpetual SNP019P1 (7D56)
Kullanıcı avatarı
Greylist

Mesaj gphoton » 05 Eyl 2010, 12:58

Selam Greylist, hiss-i kablel vuk'u olmus demekki :) sanada hayirli ugurlu olsun diyorum. Iyi gunlerinde kullan, cilgin bir saattir o. Benim arkadasim 4 yildir kullaniyor ayni modeli ve hala daha der benim kullandigim buguna kadarki en iyi saat diye. Bilgileri yollamistim, link http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=49&t=1902
Premier serisinin bazi otomatik modelleri haric lumibright kullanilmamistir maalesef. Bunu söylemeyi unutmusuz :( fotodanda görebilirsin yukaridaki. Saatin arkasindaki üretim seri numarasini yazarsan ne kadar eski oldugunuda görebilirdik, sanirim 2006 cikislidir o saat. Ben sana son cikan 2010 model premier önerirdim (mesela Kinetic Perpetual SNP036P1 gibi), en azindan 7 sene pil sorunun olmazdi. Neyse, bu saatin icine sinmis olmasi önemli. Bu saatin kalibre modelinin pdf'i http://www.seikowatches.com/support/ib/pdf/SEIKO_7D56c.pdf 'dan indirebilirsin. Ileride sorularin olursa, tereddüt etme. Cok iyi bir secim yapmissin, asla pisman olmucaksin emin ol ;)
Kullanıcı avatarı
gphoton

Mesaj rover » 05 Eyl 2010, 13:17

Premier süper duruyor. Icim gitti.
Kullanıcı avatarı
rover

Mesaj Greylist » 05 Eyl 2010, 18:34

Gphoton, teşekkür ederim sağolasın, saatin arka ortasında, 040813 yazısı var, sanırım 2004 üretimi, pili bitikmidir bunun acaba? ben bu arada, pil değişim masrafının olduğunu bilmiyordum? hakkaten gereklimi pil değişimi?
Kullanıcı avatarı
Greylist

Mesaj gphoton » 05 Eyl 2010, 19:56

Selamlar, oncelikle arkadasin bana yazdigi cevaplari okumalisin verdigim linkten.
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=49&t=1902
Pil degistirmeyi sorun etme kinetiklerde. Heleki senin saatin seri numarasi buysa 2010 nisan'inda üretilmis demektirki inanamadim gözlerime okudugumda. Umarim sayinin ilk rakami 8 iken sen 0 diye okumadin :D En az 8 sene sorunsuz kullanirsin emin ol. 8 sene sonra pil sorunu olursa, ebay'den alirsin 1 adet. Aman diim 2 tane alma, yoksa 8 sene icinde bos titanium Li-Ion pil tamamen ise yaramaz hale gelir! Simdilik kafani hic pil olayina takma, fakat sana tavsiyem aldigin saatciye gidip ne kadar süredir rafta diye sor eger yeni geldi derse sorun yok. Demezse ( 2 yildir gibi bisi derse eger) o zaman sayida bi yanlislik olmali senin bana yazdigin, cunku 2000 yilinda seiko premier o modeli cikarmamisti. Direk seiko archive'lerine girip sitesinden baktim. Bu arada 2004 üretimli olsaydi ilk rakam 4 olmaliydi, 0 degil. Güle güle kullan, icin rahat olsun. Heleki pil degisimi cok cok kolay kineticlerde, ayrintili anlatan sitelerde war. Elinde alet adewat olsa sende yapabilirsin.
Kullanıcı avatarı
gphoton

Mesaj gphoton » 05 Eyl 2010, 20:00

Bu arada sitenin archive bölümünde zaten olay cok acik yaziyor, http://www.seikowatches.com/baselworld/2008/press/details/08_premier.html
ve 7D56 kalibre zaten 2008de piasaya ilk defa cikmis ;)
"The 7D56 caliber is launched at Baselworld 2008 in the Premier collection."
yani pil olayinda rahat olabilirsin tümüyle ;)
Kullanıcı avatarı
gphoton

Mesaj Greylist » 05 Eyl 2010, 20:17

sağol ya içime su serptin gerçekten :) yok sayılarda yanlış yok, aynen bu 6 haneli harf sırası mevcut saatin arka kapağının alt kısmında.

bu arada sayıyı nasıl okudun ve 2010 model olduğunu anladın? sayılardaki mantık nedir?

teşekkürler gphoton
Kullanıcı avatarı
Greylist

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 112 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners