Yurtdışından 200 Euro Bütçeli Saat Alışverişi Öneri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Yurtdışından 200 Euro Bütçeli Saat Alışverişi Öneri

Mesaj tralpha333 » 27 Haz 2021, 19:15

Merhaba, çok önceden saat önerisi istemiştim. Tavsiyelerinizle de seiko marka bir saat almış ancak bir kaç sorundan dolayı daha elime ulaşmadan iade etmek durumda kalıp uzun bir süre saat konusuna uzak kalmıştım. (Mekanik saatlere diyelim akıllı saat gibi kimine göre oyuncak sayılacak bir kaç saat GW serisi Apple Watch ve kuvars saat kullandım tabii ki)

Önümüzdeki dönemlerde Almanyada bulunacağım yurtdışına gitmişken saatlere bakmak çok daha iyi olur gibi geliyor ancak bu konuda bilgim çok kıt. Yani saat almak için yurtdışı daha uygun olur gibi geliyor ancak orijinallik konusunda da şüphelerim yok değil. Belki İsviçreye de uğrayabilirim bu arada orası da bu konuda iyi olabilir.

Kısaca daha kesin olmasa da önümüzdeki dönemlerde yurtdışından bir saat edinmek istiyorum ve bütün tavsiyelere açığım (saat markası, modeli, alışveriş yöntemi, şunu yap, şunu yapma gibi deneyimler)

-Bütçem maalesef alt seviyelerde 100-200 euro arasında diyebiliriz biraz üstü biraz altı çok fark etmez anca bu sınırlarda geziyor.

Şimdiden teşekkürler, iyi günler.
Kullanıcı avatarı
tralpha333

Re: Yurtdışından saat alışverişi

Mesaj erenedip » 27 Haz 2021, 20:19

o fiyatlara avrupada düzgün otomatik saat bulmak zor. 400 euroya kadar çıkmadığınız sürece pek seçenek olabileceğini düşünmüyorum. abd çin olursa durum başka…

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
erenedip

Mesaj tralpha333 » 27 Haz 2021, 20:30

Anladım teşekkür ederim, ABD den getirtebilirim ancak kendim gidemem şuan için
Kullanıcı avatarı
tralpha333

Mesaj vysaknc » 27 Haz 2021, 21:53

Almanyada Laco marka saat firması var, söylediğiniz fiyatların biraz üzerinde,300 Euro civarında otomatik pilot saatleri var bilmiyorum KDV indirimi ile alabilirseniz, çok güzel Türkiye'de pek bulunmayan özel bir saat almış olursunuz,bir bakın derim..

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Re: Yurtdışından 200 Euro Bütçeli Saat Alışverişi Öneri

Mesaj halsin » 28 Haz 2021, 00:02

Geçtiğimiz aylarda internetten sipariş ile Seiko SRPE57K1 modelinden satın almıştım. Saatin kalitesi bence çok yerinde, sadece camı safir değil. Beğenmediğim tek yönü çelik bilezik ile gelmesi, ancak nato veya deri kayış ile gerçekten çekici bir saate dönüşüyor. 150-200 Euro aralığında bulabileceğinizi düşünüyorum, tResim
avsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
halsin

Mesaj Oguzhanm » 28 Haz 2021, 18:40

https://www.laco.de/en/watches/pilot-wa ... -automatic

Merhabalar. Bu saati 285,71 euroya alabilirsiniz. Saatin değeri 340euro ama dönüşte vergi iadenizi alırsanız bahsettiğim miktara gelir size.
Kullanıcı avatarı
Oguzhanm

Mesaj jackoajs » 11 Nis 2022, 04:11

Oguzhanm yazdı:https://www.laco.de/en/watches/pilot-wa ... -automatic

Merhabalar. Bu saati 285,71 euroya alabilirsiniz. Saatin değeri 340euro ama dönüşte vergi iadenizi alırsanız bahsettiğim miktara gelir size.

Bu saatin mekanizması Eta değil sanırım.Bende bu saati düşünüyorum bu aralar.Neapel modeli özellikle daha hoş gibi..

Sadece saatin mekanizması nasıldır iyimidir konusunda net bilgilere erişemedim..
Kullanıcı avatarı
jackoajs

Mesaj alpygn » 15 May 2022, 09:42

Orient kamasu tavsiye ederim, geçen hafta almanyadan gelen bir arkadaşım 200 euro getirdi.
Kullanıcı avatarı
alpygn

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 97 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners