Hangi Otomatik Saati Almal覺y覺m?

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Hangi Otomatik Saati Almal覺y覺m?

Mesaj Mefistofeles » 30 Ara 2021, 09:59

Merhabalar, aran覺za yeni kat覺lmakla birlikte uzun s羹redir forumu takip ediyorum. Art覺k bir otomatik saat edinme s羹recine girdim ve birka癟 model aras覺nda karars覺z kald覺m. Rica etsem sebepleriyle birlikte se癟iminizi belirtirseniz sevinirim.
襤lk 2 saat Seiko 5 Sport serisinden ve yakla覺k 3400TL'ye alabiliyorum. Siyah olan her yere uyum salar diye d羹羹nd羹m fakat yeilin de g繹rseli 癟ok cezbediyor a癟覺k癟as覺.
Resim Resim
Dier saatler de Orient marka
Orient Ray 2 (2000Tl): Fiyat performans olarak 癟ok mant覺kl覺 duruyor. Bunu al ge癟 dierlerine o kadar para verme derseniz bunu alma niyetindeyim.
Resim
Orient Kamasu (2800TL): Safir cam olmas覺 cazip geliyor.
Resim
Orient Triton RA-AC0K03L10B (3100TL): Yine ayn覺 ekilde safir caml覺 g羹zel bir saat.
Resim
2000-3500 band覺nda baka 繹nerileriniz varsa onlar覺 da duymak isterim, teekk羹rler.
Kullan覺c覺 avatar覺
Mefistofeles

Kay覺t: 08 Kas 2021, 15:16

Re: Hangi Otomatik Saati Almal覺y覺m?

Mesaj RKarakus » 30 Ara 2021, 14:05

merhaba Mefistofeles, ben de forumda pek eski say覺lmam ama kar覺lamay覺 ben yapay覺m :)
襤lk 繹nerin yani 4R mekanizma kullanan yeni seri Seiko 5'leri ben de bir s羹redir kullan覺yorum. Bende yeil olan SRPD61 var. her ne kadar kasa 癟ap覺 gayet b羹y羹k olsa da bezel olmas覺 ve lug to lug uzunluunun nispeten d羹羹k olmas覺 kolda gayet ho durmas覺n覺 sal覺yor. (bileim 16.7 cm)
Mekanizma gayet stabil ve a癟覺kcas覺 balang覺癟 i癟in gayet g羹zel bir se癟im. Eer bu saati alacaksan mutlaka g繹rerek al 癟羹nk羹 bu Seiko 5'lerde bezel ile kadrandaki ibrelerin birbirini tutmama gibi bir ayar sorunu var.
Orient'ler ise Seiko 癟at覺s覺 alt覺nda 羹retim yapan yine kendi mekanizmalar覺n覺 羹reten ve balang覺癟 modellerinde bile f/p y羹ksek olan bir marka. Triton dier iki se癟enee g繹re 44mm 癟apa sahip olmas覺 hasebiyle 癟ok daha b羹y羹k bir g繹r羹n羹m sunacakt覺r ki burada 繹nemli olan sizin bileiniz ve g繹r羹n羹mdeki tercihiniz. Bu arada, Orient markas覺n覺n resmi TR distrib羹t繹r羹 Aslan saat ki kendi maazalar覺nda ve web sitelerinde sizin belirttiinizden 癟ok daha pahal覺 uan fiyatlar.
Kullan覺c覺 avatar覺
RKarakus

Ya: 34
Kay覺t: 31 Mar 2021, 12:07

Mesaj mturann » 30 Ara 2021, 19:23

Bir ekilde g繹rme imkan覺n覺z varsa g繹rerek al覺n bence.
Saatleri g繹r羹rseniz kendiniz 癟ok h覺zl覺 karar verebilirsiniz.
Fotoraflar yan覺lt覺c覺 olabiliyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj Umutunal » 30 Ara 2021, 19:30

Bu Seiko 5 saatler kesinlikle 3400 TL etmez. Bilezik kalitesi 癟ok d羹羹k. Orient daha mant覺kl覺
@ugurla.kirksaat
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutunal

Ya: 42
Kay覺t: 08 Kas 2018, 20:12

Mesaj Mefistofeles » 30 Ara 2021, 20:02

Teekk羹r ediyorum cevaplar i癟in, Seiko olursa jubilee bilezik bulup onunla kullanmay覺 d羹羹n羹yorum a癟覺k癟as覺. Seikoyu reelde takt覺m ve houma gitti, makoyu da denedim ve rengine bay覺ld覺m a癟覺k癟as覺. Dierlerine bakma ans覺m olmad覺, merak ettiim ey Seiko ile Orient aras覺ndaki bu fiyat fark覺n覺n sebebi nedir? Srpd serisi bir saat 3000Tl ediyor en az fakat yurt d覺覺ndan 2000Tl civar覺na Orient mako veya Ray serisi bir saat alabiliyorum. G繹nl羹m Seikodan yana ama bu y繹nelimde marka alg覺s覺n覺n da etkisi yok deil. Sizce bileziini deitireceim bir Seiko 5'e 3000Tl para vermek mant覺kl覺 m覺? Bir de uzun 繹m羹rl羹l羹k a癟覺s覺ndan deerlendirirseniz sevinirim.
Kullan覺c覺 avatar覺
Mefistofeles

Mesaj omrfrka » 30 Ara 2021, 20:12

Bana g繹re 3500 tl iki saatede verilmez forumun ilanlar覺nda veya sar覺 sitede temiz ikinci elde bakabilirsiniz sizin i癟in sak覺ncas覺 yoksa 癟ok daha uygun fiyatlara

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
omrfrka

Kay覺t: 14 Ara 2017, 19:47

Mesaj Mefistofeles » 30 Ara 2021, 21:19

Seiko SRPD55K modelini takma f覺rsat覺m oldu ve houma gitti fakat o meblaya deecek bir saat mi sorusunu sormadan edemedim. Seiko olursa jubilee bilezik bulup onunla kullanaca覺m, 羹zerindeki 癟ok 繹nemli deil. As覺l sorun bu saatler bu fiyat覺 hak ediyor mu? Orient kamasu serisi 癟ok houma gitti a癟覺k癟as覺 fakat reelde bulamad覺m hen羹z. Bir de yurt d覺覺ndan alaca覺m bu fiyata ve 癟ekincelerim var iin dorusu. Dediiniz gibi biraz da ikinci el ilanlara bakay覺m belki dier saatleri de deneme f覺rsat覺m olur. 襤kinci el olarak da Orient biraz daha zay覺f san覺r覺m, pek ilan g繹remedim.
Kullan覺c覺 avatar覺
Mefistofeles

Mesaj vysaknc » 31 Ara 2021, 00:14

Citizen ny0040-09ee model numaral覺 saati de incelemenizi 繹neririm..

Redmi Note 7 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
H覺rs sebebi hasarettir..
Kullan覺c覺 avatar覺
vysaknc

Ya: 51
Kay覺t: 07 Mar 2017, 17:01

Sonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 107 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners