Babadan kalma iffland kol saati

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Babadan kalma iffland kol saati

Mesaj Umutunal » 07 Nis 2022, 04:46

zemberekv2 yazdı:Tkartal, merhabalar.

Bu durum, kendi açımdan söylüyorum, başkası adına konuşamam elbette, sürekli takip ettiğiniz bir mecraya yeni katılan bir üye, daha ilk mesajında maddiyat ile ilgili bir soru sorunca, elbette hoş karşılanmıyor.

Empati kurmaya çalışın lütfen. Siz "dosthane bir şey" soruyor olabilirsiniz ancak dışarıdan dosthane gözükmüyor maalesef. Çünkü daha ilk mesajında "bu kaç para eder", diyerek gelmek, saatleri seven insanlarda ters etki yaratıyor. Hiç bir üye, bir başkası için bilirkişilik yapmak için üye olmadı maalesef, kaldı ki sorunuz bile havada. Mekanizması nedir, saatin kondüsyonu nedir, zamanında düzenli bakımı yapıldı mı, polisaj gördü mü, kayışı, tokası, tepesi orjinal mi, kutusu var mı vs. gibi onlarca detay bilmek gerekirken, bir fotoğrafı bile olmayan saatin ederi bilmek zaten imkansız.

Elbette işin o kısmı da önemli ancak en azından kendinizi biraz tanıtsaydınız örneğin: https://forum.saatforumu.com/viewforum.php?f=40, biraz burada süre geçirseydiniz daha uygun olurdu diye düşünüyorum.

Umarım gücendirecek bir şey yazmamışımdır.

Selamlar, saygılar.

Teşekkürler
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj EmreMusovi » 07 Nis 2022, 06:57

TkartaL yazdı:Bir kişi hariç buraya dostane bir şey merak edip soruyorum aldığımız cevaplara bak... Bizim milletin uslubu bu oldukça bizden bir şey olmaz...
Hiç tanımadığın bir mecraya girip, ilk sorun bu kaç eder olursa alacağın bu tarz cevaplar gayet normal

Uslüp önemli haklısın. Hatam nerede diye düşünüp, ahkam kesmemek, daha beter etmemekte...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
EmreMusovi

Mesaj digitusmaximus » 07 Nis 2022, 10:47

EmreMusovi yazdı:
TkartaL yazdı:Bir kişi hariç buraya dostane bir şey merak edip soruyorum aldığımız cevaplara bak... Bizim milletin uslubu bu oldukça bizden bir şey olmaz...
Hiç tanımadığın bir mecraya girip, ilk sorun bu kaç eder olursa alacağın bu tarz cevaplar gayet normal

Uslüp önemli haklısın. Hatam nerede diye düşünüp, ahkam kesmemek, daha beter etmemekte...

Yaa arkadaşlar siz ne yapıyorsunuz Allah aşkına? Neresi Anormal TKartal nikli arkadaşın yaptığının. Üye olmuş ve bir soru sormuş. Cevaplamak istemiyorsanız cevaplamazsınız olur biter. Yok 100bin euro eder, yok 99000 euro veren var diye dalga geçmeler. Sonra da yaptığınız bir meziyetmiş gibi zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsunuz karşı tarafı "İlk sorun böyle olursa böyle cevap alırsın" diye suçluyorsunuz.

Forumda 1255 adet mesaj yazdıktan sonra ve 3 yılını tamamladıktan sonra "Bunun fiyatı ne kadar eder" diye bir soru sorabilme hakkına mı sahip olacak bu arkadaş? Nerede yazıyor bunun kanunu? Yaptığınız çok yanlış.
En son digitusmaximus tarafından 07 Nis 2022, 11:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Mesaj Umutunal » 07 Nis 2022, 11:43

digitusmaximus yazdı:
EmreMusovi yazdı:

Yaa arkadaşlar siz ne yapıyorsunuz Allah aşkına? Neresi Anormal TKartal nikli arkadaşın yaptığının. Üye olmuş ve bir soru sormuş. Cevaplamak istemiyorsanız cevaplamazsınız olur biter. Yok 100bin euro eder, yok 99000 euro veren var diye dalga geçmeler. Sonra da yaptığınız bir meziyetmiş gibi zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsunuz karşı tarafı "İlk sorun böyle olursa böyle cevap alırsın" diye suçluyorsunuz.

Forumda 1255 adet mesaj yazdıktan sonra ve 3 yılını tamamladıktan sonra "Bunun fiyatı ne kadar eder" diye bir soru sorabilme hakkına mı sahip olacak bu arkadaş? Nerede yazıyor bunun kanunu? Yaptığınız çok yanlış.

Sayın maksimus,

Sorun piyasasını öğrenmede değil,
Asıl sorun babadan kalma saatim var, dededen kalma saatim var şeklinde giriş yapılması. Rahatsız edici durum bu. Maneviyatın üstün olduğu durumda maddiyatın öne çıkarılması. Ve ayrım çok incedir, herkes anlayamaz. Başka cevap vermeyeceğim. Üslübumuza dikkat edelim.
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj EmreMusovi » 07 Nis 2022, 11:58

Katılıyorum

Diğer tarafta da forumda paylaşım düştü konusuna bunu örnek göstermiş...
Çeşitli forumlarda varım, bazısında yöneticiyim, daha kendini tanıtmadan satış yapmak, çekilişe katılmak vs. Tamamen maddiyata bağlı paylaşım yapmak hoş görülmez... forumu da geliştirmez

Genelde bloklayıp geçiyorum

Kullanıcı avatarı
EmreMusovi

Mesaj zemberekv2 » 07 Nis 2022, 19:20

digitusmaximus yazdı:
EmreMusovi yazdı:

Sevgili digitusmaximus,

Amacım tartışmak asla değil, zaten arada mesajlarıma denk gelirseniz o yapıda olmadığımı anlarsınız.

Tepkinizi anlayabiliyorum, ancak eminim siz de yerli yabancı farklı forumları takip ediyorsunuzdur. Bu tarz bir girişi kabul eden pek forum yoktur. Hele ki yabancı forumlar daha acımasız uyarırlar veya fazla uğraşmadan ban.

Kişisel olarak işin ticari kısmına girmemeye çalışıyorum. Yeni rumuzumla sadece 2 kere saat almak için iletişime geçtim, ilki satılmıştı, diğeri de benden kaynaklı kişisel bir nedenden dolayı iptal oldu. (unutmuşum, bir de cep saati almak için bir başlığım var :D). Çok uzattı(yoru)m istemeden, ama diyeceğim Umutunal'ın da dediği gibi, konuya manevi bir değer olarak yaklaşıp, ne kadar eder diye devam etmek "bence" hoş değil. Elbetteki 3 yıl bekleyip, 1255 mesaj sonra böyle bir hak doğmuyor ama en azından biraz katılımcı olan bir üyenin konuya karşı samimiyeti veya niyeti az çok belli oluyor. Forumun ortalama davranış şekline bakarsanız, genel kabul görmüş davranış bu yönde.

"Ben X, saatleri severim, X gezegenden geldim. 5 saatim var." Diğer başlıkta. "Şu saatlerim var demiştim, acaba bunu değeri nedir?" Ben bu insana daha çok güvenirim, amacını belli etmiş.

Siz hangisini tercih edersiniz, uzun süredir üye, ve foruma katılan bir üye ile alışverişi mi, yoksa tek mesaj atmış, satıyorum alan var mı diyen bir üyeyi mi? Siz daha iyi bilirsiniz, yanılmıyorsam işiniz IT, o ekranın karşısında, yıllar sonra bile kim olduğunu bilme imkanımız yok. Ama en azından belirli bir profil oluşturmuş bir üye daha fazla güven vermez mi?

Amacınız zaten ticariyse, ki bu suç da değil, ayıp da değil, baştan en azından bunu belirtin, bunun da forumda uygun başlığı var diye biliyorum. Veya internet üzerinden araştırılabilir, onlarca site var, dil sorunu deseniz, Navajo dilinde bir yanıt aramıyorsanız Chrome yeterli çözümü sunuyor. Yabancı ya da yerli forumlarda da benzer tepki alacağına şüphem yok.

Selamlar, sevgiler.

Herkesten özür dilerim, çok uzattım :).
Kullanıcı avatarı
zemberekv2

Mesaj TkartaL » 07 Eki 2022, 13:25

Sevgili @digitusmaximus çok güzel cevaplamış. Çok teşekkür ederim.. Ben ilk defa foruma girmiyorum. Madem hoş karşılanmıyor ysnıtlarında aynı derecede olmaması lazım. Son mesaj gibi yazılır amenna deriz...
Kullanıcı avatarı
TkartaL

Mesaj Zodiac09 » 08 Eki 2022, 22:27

Forumda her gün aktif olan üyelerden biriyim, böyle tartışmalar pek hoşuma gitmiyor açıkçası. Burası saat değerleme hizmeti veren bir yer değil, insanlar ortak bir hobi etrafında birleşmiş ve bunu birbirleriyle paylaşıyor. Tabii saatlerini de birbirlerine satıp, takas da edebiliyor. Ben buradan iki tane saat aldım, çok güzel öneriler okudum, çok güzel kutu açılışları okudum. Böyle devam etmesi de sanki daha güzel olur gibi. Bu arada sorunuzun cevabını herhangi bir saatçiden alabilirsiniz. Buradaki insanlar daha demin de yazdığım gibi değerleme uzmanı değil. Mümkünse ülkemizdeki nesli tükenmekte olan böyle internet adreslerini yormayın.
Kullanıcı avatarı
Zodiac09

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 89 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners