Hamilton Seçimi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Seçimi

Mesaj kaanknv » 06 Nis 2022, 05:58

Merhabalar, aranıza katılalım henüz çok olmadı. Çaylak bir forumcu, çaylak bir saat sevdalısı olarak danışmak istediğim bir konu var. Deneyimleyebilmek adına koleksiyonuma bir Hamilton eklemek istiyorum. İki önemli bulduğum nokta var. Birincisi koleksiyonumda Prx haricinde klasik/resmi bir saat bulunmuyor. İkincisi military tarzda Seiko Snzg15k1 sahibiyim. Bu yüzden önceliğim çok beğensem de Khaki Field değil.
1. American Classic Valiant (H39515734) Le Locle'ye çok benzetsem, arada onun basitleştirilmiş versiyonu gibi görsem de bu saat beni çok kendine çekiyor.
https://www.edipsaat.com/hamilton-h39415854
https://www.edipsaat.com/hamilton-h39515734
2. İkinci el olarak bir Jazzmaster daydate (H32505751) almak
https://www.hamiltonwatch.com/en-int/h3 ... -auto.html
3. Seiko Snzg15 saatimi satarak Khaki Field'a geçiş yapmak :) Klasik saat ihtiyacımı başka bahara saklamak. Bu içlerinde en üşendiğim. Bu zahmete değer mi sizler daha iyi bilirsiniz. İkisinin bir arada olduğu yalnızca böyle bir fotoğraf bulabildim.
Resim
Hamilton seçimimde önerilerinizle ve fikirlerinizle bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
Kullanıcı avatarı
kaanknv

Re: Hamilton Seçimi

Mesaj hknmtn » 07 Nis 2022, 01:32

Merhaba. Klasik bir saate ihtiyacınız var ve Hamilton deneyimlemek istiyorsanız Hamilton klasik bir saat alın. Beğendiğiniz H39515734 modeli güzel bir saat.
Hamilton Khaki SNZG'den üstün bir saat ama sonuçta aynı ruhu yansıtan saatler. Yani SNZG'yi satıp Khaki alırsanız, bir field gidip bir field gelecek üste para da vereceksiniz ve gene bir klasik saatiniz olmayacak.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj castilla » 07 Nis 2022, 07:47

Seiko dan khaki ye geçerseniz tarz olarak çok benzer saatler olacağı için ciddi bir fark yaşayacağınızı düşünmüyorum.Khaki king modeli kullanmıştım nedense hoşuma gitmeyen birşeyler vardı saatte.Parlak bezeliyle ilgili bir durum olabilir gözüm alışamamıştı bir türlü.
Paylaştığınız american classic modeli özellikle siyah olanı bence gayet hoş ve kaliteli duruyor.Ben olsam madem dress watch ihtiyacı da var o tarz bir saate yönelirdim.
Kullanıcı avatarı
castilla

Mesaj dkmbismarck » 07 Nis 2022, 23:33

Hamilton denince aklıma ilk gelen pioneer serisi oluyor.Hem dress hem de military.Seiko elden çıkarılıp üzerine yoğunlaşılabilir.Tabi ikinci elde bulunması çok kolay değil.

ResimResim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
dkmbismarck

Mesaj kaanknv » 09 Nis 2022, 00:04

hknmtn yazdı:Merhaba. Klasik bir saate ihtiyacınız var ve Hamilton deneyimlemek istiyorsanız Hamilton klasik bir saat alın. Beğendiğiniz H39515734 modeli güzel bir saat.
Hamilton Khaki SNZG'den üstün bir saat ama sonuçta aynı ruhu yansıtan saatler. Yani SNZG'yi satıp Khaki alırsanız, bir field gidip bir field gelecek üste para da vereceksiniz ve gene bir klasik saatiniz olmayacak.

Merhabalar. Çok teşekkür ederim ben de öyle düşünüyorum. 80 saat güç rezervi, isteğimi karşılayan sade şık tasarımı beni de H39515734 modeline itiyor. Çelik bilezikli versiyonunun ülkemizde bulunmaması bir tık Le Locle'ye kaymayı düşündürse de Tissot'u prx'le deneyimlemiş oldum ve giriş seviyesinde farklı swiss markalar görmek daha mantıklı geliyor.
Kullanıcı avatarı
kaanknv

Mesaj kaanknv » 09 Nis 2022, 00:09

castilla yazdı:Seiko dan khaki ye geçerseniz tarz olarak çok benzer saatler olacağı için ciddi bir fark yaşayacağınızı düşünmüyorum.Khaki king modeli kullanmıştım nedense hoşuma gitmeyen birşeyler vardı saatte.Parlak bezeliyle ilgili bir durum olabilir gözüm alışamamıştı bir türlü.
Paylaştığınız american classic modeli özellikle siyah olanı bence gayet hoş ve kaliteli duruyor.Ben olsam madem dress watch ihtiyacı da var o tarz bir saate yönelirdim.

Hiç canlı gorme şansım olmadı ancak fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla Khaki'nin hafif bombeli camı çok hoşuma gitmedi. Yoksa ikinci ellerin %90'ini oluşturmasıyla daha da ulaşılabilir aslında ama dediğiniz gibi çok bir farklılık yaratmayacak gibi.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim ben de aynı bahsettiğiniz model ile beyaz kadran Le Locle arasındayım artık. Le Locle'nin waffle kadran, çelik bileziği kararımı netlestiremememe neden oluyor Hamilton konusunda. İkisini de ikinci el olarak alma fikrim de var. Hayırlısı..
Kullanıcı avatarı
kaanknv

Mesaj kaanknv » 09 Nis 2022, 00:13

dkmbismarck yazdı:Hamilton denince aklıma ilk gelen pioneer serisi oluyor.Hem dress hem de military.Seiko elden çıkarılıp üzerine yoğunlaşılabilir.Tabi ikinci elde bulunması çok kolay değil.

ResimResim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İkinci el olarak Khaki Field, Khaki King haricinde neredeyse hiçbir modeli bulamadım. Bahsettiğiniz model dediğiniz gibi iki tarzı da bir arada barındırabilir ancak sıfırını da Türkiye'de herhangi bir yerde göremedim biraz bakınca. Sanırım muadili denebilecek Tissot kadar yaygın olmadığı için erişimim biraz daha zor olacak istek, ihtiyaçlarımı karşılayacak Hamilton'a.
Kullanıcı avatarı
kaanknv

Hamilton Seçimi

Mesaj asrb70 » 14 Nis 2022, 09:46

kaanknv yazdı:
hknmtn yazdı:Merhaba. Klasik bir saate ihtiyacınız var ve Hamilton deneyimlemek istiyorsanız Hamilton klasik bir saat alın. Beğendiğiniz H39515734 modeli güzel bir saat.

Merhabalar. Çok teşekkür ederim ben de öyle düşünüyorum. 80 saat güç rezervi, isteğimi karşılayan sade şık tasarımı beni de H39515734 modeline itiyor. Çelik bilezikli versiyonunun ülkemizde bulunmaması bir tık Le Locle'ye kaymayı düşündürse de Tissot'u prx'le deneyimlemiş oldum ve giriş seviyesinde farklı swiss markalar görmek daha mantıklı geliyor.
İçinize en çok sinen modeli alın derim ama elinize alıp inceleyerek :) Ama ruhu ve tarihi olan bir saat olması bakımından Khaki Field edinmek daha doğru geliyor bana. Seiko ile kadran benzerliği dışında hiç alakaları yok diyebilirim. Günümüzde 8000 civarına iyi bir mekanizmaya sahip, ruhu olan ve swiss made olan tam bir fiyat performans canavarı bence bu seriler. Ben H70455133 modeli üzerinden konuşuyorum fakat deri kordonluları da çok hoş. Başlığı tavsiye alma adına açtığınızı göz önünde bulundurduğumda ikinci elde değerini koruyup kolay elden çıkarılabilmesi adına da Khaki Field modeli diğer klasik modellerin daha önünde. İyi seçimler :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
asrb70

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Orhanate ve 81 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners