Citizen vs Orient Diver Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Citizen vs Orient Diver Önerisi

Mesaj kaanknv » 14 May 2022, 15:34

Roxio yazdı:Şu an yeşil var 1 adet.

Kamasu ile ray’ın farkını sormuştunuz. Benim bildiğim ray mako2 ile aynı gibi. Kamasu ise mako3 diye geçiyor. Camı safir ve mekanizması farklı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Evet hala da duruyor o yeşil ama tetiği çekemedim bi türlü bir süre daha şehir dışında olacağım için.

Yeşil Kamasu mantıklı olacak gibi. Daha sonra ikinci el bir otomatik Promaster ile siyah bezel, siyah kadran isteğimi de tamamlayabilirim gibi

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
kaanknv

Mesaj SeiKinetic » 14 May 2022, 16:01

Üçü de o seviyede kendini kanıtlamış, sorunsuz saatler. Mekanizma isteğine göre, ama mutlaka bilekte deneyerek bir tercih yapılabilir.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj kaanknv » 14 May 2022, 16:33

minerval yazdı:
kaanknv yazdı:
minerval yazdı:Yeni diver şimdiden hayırlı olsun, citizen ve mako arasında zamanında arada kalmış bilekte deneyince mako tercih etmiştim.
4 yıl boyunca deniz, havuz yaz boyu bilekten çıkarmadan kullandım hiç sorun yaşamadım.
Çelik bilezik ve deri kordonlar ile dress olarak bile kullanılabilecek bir diver mako.
Nato ve silikon kayışları da çok güzel kaldırıyor. Bazen sattığıma üzülüyorum [emoji2]

Şimdiden çok teşekkür ederim Giray hocam, sanırım benim için de en doğrusu bir bilekte görmek olabilir.

Söylediklerinize katılıyorum. Biraz daha klasik görüntüsü nedeniyle çelik bilezikle gündelik, deri kordonla dress kullanılabileceğini düşünüyorum. Soru işaretim, daha önce de yazdım ama tam nasıl ifade edebilirim bilemedim :D , mesela turuncu bir silikon kayışın vereceği spor görüntüyü kaldırır mı? Sanırım yine tam ifade edemedim :D

Ayrıca size şunu sormak istiyorum, sattığınıza üzüldüğünüzü belirtmissiniz aslında. Özellikle toplu aile fotoğraflarından kullanıcılara girip koleksiyonlarının şekillenme sürecini görmeye çalışıyorum. Siz de sanırım makoyu sattıktan sonra hydroconquest almışsınız. Doların bu yükselişiyle giderek imkansızlaşacak belki ama :D bir gün koleksiyonuma Longines Hydroconquest katmak istiyorum. Mako ve Hydroconquest'i aynı anda koleksiyonunuzda bulundurmak ister miydiniz? Aldıktan sonra mümkün olduğunca elimde tutmak, farklı farklı alternatifler olarak bulundurmak istiyorum çünkü

Son zamanlarda elimdeki saat sayısını azaltmaya çalışıyorum Kaan Hocam hedefim 5 saati aşmamak, makonun gitme sebebi de bu oldu yoksa hydrodan farklı kadran rengiyle kalabilirdi koleksiyonda. Satma sebebim tamamiyle elimde çok sayıda saat tutmak istememem.
Diverlarda hedef saatim omega seamaster po, biraz daha klasik ve kadran tasarımında 6,9,12 sayıları olan diverları seviyorum. Bu yüzden Mako ve hydroconquest tercih ettim. Sonrasında bir alpina diver deneyimim oldu fakat aşırı spor bir divera alışamadım elden çıkardım.
Hydroconquest ve mako farklı kadran renkleri ile tercih edilirse koleksiyonsa birlikte devam edebilirsiniz, sizin de yazdığınız gibi hydroconquest bileziği ile bir bütün gibi tasarımı deri veya silikon kordon çok yakıştıramıyorum fakat mako tam bir kordon canavarı her türlü tarzı kaldırıyor. Hydroconquesti çelik bilezikle, makoyu bilumum farklı kordonlarla rotasyonda kullanabilirsiniz.

Kesinlikle katılıyorum hocam.
Hatta diğer Orient serilerden daha da sade, şık durduğunu söyleyebilirim Mako'nun bana göre. 6,9,12 detayı hariç indeksleri vs daha da benzediği için Mako'ya, yeni mekanizma ve safir camıyla Kamasu 2 şuan için ilk seçeneğim gibi.
Zaten fazla spor bir diver isteği aslında bende de yok çünkü zaten o ayarda birçok G-Shock kullanmaktayım. Bunun için Seiko'nun özel serileri pek bana göre değil mesela.
Muhtemelen Kamasu 2'de farklı bir kadran renginden edinip siyah bezel, siyah kadranı Hydroconquest'e saklamaya çalışacağım.

Kullanıcı avatarı
kaanknv

Mesaj kaanknv » 22 May 2022, 12:54

Bu hobi hastalık gibi.. Kamasu tercihi sonrası şimdiden yolumu çizmeye, yenilerinin planını yapmaya başladım. Başlıktaki ikinci diver planı iptal gibi görünüyor.
Longines Conquest beyaz kadran
Seiko Alpinist yeşil kadran
En sonunda da ikinci el bir Tag Heuer Aquaracer diye umuyorum.
Şimdilik sadece umabiliyorum çünkü kur ve zamlar malum [emoji28]

Kullanıcı avatarı
kaanknv

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 105 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners