5000-6000₺ Saat Tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 5000-6000₺ Saat Tavsiyesi

Mesaj ahmeddd » 05 Haz 2022, 22:20

Hamiltonu da listenize eklemenizi tavsiye ederim o fiyat bandında gayet iyi saatler denk gelebiliyor.illa diver olmayacaksa

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ahmeddd

Mesaj Mefistofeles » 05 Haz 2022, 22:41

ahmeddd yazdı:Hamiltonu da listenize eklemenizi tavsiye ederim o fiyat bandında gayet iyi saatler denk gelebiliyor.illa diver olmayacaksa

Özellikle diver olsun diye bir isteğim yok açıkçası, Hamilton Khaki serisi de hoşuma gitti. Kalite bakımından Seastar'a göre nasıldır?
Kullanıcı avatarı
Mefistofeles

Mesaj Mefistofeles » 05 Haz 2022, 22:42

chiefofficer yazdı:
Mefistofeles yazdı:Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Seastar bana da yakın gelmeye başladı artık, sadece Prs 516 konusunda biraz da yorum arıyorum, kullanmış olan varsa yorumlarını dinlemek isterim.
Bu arada seramik bezel olması bana göre gerçekten önemli çünkü ister istemez kolun bir yerlere çarpıyor ya da sürtüyor seramik olmayanlar hızla çizilirken özellikle bezel kısmında sıkıntı yaratıyor yani seastar 1000 al ya da alma ama böyle dalgıç saatlerine bakıyorsan safir cam ve seramik bezel önceliğiniz olsun hocam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkür ederim yorumunuz için, dediğiniz gibi safir cam ve seramik bezel olması uzun süreli kullanımda avantaj olacak gibi duruyor.
Kullanıcı avatarı
Mefistofeles

Mesaj Mefistofeles » 05 Haz 2022, 22:43

EnesBey yazdı:
Mefistofeles yazdı:Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Seastar bana da yakın gelmeye başladı artık, sadece Prs 516 konusunda biraz da yorum arıyorum, kullanmış olan varsa yorumlarını dinlemek isterim.
Prs 516'da kullandım genel olarak güzel lakin özellik ve kalite olarak geride dalgıç saati değil seastar kordonuna rağmen çok daha iyidir

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dalgıç olması pek önemli değil ama kalite olarak da geride kalıyor diyorsanız o zaman Seastar daha iyi bir tercih olacak gibi.
Kullanıcı avatarı
Mefistofeles

Mesaj ahmeddd » 05 Haz 2022, 22:51

Diğer arkadaşların dediği gibi kordon kalitesi düşük biraz tissotun, ama hamiltonun çelik bileziği oldukça kaliteli tissota göre . Mekanizma aynı powermatic 80 hamiltonda h-10 diye geçiyor

Kullanıcı avatarı
ahmeddd

Mesaj Carslan » 07 Haz 2022, 11:21

4 Seçeneğin içinden Seiko Samurai ve Presage modellerini kullandım. Özellikle Samurai'yi çok severek kullandım ve elden çıkarttığıma çok pişman oldum. Kasa ölçülerini unutmamak lazım sanırım ölçüler konusunda bir tek Tissot Seastar yaklaşır Samurai'ye. Açıkçası büyük bir saat. Diğer modellerin hepsi gayet güzel. Belki buraya Tissot Gentleman Silicium modellerini ekleyebilirsiniz. Onlar da gayet güzel saatler. Özellikle lacivert kadranlısı. İkinci elde de 7-8 bin bandında olduğunu da belirteyim. Forumda beyaz kadranlı olanı satışta şu an.
Kullanıcı avatarı
Carslan

Mesaj Mefistofeles » 07 Haz 2022, 15:06

Çok teşekkür ediyorum yorumlarınız için ve Seastar'a tamam demişken bir modelle daha karşılaştım ve aklımı çeldi. Steinhart Ocean One Titanium 500, saatle ilgili bilgisi olan var mıdır acaba? Marka ve mekanizmaları hakkında yorumunuz varsa sevinirim, Seastar'a göre bu model nasıldır?
Kullanıcı avatarı
Mefistofeles

Mesaj Mehmet87 » 13 Nis 2023, 17:15

Seastar 80 önerimdir, Cidden çok iyi bir model. Kordonlarında kronik bir sıkıntı olduğunu duymuştum ama bir süre sonra ortaya çıkıyor galiba. Kordonunu ileride değiştireceğinizi düşünerek bütçenizi ayarlayın.
Kullanıcı avatarı
Mehmet87

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 78 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners