700-800$ Günlük kullanım saat tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

700-800$ Günlük kullanım saat tavsiyesi

Mesaj vllkan » 27 Tem 2022, 00:17

Arkadaşlar merhaba, günlük kullanım için yeni saat(ler) edinmek istiyorum ve açıkçası tam olarak ne istediğimi bilmiyorum. Forum da önceki danışma konusunda bir Small Seconds modeline karar kıldım. Günlük kullanım için saatler arayışım var ve aşağıdaki modeller hakkında fikrinizi rica ediyorum. Toplam da 700-800$ bandına kadar çıkabiliyorum.

Citizen NB1050-59A
Resim
Model ile ilgili yaptığım araştırmalarda Sekionun Sarb serisi saatleriyle karşılaştırılıyor.

Citizen NJ0150-81A
Resim
Bu model ise vintage bir günlük saat arayışında olduğumda karşıma çıktı ve çok beğendim. Tissot prx e nedense pek ısınamadığımdan alternatif olarak bu model bana yakın geliyor.

İkisini de alarak bütçemi doldurabilirim veya bu iki saatin yerine "Hamilton American Classic H38425540" modelini mi almalıyım? (hali hazır da khaki 38mm de var)

Resim

Biraz karışık anlatım oldu kusura bakmayın :?
Kullanıcı avatarı
vllkan

Re: 700-800$ Günlük kullanım saat tavsiyesi

Mesaj Kakashi » 27 Tem 2022, 00:28

Benim günlük kullanımda en önemli kriterlerimden birisi en az 100m suya dayanıklılık olurdu, bu üçlüden sadece Citizen NB1050-59A bunu sağlıyor.
Kullanıcı avatarı
Kakashi

Mesaj hknmtn » 27 Tem 2022, 01:36

Günlük kullanımda ben de 10ATM su geçirmezlik. Ortalama fosfor. Rakamlı tasarımlar yerine bu tarz indeksli modelleri tercih ederim. Çapı sizin bileğinize bağlı tabi ama ben şahsen 36-40mm arası tercih ederim. Ayrıca farklı kordonlar ile uyumlu olmasını da isterim. İkinci Citizen'i kafadan eleyebilirim. Hem kendinden çelik bilezikli vintage daha güzel saatler var.
Hamilton varsa aynı mekanizma ikincisini tercih etmezdim. Nedeni de benim gene kendi düşüncem olan aynı marka, aynı mekanizmalı birden fazla saati elde tutmaya bence gerek yok. Çok özel modeller değilse tabi. Bir çok marka ve mekanizma var farklı marka ve mekanizma deneyimlemek bence güzel bir şey.
1'inci fotoğraftaki Citizen modeli. 10 ATM su geçirmezlik. 38mm. Çelik bilezik. Rakamsız tasarım. 9011 mekanizma. Safir cam. Bence biçilmiş kaftan. Kordon tarzı da farklı kordonlar ile kullanıma olanak sağlar. Hem gümüş kadran da her renk kordon ile uyar. Benim de alasım geldi şahsen. Tepe'nin boyutu biraz büyük olmuş ama ben severim bu tarz tepeyi. Nereden alıyoruz?
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj vllkan » 27 Tem 2022, 08:38

hknmtn yazdı:Günlük kullanımda ben de 10ATM su geçirmezlik. Ortalama fosfor. Rakamlı tasarımlar yerine bu tarz indeksli modelleri tercih ederim. Çapı sizin bileğinize bağlı tabi ama ben şahsen 36-40mm arası tercih ederim. Ayrıca farklı kordonlar ile uyumlu olmasını da isterim. İkinci Citizen'i kafadan eleyebilirim. Hem kendinden çelik bilezikli vintage daha güzel saatler var.
Hamilton varsa aynı mekanizma ikincisini tercih etmezdim. Nedeni de benim gene kendi düşüncem olan aynı marka, aynı mekanizmalı birden fazla saati elde tutmaya bence gerek yok. Çok özel modeller değilse tabi. Bir çok marka ve mekanizma var farklı marka ve mekanizma deneyimlemek bence güzel bir şey.
1'inci fotoğraftaki Citizen modeli. 10 ATM su geçirmezlik. 38mm. Çelik bilezik. Rakamsız tasarım. 9011 mekanizma. Safir cam. Bence biçilmiş kaftan. Kordon tarzı da farklı kordonlar ile kullanıma olanak sağlar. Hem gümüş kadran da her renk kordon ile uyar. Benim de alasım geldi şahsen. Tepe'nin boyutu biraz büyük olmuş ama ben severim bu tarz tepeyi. Nereden alıyoruz?

Hocam sizi de masrafa soktuk durduk yere :D Amazonda ve birkaç sitede daha aratınca gördüm ama fiyat 420-580$ civarındaydı sakurawatch isimli bir siteden dünyadan insanlar almış yorumları iyiydi, ordaki fiyatı 383$. Onu yazmamışım, benimde aslında sizin gibi 38-40mm çap aralığında kriterim var.
Peki diğer vintage esintili modeller var dediğiniz modelleri paylaşır mısınız?
Kullanıcı avatarı
vllkan

Mesaj sonradangorme » 27 Tem 2022, 17:38

tissot gentleman'a baktınız mı?
Kullanıcı avatarı
sonradangorme

Mesaj vllkan » 27 Tem 2022, 22:40

sonradangorme yazdı:tissot gentleman'a baktınız mı?

Bileğimde denemesemde modeli canlı olarak gördüm fakat pek beğenemedim.
Kullanıcı avatarı
vllkan

Mesaj kirpi » 27 Tem 2022, 23:34

Hamilton'u çok beğeniyordum, saatçide görüp deneyince bir garip geldi, kötü değil de kasa aşırı küçük ve yuvarlak gelince soğumuştum o saatten, tavsiyem onu alacak olursanız denemeden almayın.
Kullanıcı avatarı
kirpi

Mesaj Mandos » 28 Tem 2022, 12:03

kirpi yazdı:Hamilton'u çok beğeniyordum, saatçide görüp deneyince bir garip geldi, kötü değil de kasa aşırı küçük ve yuvarlak gelince soğumuştum o saatten, tavsiyem onu alacak olursanız denemeden almayın.

Ben de tam tersi deneyip büyük bulup soğumuştum. 40 mm çapında bu tarz bir saatin ufak gelme durumu aşırı büyük bir bilek yok ise zor. Beyaz dış çemberden dolayı kadranı sadece mavi bölüm olarak algılayıp ufak hissiyatı gelmiş olabilir.
Kullanıcı avatarı
Mandos

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 89 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners