Hangisini seçersiniz neden ? (Hamilton - Tissot)

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hangisini seçersiniz neden ? (Hamilton - Tissot)

Mesaj thefanoflfc » 26 Ağu 2022, 17:59

Herkese merhabalar,

Şu sıralar saat seçimi yapmaya çalışıyorum ve iki model arasında kaldım. Aranızda mutlaka bu saatleri kullananlar ya da bu saatler hakkında fikir sahibi olanlar vardır. Aşağıdaki iki modeli kıyasladığınızda siz olsanız hangisini seçerdiniz ve nedeni nedir ?

Bunlar haricinde önerebileceğiniz başka saatlar olursa lütfen yönlendirmekten çekinmeyin.

Teşekkür ederim.

1- Hamilton Jazzmaster Day Date Auto H32505141 (Paylaştığım tarihte aşağıdaki sitedeki fiyatı 13.855 tl)
https://www.alwaysfashion.com/tr/hamilton-jazzmaster-day-date-auto-h32505141

2- Tissot Gentleman Powermatic 80 Silicium (Paylaştığım tarihte aşağıdaki sitedeki fiyatı 15.130 tl)
https://www.tissotwatches.com/tr-tr/t1274071104100.html

Bu saatler hakkında forumda gördüğüm konuları da aşağı ekliyorum.
Hamilton için;
http://www.forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=62&t=37913&start=24#axzz7d5B96qDM
Tissot için;
http://www.forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=13&t=37632#axzz7d5B96qDM
Kullanıcı avatarı
thefanoflfc

Re: Hangisini seçersiniz neden ? (Hamilton - Tissot)

Mesaj hknmtn » 27 Ağu 2022, 07:15

Merhaba. Ben bu karşılaştırmada Tissot'u seçiyorum. Nedeni de Powermatic 80 Silicium mekanizmayı bir kaç basamak daha yukarıda görüyorum.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Derici » 27 Ağu 2022, 14:42

Benim tercihim, görüntü ve tasarımi ile tissot olurdu.

TA-1012 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Derici

Mesaj hlkshnr » 28 Ağu 2022, 10:14

Tissot daha şık. Hamilton marka algısı olarak önde. Zor seçim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj copycat » 28 Ağu 2022, 11:56

hknmtn yazdı:Merhaba. Ben bu karşılaştırmada Tissot'u seçiyorum. Nedeni de Powermatic 80 Silicium mekanizmayı bir kaç basamak daha yukarıda görüyorum.
Yalnız Hamilton'da da hemen hemen aynı mekanizma var. Ürün açıklamasında 80 saat rezerv yazıyor.

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj hknmtn » 29 Ağu 2022, 00:08

copycat yazdı:
hknmtn yazdı:Merhaba. Ben bu karşılaştırmada Tissot'u seçiyorum. Nedeni de Powermatic 80 Silicium mekanizmayı bir kaç basamak daha yukarıda görüyorum.
Yalnız Hamilton'da da hemen hemen aynı mekanizma var. Ürün açıklamasında 80 saat rezerv yazıyor.

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet ikisi de benzer mekanizmalar. Ama silikon balans az bir şey değil hocam. Isıdan daha az etkilenir, manyetik alanlardan etkilenmez, daha az sürtünme olur ve daha stabil çalışır. Bu fiyata bu özelliği verebilen başka bir mekanizma şu an yok.
Bir de mekanizmadan ayrı olarak Tissot Gentleman tam bir everyday watch bence. Çelik bilezikli gümüş kadran modelini alıp 3-4 tane de kaliteli deri kordon edinilse 4-5 tane saatiniz olmuş hissi verir. Kadran rengi zevke kalmış tabi. Benim tercihim gümüş renk olurdu bu saatte.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj thefanoflfc » 05 Eyl 2022, 16:30

Tissot ağırlıklı beğeniliyor sanırım, ben de Tissot'yu daha çok beğenmiştim. Deri kılıf almak ve ihtiyaca göre değiştirmek de güzel fikir. Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
thefanoflfc

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 110 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners