Hamilton Khaki Field Mekanik/Otomatik

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Khaki Field Mekanik/Otomatik

Mesaj bigdawg » 02 Eyl 2022, 20:41

Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir günlük kullanım için bir saat arayışındayım. Sonuç olarak aşağıdaki iki model arasında kaldım. Bunlardan mekanik olanı görünüş olarak daha çok hoşuma gidiyor ama daha önce otomatik veya mekanik bir saat kullanmadım, bu ilk olacak. O yüzden otomatik olanını kullanmak benim için daha mı rahat olur acaba diye düşünüyorum. Diğer taraftan ince bir saat istediğimden dolayı mekanik olanı daha uygun olur gibi duruyor. Sizin de fikirlerinizi alabilir miyim?

https://www.edipsaat.com/hamilton-h69439931
https://www.edipsaat.com/hamilton-h70455533
Kullanıcı avatarı
bigdawg

Re: Hamilton Khaki Field Mekanik/Otomatik

Mesaj hknmtn » 03 Eyl 2022, 02:44

Merhaba. Öncelikle bu tercihler için tebrik ederim. İkisi de sizi üzmez bu saatlerin. Hem kaliteli hem malzemesi güzel hem mekanizmaları güncel.
İşin özü şudur. Saati tıkır tıkır kurayım bunun keyfine varayım derseniz mekanik olanı seçin.
Saati kurmayı unutabilirim o kadar ilgilenemem derseniz de otomatik olanı seçin. Bir de otomatik olanın kordonu kullanılamayacak kadar sert bunu da belirteyim.
Bileğiniz kalın değilse 38mm boyutundan şaşmayın. Bu saatte ideal boyut bence.
Ayrıca mekanik olanın tasarım olarak Hamilton'un Vietnam savaşında kullanılan saatlerinin tasarımı. Bu da onun başka bir güzelliği. Kasanın fırçalanmış görünümü de şahsen beğeniyorum.
Son olarak da şunu söyleyeyim siz bunlardan tasarım olarak hangisini beğendiyseniz içinize sinerse onu alın. İşin teknik kısmına vs çok takılmayın. Dediğim gibi ikisi de sizi üzmez bu saatlerin. Pişman da etmez.
Mümkünse ikisini de deneyip karar vermeniz de çok daha iyi sonuç almanızı sağlar.
Aramıza hoş geldiniz.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj stovetopEMU5 » 04 Eyl 2022, 15:48

Merhabalar,

Oncelikle hosgeldiniz. Ikisini de kullanmis biri olarak gunluk kullanim icin otomatik versiyonu diyorum. Tasarimi gunluk kullanima daha uygun bence :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
stovetopEMU5

Mesaj bigdawg » 04 Eyl 2022, 20:04

Hoşbuldum, dönüşleriniz için teşekkür ederim. İkisi arasından daha ince olması ve giyim tarzıma daha uygun olması nedeniyle kurmalı olanı almaya karar verdim. Bu modelin nato ve metal kayışlı iki türü var. Bunlardan metal olanı 2000 lira daha fazla diğerinden, sizce metal için ileride orjinalini bulamayacağımı düşünerek bu fiyat farkını vermeye değer mi? Bir de ikisine de sahip olduğunuzdan soruyorum, kurmalı olanın günlük kullanımda bir yerden sonra bıktırdığı oluyor mu sizi ve saatin sevmediğiniz başka bir özelliği var mıdır?
Kullanıcı avatarı
bigdawg

Mesaj Mtn » 04 Eyl 2022, 21:16

Merhaba,
Hamilton khaki serisini ben de çok seviyorum. Özellikle 38mm otomatik olanı radarıma girdi. Ancak camda antirefle olmaması(siyah renkte sorun) ve içteki 1-24 sayıları bende soru işareti oluşturuyor, sanki okumayı zorlaştırıyor gibi. Özellikle kullanıcıların bu konular hakkındaki yorumlarını merak ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Mtn

Mesaj stovetopEMU5 » 04 Eyl 2022, 22:23

Merhaba,

Kesinlikle fiyat farki verilip celik bizelik alinmali. Saati kurmak baymiyor bence, her gun 20-30 saniye suruyor

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
stovetopEMU5

Mesaj hknmtn » 05 Eyl 2022, 03:23

bigdawg yazdı:Hoşbuldum, dönüşleriniz için teşekkür ederim. İkisi arasından daha ince olması ve giyim tarzıma daha uygun olması nedeniyle kurmalı olanı almaya karar verdim. Bu modelin nato ve metal kayışlı iki türü var. Bunlardan metal olanı 2000 lira daha fazla diğerinden, sizce metal için ileride orjinalini bulamayacağımı düşünerek bu fiyat farkını vermeye değer mi? Bir de ikisine de sahip olduğunuzdan soruyorum, kurmalı olanın günlük kullanımda bir yerden sonra bıktırdığı oluyor mu sizi ve saatin sevmediğiniz başka bir özelliği var mıdır?

Saati kurmak keyif işi tamamen. Ben kurmalıları kullanmayı daha çok seviyorum. Mesela her sabah, her akşam ya da günün belli bir zaman diliminde saati kurmak hiç bir sorun çıkarmaz. Bıktırmaz ama ben unutuyorum bazen. Yani ayda 1, belki 45 günde 1 (:
Çelik bilezikli versiyonu tercih etmek eğer bütçeyi sarsmayacaksa öneririm çok iyi olur. Sizin de belirttiğiniz gibi sonradan almaya çalışmak daha zor olur. Bilezik kalitesi de iyidir.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Mtn » 06 Eyl 2022, 16:12

Mtn yazdı:Merhaba,
Hamilton khaki serisini ben de çok seviyorum. Özellikle 38mm otomatik olanı radarıma girdi. Ancak camda antirefle olmaması(siyah renkte sorun) ve içteki 1-24 sayıları bende soru işareti oluşturuyor, sanki okumayı zorlaştırıyor gibi. Özellikle kullanıcıların bu konular hakkındaki yorumlarını merak ediyorum.

Yapılacak yorumlar, benim gibi bu saati almak isteyenlere yardımcı olacaktır. :D
Kullanıcı avatarı
Mtn

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 81 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners