Bu saat bana büyük mü? (44mm panerai)

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Bu saat bana büyük mü? (44mm panerai)

Mesaj copycat » 30 Eyl 2022, 20:34

Hocam saatler genelde fotoğraflarda, gerçekte olduğundan daha büyük duruyor.

Panerai saatin karakteri bu. Bir süredir tüm saatlere büyük diyen bir anlayış hâkim. 40'a da büyük diyorlar, 38 olsa, 36 daha iyi diyorlar bunun sonu yok.

Yukarıda üstadın dediği gibi kimsenin görüşü en başta benimki olmak üzere önemli değil.

Panerai özel, ayrıcalıklı bir marka ve o fiyatlar böylesi bir marka için uygun sayılır. Bu enflasyon ortamında alan kazanır. Hele de sabit taksitle aldıysa daha da çok kazanır.

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Umutt » 01 Eki 2022, 20:51

copycat yazdı:Hocam saatler genelde fotoğraflarda, gerçekte olduğundan daha büyük duruyor.

Panerai saatin karakteri bu. Bir süredir tüm saatlere büyük diyen bir anlayış hâkim. 40'a da büyük diyorlar, 38 olsa, 36 daha iyi diyorlar bunun sonu yok.

Yukarıda üstadın dediği gibi kimsenin görüşü en başta benimki olmak üzere önemli değil.

Panerai özel, ayrıcalıklı bir marka ve o fiyatlar böylesi bir marka için uygun sayılır. Bu enflasyon ortamında alan kazanır. Hele de sabit taksitle aldıysa daha da çok kazanır.

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Katılıyorum, 53 mm lug to lug un, bileğin tam üzerinde konumlanacagi bir bilek bulmak zor. Zaten fazlasıyla military bir tasarim, bir toolwatch. Nevi şahsına münhasır, maskulen bir tasarim dili var markanin.

Bu anlamda bileğinizde gözümü yoran bir sey olmadi benim. Zaten bu saati alip, bilekte çok dengeli durmasi ,gömleğin altina girmesi isteniyorsa bence farkli bir model bakilmali.

Instagram: @watchandties @umutwatchgram
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Ufkynl » 01 Eki 2022, 22:23

Selamlar. Siz zaten teşhisi koymuşsunuz. İnsanlar büyük durmamış dese de siz büyük durduğunu düşüneceksiniz-ki bence de büyük duruyor.
Tamam panerai büyük saat yapıyor tarzı bu ama herkes alsın taksın diye yapmıyor.

SM-A325F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj Meng » 02 Eki 2022, 09:51

Bir saat göze bir kez büyük gelmeye başladımı dönüş yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Meng

Mesaj Mtn » 02 Eki 2022, 11:17

Merhaba,
Bence bu saat kolunuzda gayet güzel durmuş, yakışmış. Ancak saat zevki ne kadar kişisel olsa da, yarın bir gün size gelecek ‘bu saat büyük değil mi?’ sorusu yine fitili ateşleyecektir. Şöyle düşünün 42mm alıp aynı soruyu duyduğunuzda ‘yok bu saatin olayı bu’ diyeceksiniz. İyi ki bunu almışım diye düşünüp konuyu kapatacaksınız. Çünkü 40mmyi küçük bulmuşsunuz.
Kullanıcı avatarı
Mtn

Mesaj Mavibu » 02 Eki 2022, 16:06

Merhaba siz beğendiyseniz çok başkaları ne diye düşünmeyin bence millet masa saati gibi kocaman dizel saatler takıyor. Da düşünmüyor. Bence bileğinize yakışmış.

Kullanıcı avatarı
Mavibu

Mesaj Fatih28 » 02 Eki 2022, 20:11

Meng yazdı:Bir saat göze bir kez büyük gelmeye başladımı dönüş yok.

Kesinlikle [emoji1]

Kullanıcı avatarı
Fatih28

Mesaj thefanoflfc » 02 Eki 2022, 22:54

kuntik17 yazdı:Arkadaşlar selamlar,

Bir süredir panerailere heves etmiş durumdayım. Bütçe doğrultusunda 44mm base model bakıyorum. 42mm olan modeller ikinci elde bile 30-40bin tl daha pahalı 44'lere göre gördüğüm kadarıyla.

Boyum 1.70'in altında ve duvar saati gibi saatle gezmekten korkuyorum. Genelde saatlerim 40mm ve altı. 43mm orisi bir hafta içerisinde elden çıkarmıştım çok büyük hissettirmişti bana.

Geçtiğimiz günlerde mağazada 44mm base modeli koluma taktım. Hem satış görevlisi hem de yanımdaki arkadaş büyük durmadığını, hatta tam olması gerektiği gibi durduğunu söyledi fakat ben arada kaldım.

Siz değerli saat severlerin fikrini almak istiyorum.

Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

Resim
Resim

Büyüklük küçüklük tamamen matematikle ilgili olsa da, konu saat olunca ilginç şekilde kişisel zevke ve bakış açısına göre çok farklı yorumlanabiliyor. Birine büyük görünen diğerine tam görünebiliyor. Daha önce 43mm saati büyük bulduysanız yüksek ihtimalle bunu da zamanla büyük bulacaksınız. Benim kişisel fikrim saat kadranının bilekte biraz küçük görünmesi gerektiği yönünde, mesela sizin fotoğrafınıza göre 40 mm en büyük boy olmalı diye düşünüyorum ama bu benim tamamen kişisel fikrim. Önemli olan sizin nasıl hissettiğiniz. Umarım en doğru kararı verirsiniz, şimdiden hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
thefanoflfc

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 102 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners