Longines Conquest Heritage (L16114752) al覺n覺r m覺 ?

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Longines Conquest Heritage (L16114752) al覺n覺r m覺 ?

Mesaj thefanoflfc » 02 Eki 2022, 11:11

Selamlar herkese,

Otomatik bir saat almay覺 planl覺yorum, ilk otomatik saatim olacak. D羹n saat癟iye gittiimde, bal覺kta belirttiim saat ile kar覺lat覺m houma gitti. Saat ile ilgili sizlerin de fikirlerini almak isterim. Cam覺n覺n hesalite olmas覺 d羹羹nd羹rd羹 beni. Teknik bilgisi olan arkadalardan 繹zellikle yorumlar覺n覺 rica ediyorum.

Saatin linkini payla覺yorum. 35mmlik olan modeli.
https://www.konyalisaat.com.tr/longines-conquest-hritage-l16114752-kol-saati

Ayr覺ca aa覺daki se癟enekler i癟in de fikirlerinizi almak isterim.
Se癟eneklerim;
1- Tissot Gentleman Otomatik (s覺f覺r)
2- Longines Master Collection (2.el)
3- Longines Conquest Heritage (s覺f覺r)
Teekk羹rler.
Kullan覺c覺 avatar覺
thefanoflfc

Kay覺t: 26 Au 2022, 17:44

Re: Longines Conquest Heritage (L16114752) al覺n覺r m覺 ?

Mesaj Mtn » 02 Eki 2022, 14:22

Merhaba,
imdiden hay覺rl覺 olsun saatiniz. ok g羹zel saatler. Tissot prx powermatic 80 ve master collection serilerini kullan覺yorum. Kasa, kordon kalitesi ve marka prestiji olarak kesinlikle longinesi 繹neririm. Yaln覺z 1 ve 3 se癟enekleri aras覺nda safir cam ve mekanizma farklar覺yla tissotun 繹nde olduunu d羹羹n羹yorum. Mekanizma olarak yeni nesil silikon balansl覺, eta 2824-2 modifiyeli, 80 saat g羹癟 rezervli g羹zel bir saat. Longines Conquest Heritage mekanizmas覺 frekans olarak daha y羹ksek ancak g羹癟 rezervi 38 saat. Bu 繹zelliklerden dolay覺 modifiye edilmemi Eta 2824-2 mekanizma kullanma ihtimali y羹ksek. Longinesin yeni nesil eta 2892, 25200 frekansl覺, 72 saat g羹癟 rezervli mekanizmas覺n覺 kullanan master collection serisi dier se癟eneklerden daha iyi demek san覺r覺m yanl覺 olmaz. Bu arada 癟ap olarak tissotun 40mm, daha a覺r ve hacimli bir saat olmas覺 kafan覺z覺 kar覺t覺rabilir.
Kullan覺c覺 avatar覺
Mtn

Kay覺t: 07 May 2022, 16:05

Mesaj thefanoflfc » 02 Eki 2022, 21:09

Mtn yazd覺:Merhaba,
imdiden hay覺rl覺 olsun saatiniz. ok g羹zel saatler. Tissot prx powermatic 80 ve master collection serilerini kullan覺yorum. Kasa, kordon kalitesi ve marka prestiji olarak kesinlikle longinesi 繹neririm. Yaln覺z 1 ve 3 se癟enekleri aras覺nda safir cam ve mekanizma farklar覺yla tissotun 繹nde olduunu d羹羹n羹yorum. Mekanizma olarak yeni nesil silikon balansl覺, eta 2824-2 modifiyeli, 80 saat g羹癟 rezervli g羹zel bir saat. Longines Conquest Heritage mekanizmas覺 frekans olarak daha y羹ksek ancak g羹癟 rezervi 38 saat. Bu 繹zelliklerden dolay覺 modifiye edilmemi Eta 2824-2 mekanizma kullanma ihtimali y羹ksek. Longinesin yeni nesil eta 2892, 25200 frekansl覺, 72 saat g羹癟 rezervli mekanizmas覺n覺 kullanan master collection serisi dier se癟eneklerden daha iyi demek san覺r覺m yanl覺 olmaz. Bu arada 癟ap olarak tissotun 40mm, daha a覺r ve hacimli bir saat olmas覺 kafan覺z覺 kar覺t覺rabilir.

Tam olarak s繹ylediklerinizi d羹羹n羹yorum ben de. Longines Heritage覺 kolumda denediimde 35 mm 癟ap覺, 癟ok sade ve kibar bir saat olmas覺 sebebiyle (bileim ince olduundan) 癟ok houma gitti. Dier se癟eneklere g繹re mekanizma dezavantaj覺 olmas覺ndan ziyade, cam覺n覺n safir olmamas覺 beni 癟ok d羹羹nd羹r羹yor.
2.se癟enekteki Longines master collection (38,5 mm) 覺 beendim, g羹zel saat ama 2.el olmas覺, 4 sene 繹nce al覺nm覺 ve kullan覺lm覺 olmas覺 da beni d羹羹nd羹r羹yor. 2.el saat al覺n覺r m覺 sorusu hen羹z kabul edemediim bir se癟enek san覺r覺m. Siz 2.el i癟in ne d羹羹n羹rs羹n羹z ?

T羹m bunlar覺 d羹羹nd羹羹mde tissot gentlemani yan覺nda deri kordon ile almak en mant覺kll覺 se癟enek olur diye d羹羹n羹yorum ama heritage覺n klas覺 hala akl覺mda :)
Kullan覺c覺 avatar覺
thefanoflfc

Mesaj yunuseiko » 02 Eki 2022, 21:37

Benim de akl覺mda olan bir modeldi beni de cam k覺sm覺 d羹羹nd羹rm羹t羹 zaten bu modelin en konuulan 繹zellii de cam k覺sm覺. ama 繹yle bir ey de var bu model 1954 ilk 羹retimiyle birebir ayn覺 diye biliyorum o y羹zden cam k覺sm覺 anlay覺la kar覺lanabilir. G繹r羹n羹m itibariyle ilk 羹retiminden tek fark覺 ise tarih penceresi. Vintage severler i癟in 癟ok g羹zel bir saat. Yeni 癟覺kan Bambino 38mm ve aralar覺ndaki fiyat fark覺 bende kafa kar覺覺kl覺覺na sebep oldu o y羹zden ask覺ya ald覺m Longines'i. Conquest Heritage 1,2 ay 繹ncesine kadar 22bin di..

Bu modelllerden biri se癟ilecekse benim de tercihim Master Collection'dan yana olurdu.

Eer kolunuzun s羹rekli bi yerlere 癟arpaca覺 bi i ortam覺nda 癟al覺覺yorsan覺z, "hesalite" de kolay 癟izilme olabilir o y羹zden onu da hesaba katmak gerekir.

Hay覺rl覺 olsun.

Redmi Note 11 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
yunuseiko

Kay覺t: 27 Tem 2014, 23:48

Mesaj Mtn » 02 Eki 2022, 22:21

thefanoflfc yazd覺:
Mtn yazd覺:Merhaba,

Tam olarak s繹ylediklerinizi d羹羹n羹yorum ben de. Longines Heritage覺 kolumda denediimde 35 mm 癟ap覺, 癟ok sade ve kibar bir saat olmas覺 sebebiyle (bileim ince olduundan) 癟ok houma gitti. Dier se癟eneklere g繹re mekanizma dezavantaj覺 olmas覺ndan ziyade, cam覺n覺n safir olmamas覺 beni 癟ok d羹羹nd羹r羹yor.
2.se癟enekteki Longines master collection (38,5 mm) 覺 beendim, g羹zel saat ama 2.el olmas覺, 4 sene 繹nce al覺nm覺 ve kullan覺lm覺 olmas覺 da beni d羹羹nd羹r羹yor. 2.el saat al覺n覺r m覺 sorusu hen羹z kabul edemediim bir se癟enek san覺r覺m. Siz 2.el i癟in ne d羹羹n羹rs羹n羹z ?

T羹m bunlar覺 d羹羹nd羹羹mde tissot gentlemani yan覺nda deri kordon ile almak en mant覺kll覺 se癟enek olur diye d羹羹n羹yorum ama heritage覺n klas覺 hala akl覺mda :)

Longines heritage conquestte cam覺 mineral tutup 40mmye g繹re saati baya bir ucuzlatm覺. Mineral cam覺 nas覺ld覺r, bilen 羹statlar yorum yapabilir. Ancak tissot al覺nca akl覺n覺zda longines kalacak gibi. Ben sizin yerinizde olsam b羹t癟em de elveriyorsa, koluma takt覺覺mda tasar覺m覺n覺 beendiim, kalitesine g羹vendiimi al覺rd覺m.

襤kinci el konusu,
Rotasyonda s覺ra gelmedii i癟in kondisyonu y羹ksek olan saatlerini satan forumdalar覺m覺z var. 4 y覺ll覺k y羹ksek kond羹syonlu, darbe almam覺, i癟i a癟覺lmam覺 bir master collection gayet al覺nabilir tabiki. Bu serinin metal bilezii 5 par癟al覺, mat ve parlak cilal覺 ve ciddi kalitelidir, bu ekilde buluyorsan覺z d羹羹nebilirsiniz. Daha sonra deri kay覺l覺 da kullanabilirsiniz. Ayr覺ca forumda pozitif referans b繹l羹m羹 de yer almakta inceleyebilirsiniz.
En son Mtn taraf覺ndan 02 Eki 2022, 22:34 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Mtn

Kay覺t: 07 May 2022, 16:05

Mesaj thefanoflfc » 02 Eki 2022, 22:32

yunuseiko yazd覺:Benim de akl覺mda olan bir modeldi beni de cam k覺sm覺 d羹羹nd羹rm羹t羹 zaten bu modelin en konuulan 繹zellii de cam k覺sm覺. ama 繹yle bir ey de var bu model 1954 ilk 羹retimiyle birebir ayn覺 diye biliyorum o y羹zden cam k覺sm覺 anlay覺la kar覺lanabilir. G繹r羹n羹m itibariyle ilk 羹retiminden tek fark覺 ise tarih penceresi. Vintage severler i癟in 癟ok g羹zel bir saat. Yeni 癟覺kan Bambino 38mm ve aralar覺ndaki fiyat fark覺 bende kafa kar覺覺kl覺覺na sebep oldu o y羹zden ask覺ya ald覺m Longines'i. Conquest Heritage 1,2 ay 繹ncesine kadar 22bin di..

Bu modelllerden biri se癟ilecekse benim de tercihim Master Collection'dan yana olurdu.

Eer kolunuzun s羹rekli bi yerlere 癟arpaca覺 bi i ortam覺nda 癟al覺覺yorsan覺z, "hesalite" de kolay 癟izilme olabilir o y羹zden onu da hesaba katmak gerekir.

Hay覺rl覺 olsun.

Redmi Note 11 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Ofiste 癟al覺t覺覺m i癟in 癟ok fazla kolumu 癟arpaca覺m覺 d羹羹nm羹yorum ancak tam emin olam覺yorum. Bu arada Conquest Heritage 23 bin civar覺nda hala. (35mm)

Master collection dediim gibi 2.el, sizin bu konuda deneyiminiz fikriniz nedir ?
Kullan覺c覺 avatar覺
thefanoflfc

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 90 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners