orient kamasu 1 mi 2 mi?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: orient kamasu 1 mi 2 mi?

Mesaj Kakashi » 17 Kas 2022, 13:32

1.
Kullanıcı avatarı
Kakashi

Mesaj aco » 18 Kas 2022, 17:53

Çok teşekkür ederm arkadaşlar değerli yorumlarınız için :), bu kadar ortada değerlendirme olacağını hiç düşünmemiştim. Şu an her iki versiyon da eşit sayıda yorum aldı :)
Kullanıcı avatarı
aco

Mesaj uky86 » 19 Kas 2022, 00:31

Sırf saatin kenarları fırçalanmış olmasından dolayı 2yi tercih edersim ben olsam [emoji3526] şimdiden hayırlı olsun

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
instagram---> @eusakessoy-@uky_co
Kullanıcı avatarı
uky86

Mesaj mecako52 » 25 Kas 2022, 09:58

bir kamasu 1 sahibi olarak 2 diyorum. 1.nin indislerinin akrep/yelkovan ile uyumunu daha iyi bulsam da anladığım kadarıyla yeşil kadran almak istiyorsunuz. 2'nin yeşil kadranı çok daha alıcı ve dikkat çekici. 1'in yeşili ise zar zor belli oluyor. çoğu kez siyah zannediliyor hatta.
Kullanıcı avatarı
mecako52

Mesaj srdy » 04 Ara 2022, 13:02

Kardeşim yakın zamanda Almanya’dan Kamasu II (RA-AA0811E19B) modelini aldı, fakat zaman tutuşundan hiç memnun değil. Saat günde 1 dk’dan fazla ileri gidiyor. Halbuki Bambino (RA-AC0M01S10) ile kıyasladığımızda Bambino belirgin ölçüde daha hassas çalışıyor. Henüz tam olarak sapma miktarlarını ölçme fırsatımız olmadı.

Ancak ben dün bu konuyu meşhur saat ustası Cengiz Bey’e açtım, kendisi bunun bilinen bir problem olduğunu, hatta Japonya’ya yazdıklarını ve bir mühendis geldiğini anlattı. Sorun mekanizmanın eşapman (escapement) kısmındaymış ve çözümünü bulmuşlar.

Ne var ki kardeşim Almanya’da saatine henüz baktıramadı ve yeni bir saatte bunu yaşadığı için üzgün. Naçizane tavsiyem, alacağınız saatin mekanizmasını iyi incelemenizdir. Bende dedemden kalma 1976 model Orient Crystal Chrono Ace var ve o mekanizma harika çalışıyor. Yakında sapma miktarını ölçeceğim, ayrıca yazarım.

Kamasu kullanıcılarından da hassasiyet konusunda yorumlarını duymak isterim.

Sevgi ve saygılar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
srdy

Mesaj esenturk » 04 Ara 2022, 19:13

Bordo renk kamasu 1 kullanıcısı olarak ben kamasu 1 derim.

Nedenleri bence;
Renk olarak bu modelin sanırım en güzeli bordo kadran olan.
İndis tasarımları bana daha özgün geliyor. K2de yuvarlak indisler mevcut ve Seiko rolex sub vs hepsinde benzer tasarımlar var.

Kullanıcı avatarı
esenturk

Mesaj nyzozan » 06 Ara 2022, 13:37

srdy yazdı:Kardeşim yakın zamanda Almanya’dan Kamasu II (RA-AA0811E19B) modelini aldı, fakat zaman tutuşundan hiç memnun değil. Saat günde 1 dk’dan fazla ileri gidiyor. Halbuki Bambino (RA-AC0M01S10) ile kıyasladığımızda Bambino belirgin ölçüde daha hassas çalışıyor. Henüz tam olarak sapma miktarlarını ölçme fırsatımız olmadı.

Ancak ben dün bu konuyu meşhur saat ustası Cengiz Bey’e açtım, kendisi bunun bilinen bir problem olduğunu, hatta Japonya’ya yazdıklarını ve bir mühendis geldiğini anlattı. Sorun mekanizmanın eşapman (escapement) kısmındaymış ve çözümünü bulmuşlar.

Ne var ki kardeşim Almanya’da saatine henüz baktıramadı ve yeni bir saatte bunu yaşadığı için üzgün. Naçizane tavsiyem, alacağınız saatin mekanizmasını iyi incelemenizdir. Bende dedemden kalma 1976 model Orient Crystal Chrono Ace var ve o mekanizma harika çalışıyor. Yakında sapma miktarını ölçeceğim, ayrıca yazarım.

Kamasu kullanıcılarından da hassasiyet konusunda yorumlarını duymak isterim.

Sevgi ve saygılar.

Merhaba,
Ben yaklaşık 5 aydır Kamasu II yeşil kadranı kullanıyorum. Sapma miktarı ortalama günde +3-5 sn arası.
Kullanıcı avatarı
nyzozan

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 83 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners