Seiko saat kurma kolu çıkarma

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko saat kurma kolu çıkarma

Mesaj Birkans » 04 Şub 2023, 11:49

Merhaba, seiko otomatik saatimin kurma kolu sanki içeriye çökmüş gibi, takılı kalmış gibi. Saati ayarlamaya çalışırken ayatlanmıyor. Bunu çıkaracağım ve yerine yeniden takacağım. Belli ki takılı kalmış. Bunu çıkardım diyelim geri takmak istediğimde yerinde koyup basmak yeterli mi yoksa ayarlama yapmak gerekiyor mu?
Kullanıcı avatarı
Birkans

Re: Seiko saat kurma kolu çıkarma

Mesaj Eterna » 04 Şub 2023, 12:11

Hocam indeksleri dökülen saatiniz mi bu da? Siz saatinize bakım yaptırmayı düşündünüz hiç?
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Birkans » 04 Şub 2023, 12:23

Eterna yazdı:Hocam indeksleri dökülen saatiniz mi bu da? Siz saatinize bakım yaptırmayı düşündünüz hiç?

Evet bu saat, bakım yaptıracağım ama güvenilir yer arıyorum daha. İşini iyi yapan bütün parçaları iyice yıkayan ve parça çalmayan birisi. Ama gittiğim saatçiler yapamıyor, yaptıkları şey herhalde quartz saatin pilini değiştirmek. Yaşadığım yerden arıyorum şehir dışına göndermeyi düşünmüyorum belki ilerleyen zamanlarda.
Sizce kurma kolunu çıkarıp taksam düzelir mi? Takılı kalmış çünkü.
Kullanıcı avatarı
Birkans

Mesaj tarabya28 » 04 Şub 2023, 17:10

düzelmaz kardeş orada segman var muhtemelen oradan çıkmıştır. sat veya çöpe at yenisini al.
Kullanıcı avatarı
tarabya28

Mesaj Birkans » 04 Şub 2023, 17:29

tarabya28 yazdı:düzelmaz kardeş orada segman var muhtemelen oradan çıkmıştır. sat veya çöpe at yenisini al.

Yaptırmayı düşünüyorum aslında, otomatik saatler pahalı ve saati beğeniyorum. Bir de bu saatin mekanizmasına baktığımda çok temiz. Saatin kurma kolunu sert şekilde çektiğimde saat ayarlanıyor. Sanırım yağ gerekli. Saatin kasasına baktığımda 2018 yazıyordu bakım yapıldığı tarih herhalde. Dolapta kaldığı için yağı eskimiş diye düşünüyorum. Neden sat veya çöpe at dediniz ki ben onu tam anlamış değilim. Segman kolay birşey tamiri yapılır yani.
Kullanıcı avatarı
Birkans

Mesaj trgy » 05 Şub 2023, 12:09

Bengi saat Cengiz ustamız size yardımcı olur.
Kullanıcı avatarı
trgy

Mesaj Birkans » 05 Şub 2023, 12:32

trgy yazdı:Bengi saat Cengiz ustamız size yardımcı olur.

O konumda yaşamıyorum, nasıl gönderebilirim sizce? Şuan olmasa da daha sonra gönderebilirim.
Kullanıcı avatarı
Birkans

Mesaj trgy » 05 Şub 2023, 21:46

Birkans yazdı:
trgy yazdı:Bengi saat Cengiz ustamız size yardımcı olur.

O konumda yaşamıyorum, nasıl gönderebilirim sizce? Şuan olmasa da daha sonra gönderebilirim.

Kendisiyle iletişime geçip gönderim konusunda destek alabilirsiniz.

532 342 89 76 Cengiz usta
Kullanıcı avatarı
trgy

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 85 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners