Longines Saat Dijital Garanti Kontrolü Hakkında Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Longines Saat Dijital Garanti Kontrolü Hakkında Yorum

Mesaj mecako52 » 29 Mar 2023, 15:14

Herkese merhabalar. Sıfır veya ikinci el aldığım bütün saatleri kendi websitelerinden kontrol ederim hep. Özellikle Tissot saatleri kontrol etmek çok kolay.

Geçtiğimiz günlerde ingiltere'den chrono24 üzerinden bir longines aldım. Garanti kartında İngiltere'nin önemli saat satıcılarından goldsmiths'in kaşesi olduğu için güvenerek aldım. Fakat sonra garanti kartındaki qr kodu okutmaya karar verdiğimde aşağıdaki hatayı aldım.

Longines'e durumu bildirir mail attım. Saati gönderin bakalım dedi. Goldsmiths'e mail aldım, bazen dijital garanti hatası olabiliyor inceleyip size geri dönelim dediler. Sizce saati iade etmeli miyim? Daha önceden chrono24'ten alışveriş yapan veya böyle bir sorunla karşılaşan dostlar varsa yardımlarını bekliyorum. ResimResim

SM-S906U1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
mecako52

Re: Longines Saat Dijital Garanti Kontrolü Hakkında Yorum

Mesaj mecako52 » 30 Mar 2023, 17:06

Longines ile mailleşmeye devam ettim. Sorun çözüldü. Elektronik bir hata, üzerinde çalışıyoruz dediler. Saatinizin garantisi varmış. İleride böyle bir sorun yaşayan olursa diye son maili ekliyorum. Resim

Kullanıcı avatarı
mecako52

Mesaj coparan » 25 May 2023, 13:47

merhaba, farkı bir sorum olacak: gelen saatin gümrüğünü kapıdamı ödüyorsunuz yoksa gümrüğemi gidiyorsunuz ödemeye? daha önce chrono24'ten bir şey almadımda.
Kullanıcı avatarı
coparan

Mesaj EnesBey » 25 May 2023, 14:21

Benimde merak ettiğim bir konu gümrük mevzusu 150 euro muhabbeti burada da geçerli mi veya üstü saatleri satın alıyor muyuz alıyorsak nasıl işliyor sistem?

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
EnesBey

Mesaj mecako52 » 25 May 2023, 18:52

150 euro burada da geçerli. Böyle saatleri gümrük ödeyerek almak daha pahalıya gelecektir. Ben yurt dışı seyahatlerimde satın alıyorum.

Kullanıcı avatarı
mecako52

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 35 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners