3500 Euro Bütçeli Saat Tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 3500 Euro Bütçeli Saat Tavsiyesi

Mesaj Kakashi » 08 Haz 2023, 08:14

Nişan saati hiç 2. el olur mu ya? Farkettim ki forumdaşlar olarak çok değişik kültür ve arkaplana sahibiz, o nedenle ben hiç tavsiyede bulunmayayım, tamamına erersiniz umarım, saatiniz de, nişanınız da hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
Kakashi

Mesaj ducktheplan » 08 Haz 2023, 10:24

Kakashi yazdı:Nişan saati hiç 2. el olur mu ya? Farkettim ki forumdaşlar olarak çok değişik kültür ve arkaplana sahibiz, o nedenle ben hiç tavsiyede bulunmayayım, tamamına erersiniz umarım, saatiniz de, nişanınız da hayırlı olsun.

Merhaba, güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
Ben genel olarak çoğu şeye çok anlam yüklememek gerektiğine inandım ve ikinci eli düşünmemin sebebi, 2. el bir Omega Seamaster aldığımda ilerde satıp farklı model/saat almak istediğimde çok bir değer kaybı yaşamayacağımdandı. Eğer tavsiye vermek isterseniz, sizin de görüşünüzü öğrenmek isterim.
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Mesaj mecako52 » 08 Haz 2023, 11:42

Benim evde 2 adet kesinlikle satamayacağım veya değiştiremeyeceğim saatim var. Birisi kayınpederin nişanda taktığı Tissot Chemin Des Tourelles saat, diğeri de dayımın düğünde taktığı Louis Erard saat. Bu tarz saatler özel anlamlar içerir. İleride değiştirmeniz kayınpederinizi, müstakbel eşinizi veya kayınvalidenizi üzebilir. Benden size tavsiye olsun.

Ben de nişanda 2.el saat takılmayacağını düşünenlerdenim. Tudor güzel bir tercih olabilir. Bunun yanında dünyanın ilk tescilli markası olan Longines'i de öneririm. Spirit zulu time hem diver tarzı bezeli olması hem GMT özelliği hem de longines olması ile güzel bir tercih olabilir. Daha kronograf bir saat isterseniz de mastercollection öneririm. Denilen o ki mastercollection'ın ustaları dahi farklı imiş. Epey evladiyelik imiş. Bunlar da benim naçizane önerilerim :)
Kullanıcı avatarı
mecako52

Mesaj ducktheplan » 08 Haz 2023, 13:51

mecako52 yazdı:Benim evde 2 adet kesinlikle satamayacağım veya değiştiremeyeceğim saatim var. Birisi kayınpederin nişanda taktığı Tissot Chemin Des Tourelles saat, diğeri de dayımın düğünde taktığı Louis Erard saat. Bu tarz saatler özel anlamlar içerir. İleride değiştirmeniz kayınpederinizi, müstakbel eşinizi veya kayınvalidenizi üzebilir. Benden size tavsiye olsun.

Ben de nişanda 2.el saat takılmayacağını düşünenlerdenim. Tudor güzel bir tercih olabilir. Bunun yanında dünyanın ilk tescilli markası olan Longines'i de öneririm. Spirit zulu time hem diver tarzı bezeli olması hem GMT özelliği hem de longines olması ile güzel bir tercih olabilir. Daha kronograf bir saat isterseniz de mastercollection öneririm. Denilen o ki mastercollection'ın ustaları dahi farklı imiş. Epey evladiyelik imiş. Bunlar da benim naçizane önerilerim :)

Öncelikle önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bu sabah Tudor Black Bay için 2 mağaza ile görüştüm, birinden 4220€ fiyat aldım. Diğerinde de tedarik sürecinin temmuzu bulacağını öğrendim. Nişanlımın ailesi ne kadar 3500€'luk bir bütçe koymuş dahi olsa da çok cezbedici bir saat olmadığı sürece o kadar zorlamak istemiyorum.

Spirit Zulu Time gerçekten çok şık bir saat, kesinlikle listeme en üst seviyelerden girdi. Diğer alternatifler ise Tudor Royal ve Oris Aquis. Bu üçlü içerisinden bir seçim yapmam gerekecek sanırım.
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Mesaj EnesBey » 08 Haz 2023, 14:19

ducktheplan yazdı:
mecako52 yazdı:Benim evde 2 adet kesinlikle satamayacağım veya değiştiremeyeceğim saatim var. Birisi kayınpederin nişanda taktığı Tissot Chemin Des Tourelles saat, diğeri de dayımın düğünde taktığı Louis Erard saat. Bu tarz saatler özel anlamlar içerir. İleride değiştirmeniz kayınpederinizi, müstakbel eşinizi veya kayınvalidenizi üzebilir. Benden size tavsiye olsun.

Öncelikle önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bu sabah Tudor Black Bay için 2 mağaza ile görüştüm, birinden 4220€ fiyat aldım. Diğerinde de tedarik sürecinin temmuzu bulacağını öğrendim. Nişanlımın ailesi ne kadar 3500€'luk bir bütçe koymuş dahi olsa da çok cezbedici bir saat olmadığı sürece o kadar zorlamak istemiyorum.

Spirit Zulu Time gerçekten çok şık bir saat, kesinlikle listeme en üst seviyelerden girdi. Diğer alternatifler ise Tudor Royal ve Oris Aquis. Bu üçlü içerisinden bir seçim yapmam gerekecek sanırım.
Zulu Time o zaman bence

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
EnesBey

Mesaj concordet1972 » 12 Haz 2023, 15:57

tudor black bay 54 , başka bir modele bakmaya gerek benim fikrim......
Kullanıcı avatarı
concordet1972

Mesaj esenturk » 12 Haz 2023, 16:26

concordet1972 yazdı:tudor black bay 54 , başka bir modele bakmaya gerek benim fikrim......
+1

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
esenturk

Mesaj ducktheplan » 12 Haz 2023, 18:41

concordet1972 yazdı:tudor black bay 54 , başka bir modele bakmaya gerek benim fikrim......

Aslında forumu açmadan önce bile ilk mesajımda belirttiğim Tudor Royal'den ziyade gönlüm hep Black Bay'deydi. Bütçemin üzerinde kalır muhtemelen diye pek heveslenmek istememiştim :D Nitekim biraz önce ücretinin 3750€ olduğunu öğrendim.

Belirttiğim bütçenin çok üzerinde olmaması ile birlikte müstakbel aileme çok da yüklenmek istemiyorum açıkçası :) Bu sebepten ötürü BB'i ileride kendi imkanlarımla alırım ümidiyle Zulu Time'da karar kılacağım sanırım.
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 35 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners