Hamilton Boultom Yorum ( Indiana Jones )

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hamilton Boultom Yorum ( Indiana Jones )

Mesaj watchjourney » 17 Tem 2023, 12:51

Hamilton'a marka olarak çok büyük sevgim olsa da ben bu saatten pek hoşlanmadım. Bunun birkaç sebebi var;

Öncelikle yazıldığı gibi bu bir quartz saat. Quartzlara karşı bir sorunum yok ama filmin geçtiği yıl 1969 ve o yıllarda böyle bir saatin olması imkansız. Kaldı ki tasarımı sanırım 40'ların Hamilton modelinden esinlenilmiş. Net mekanik olması gerek. Burada bir tarihsel tutarsızlık var zaten. Elbette bu kurgu bir filmin kurgu karakterinin saati ama Hamilton görece uygun fiyata çok iyi mekanik saatler üreten bir firmayken tuhaf geldi. Bu saati alarak Indiana Jones saati takıyorum diyeceksem mekanik olmasını isterdim herhalde. Bir de Indy quartz saat takar mıydı, sanki takmazdı. Filmi izlemedim ama tüm film boyunca saatin hiçbir sahnede açık ve görünür bir çekiminin olmadığını duydum bir yerden. Bu da ayrı bir tuhaflık. Saatin tasarımı ile ilgili yorum çok kişisel bir mesele ama bu model fazla dress watch tarzı değil mi? Indy sanki daha basit ama dayanıklı field watch tarzı bir asker saati takardı.

Sanırım firma filme koymak için iyi para harcadığı bu saatini biz kitlelere satmak istediği için fiyatı belli bir seviyede tutmak istedi. (700-800 dolar arası galiba fiyatı) Bu da belki anca quartz olması ile sağlanıyordu gibi bir durum oldu.
Instagram:
wristwatch_journey
Kullanıcı avatarı
watchjourney

Mesaj sosyalcan » 17 Tem 2023, 15:14

Benim de zaten takıldığım konu o 20 yy.da konusu geçen bir filmde hadi Indiana Jones hocalığından gelen alışkanlıkla dress saat taktı bunun da kurmalı bir modele denk gelmesi en azından otomatik olmasını beklerdim ki film ve hikayeleri çocukluğumda sevdiğim ve tekrar filmi yapılmasına sevindiğim için bu konuyu açtım katkı veren herkese teşekkür ediyorum.

LE2127 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Mesaj manil » 17 Tem 2023, 16:43

Hamilton, interstellar ile başladığı filmlerden saat üretme temalı pazarlama stratejisinde (benim bildiğim) ikinci vakasını test edecek, ilki olan Murph'te wait list oluşturmuştu, bakalım bu nasıl olacak.

Saate gelince, alınır mı alınmaz mı tartışılır. Saat güzel, quartzda da sorun yok ve fakat arkadaşların belirttiği üzere filmin zeitgeist'ı ile saatin çalışma prensibi arasında izahı zor bir çelişki var. Madem tarihsel bir tema üzerinden ilerlenecekti, aynı paraya ETA 2820'de olabilirdi halbuki. Kurmalı mekanizma bile daha şık dururdu.

Satış fiyatına gelince, TL'nin en büyük banknotunun lüks mekan tuvaletlerine giriş ücretine ya da 1-2 saatlik otopark ücretine yaklaştığı bu dönemde 19k TL'lik bir fiyatı az buluyorum. En az 30 - 40k beklerdim.

Bu gidişle çok bekleyeceğimi de düşünmüyorum açıkçası.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj denizcmnl » 17 Tem 2023, 18:26

Quartzların daha iyi olduğu bir yön var. Dakiklik 2 yıl geçsin bir saniye kaymaz otomatiklerden avantajı bu. Beğendiyseniz alınır bence

SM-S901E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
denizcmnl

Mesaj digitusmaximus » 18 Tem 2023, 10:08

denizcmnl yazdı:Quartzların daha iyi olduğu bir yön var. Dakiklik 2 yıl geçsin bir saniye kaymaz otomatiklerden avantajı bu. Beğendiyseniz alınır bence

SM-S901E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

+1

Quartz saatleri ben bu yüzden tercih ediyorum.( Otomatik saat takamıyorum, kafam rahat olmuyor. ) Ama bu görseldeki Hamilton marka saat, görüntü itibariyle alenen "Ben otomatik bir saatim" demesine rağmen mekanizmasının Quartz olmasın ilginç tabi. Doğan görünümlü Şahin gibi birşey olmuş sanki :D
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Mesaj sosyalcan » 18 Tem 2023, 16:21

Bu gün baktım kasa kavisli bu yüzden duruşu güzel benim bilek ince güzel durdu. Valla almamak için zor tuttum kendimi eşim bu sefer kırmızı kart gösterirdi. Kurmalı olaydı. Alırdım sanırım,yine de sevdim.

Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Mesaj Mtn » 18 Ağu 2023, 09:22

Saati sitesinde inceledim dediğiniz gibi mekanizmanın kurmalı olmaması eksi puan. Pvd kaplama, dana derisi, 3 atm su geçirmezlik ve mineral camıyla bu saat beni alma diyor.

Ancak biraz büyük kasa boyutlu farklı kadran renkleriyle kurmalı mekanizmalıları var. 5atm su geçirmezlik, 80 saat power reserve ayrıca safir camla satışa sunulmuş. Az fiyat farklıyla daha tercih edilebilir duruyor.

https://www.hamiltonwatch.com/tr-tr/h13 ... nical.html

Ayrıca H-50 kodlu kurmalı mekanizmaya sahip khakim var, günlük kurduğunuzda aylık birkaç saniye sapıyor. Dakiklik için quartz almaya hiç gerek yok.
Kullanıcı avatarı
Mtn

Mesaj sosyalcan » 18 Ağu 2023, 09:34

Mtn yazdı:Saati sitesinde inceledim dediğiniz gibi mekanizmanın kurmalı olmaması eksi puan. Pvd kaplama, dana derisi, 3 atm su geçirmezlik ve mineral camıyla bu saat beni alma diyor.

Ancak biraz büyük kasa boyutlu farklı kadran renkleriyle kurmalı mekanizmalıları var. 5atm su geçirmezlik, 80 saat power reserve ayrıca safir camla satışa sunulmuş. Az fiyat farklıyla daha tercih edilebilir duruyor.

https://www.hamiltonwatch.com/tr-tr/h13 ... nical.html

Ayrıca H-50 kodlu kurmalı mekanizmaya sahip khakim var, günlük kurduğunuzda aylık birkaç saniye sapıyor. Dakiklik için quartz almaya hiç gerek yok.
Merhaba dediğiniz ürüne de baktım lakin küçük saniye ibresinin olmaması beni soğuttu,bunun aynısının mekaniği olsa alınır bence ...

Kullanıcı avatarı
sosyalcan

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: ismailKaya27 ve 130 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners