Otomatik dalgıç saati önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Otomatik dalgıç saati önerisi

Mesaj alperbaykara » 30 Haz 2023, 12:04

adorno yazdı:
mehmet89 yazdı:Merhaba saat severler,
Bugünlerde seramik bezelli, iso6425 200 metre su geçirmezlik sertfikasına sahip, safir camlı bir dalgıç saati arayışındayım. Tercihen silikon kordon olabilir. Ölçü olarak 38-42 mm arası uygundur.
Bütçe 30 bin tl kadar. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Günümüz dalgıç saatleri için ne kadar önemli bir standart konulu makaleyi okumanızı öneririm

https://www.fratellowatches.com/iso-642 ... less/#gref

M2101K6G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çok güzel bir makaleydi. Makale içinde de konu ile alakalı güzel yönlendirme makaleleri var. Teşekkürler [emoji1360]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Zaman öldürmek en pahalı harcamadır
*Balzac

Instagram: @b.a.y.k.a.r.a @casebackstories
Kullanıcı avatarı
alperbaykara

Mesaj MrPandül » 30 Haz 2023, 12:40

minerval yazdı:
mehmet89 yazdı:
mecako52 yazdı:O fiyat dolaylarında bence longines hydroconquest 41mm sınıfının lideridir. Benim de çok severek kullandığım bir saat. Ağırlığı, bezeli, kadran rengi ve uzun crown'ın cevirirken verdiği o hissiyat değişilmez :) hem halen rado captain cook kullanan hem de daha önce oris kullanmış birisi olarak, longines ben buradayım diyor.

SM-S906U1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

https://www.forum.saatforumu.com/viewto ... 76&t=31475
Şu konu beni soğutuyor:))
Hocam profesyonel olarak kullanmayacaksınız standart kullanıcı için pratikte bir farkları günümüz diverlarının ben yaz aylarında kolumdan diverı çıkarmam saatlerce havuzda denizde sürekli takarım hatta evde duş alırken bile çıkarmadığım olur [emoji2] ilk diver saatim mako 1di 3 yıl kullandım sıkıntı yaşamadım. Sonrasında alpine seastrong, longines hydroconquest şimdi de smp300ü aynı şekilde kullanıyorum işin pratik kısmına bakarsak standart bir kullanıcı için makoyla smp aynı işi görüyor günün sonunda.
Profesyonel olarak kullanma amacınız varsa onun için yorum yapamayacağım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yazının tamamına katılıyorum ben de Glycine airman kullanıyorum 200m onunla her yaz dalışta yapıyorum denizde de sürekli kullanıyorum tabi kullandıktan sonra tatlı su ile temizliyorum onun dışında düzenli dalış ile ilgileniyorsanız bakımını 3- 4 yılda bir yaptırmakta fayda var demişlerdi . Günün sonunda nasıl ve ne amaç ile kullanacağınız önemli ben krono saatlerimi kahve demlerken kullanıyorum anca o işe yarıyor :)
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj platinum » 30 Haz 2023, 13:36

Gelecek yıl bu zamanlar ben de orta sınıf bir otomatik diver almayı planlıyorum. Şu an dikkatimi çekenler, Longines Legend Diver ve Rado Captain Cook. Hydroconquest'teki 6-9-12 rakamlarına bir türlü gözüm ısınmadı. Gelecek yıla bırakmamdaki sebep, 1 yıl içinde zevkim iyice otursun, aldıktan sonra pişman olmayayım. :lol:
Kullanıcı avatarı
platinum

Mesaj sentez42 » 30 Haz 2023, 16:50

39.5 veya 41.5 mm bir Aquis bence mantıklı olacaktır sizin için.
Kullanıcı avatarı
sentez42

Mesaj mehmet89 » 01 Tem 2023, 13:41

hknmtn yazdı:Tissot Seastar 1000 olabilir. 43mm ve bütçenizin de altında.

https://www.tissotwatches.com/tr-tr/t1206071104100.html
Bu linkteki seastar 2000 modeli iso6425'i karşılıyor. Ancak maalesef 1000 modelinde bu özellik yok.
Arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim. Ancak aradığım dalgıç saatinin markası çok iyi olmadığı sürece bir bağımsız sertifikasyon kuruluşu tarafından bazı standartları karşıladığından emin olmak isterim. En nihayetinde görece az olmayan bir para veriliyor.

https://www.invictaturkiye.com/invicta-128768-erkek-kol-saati-4078
Baktığınız zaman yukarıdaki linkteki saatte water resistant 300m yazıyor. Ama markanın herhangi bir test yapıp yapmadığı konusunda ciddi şüphelerim var.:)
Kullanıcı avatarı
mehmet89

Mesaj platinum » 02 Tem 2023, 00:56

Circula isminde bir Alman saat markası var, diver modellerinin tasarımı da bana göre çok hoş. Sitelerinde demişler ki, ISO 6425 standartlarını, antimanyetik, şok dayanımı ve günlük saniye sapması olarak karşılamıyoruz ama dalışla ilgili tüm kıstasları karşılıyoruz ve saatlerimizle dalabilirsiniz.

https://circulawatches.com/en/divers-wa ... -din-8306/

İsviçre ve otomatik mekanizma olması isteniyorsa, gördüğüm en uygun fiyatlı model (sertifikalı) Certina DS Action Diver. 750 euro bir fiyatı var ama Türkiye'de yok. Onun biraz üstünde de yukarıda bahsi geçen Tissot Seastar 2.000 var, fiyatı 1.000 euro civarı.

Hydroconquest ya da Captain Cook gibi modeller zaten belirtilen bütçenin üstünde. Cook yeni bir model olduğundan zor ama Hydroconquest ikinci elde 30.000'e bulunursa, 1-2 yıllık yeni bir saat olmayacağı aşikar. Eski bir saatte de düzenli bakımı yapılmış mı, düşmüş mü düşmemiş mi, 6425'e zeval getirecek bir işle karşılaşmış mı karşılaşmamış mı bilmek olanaksız.

Eğer amaç otomatik saatten ziyade, dalgıç saat teknik özelliklerini en üst seviyede karşılamak ise bence Citizen'ın modelleri fiyat/fayda anlamında müthiş. Belirtilen bütçede istenebilecek tüm teknik detaylara sahip modelleri var. Tipleri kaba ama mühendislikleri gereği de kaçınılmaz.
En son platinum tarafından 02 Tem 2023, 12:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
platinum

Mesaj mehmet89 » 02 Tem 2023, 02:45

platinum yazdı:Circular isminde bir Alman saat markası var, diver modellerinin tasarımı da bana göre çok hoş. Sitelerinde demişler ki, ISO 6425 standartlarını, antimanyetik, şok dayanımı ve günlük saniye sapması olarak karşılamıyoruz ama dalışla ilgili tüm kıstasları karşılıyoruz ve saatlerimizle dalabilirsiniz.

https://circulawatches.com/en/divers-wa ... -din-8306/

İsviçre ve otomatik mekanizma olması isteniyorsa, gördüğüm en uygun fiyatlı model (sertifikalı) Certina DS Action Diver. 750 euro bir fiyatı var ama Türkiye'de yok. Onun biraz üstünde de yukarıda bahsi geçen Tissot Seastar 2.000 var, fiyatı 1.000 euro civarı.

Hydroconquest ya da Captain Cook gibi modeller zaten belirtilen bütçenin üstünde. Cook yeni bir model olduğundan zor ama Hydroconquest ikinci elde 30.000'e bulunursa, 1-2 yıllık yeni bir saat olmayacağı aşikar. Eski bir saatte de düzenli bakımı yapılmış mı, düşmüş mü düşmemiş mi, 6425'e zeval getirecek bir işle karşılaşmış mı karşılaşmamış mı bilmek olanaksız.

Eğer amaç otomatik saatten ziyade, dalgıç saat teknik özelliklerini en üst seviyede karşılamak ise bence Citizen'ın modelleri fiyat/fayda anlamında müthiş. Belirtilen bütçede istenebilecek tüm teknik detaylara sahip modelleri var. Tipleri kaba ama mühendislikleri gereği de kaçınılmaz.

Dediğiniz gibi Certina'lar isteklerimi karşılıyor ama Türkiyede yok maalesef. Citizenleri de beğeniyorum fakat onda da seramik bezelli bir model bulamadım.
Seastar 2000 çok iyi duruyor ancak 46 mm. :)
Şu ana kadar Seiko SRPE33k ve SRPF79 kodlu King Samurai'lerini bulabildim. Belirttiğiniz markayı da inceleyeceğim.
Kullanıcı avatarı
mehmet89

Mesaj EvrenT » 12 Tem 2023, 12:37

Ben size şiddetle Seiko spb143/sbdc101 i tavsiye ederim. Bu yaz dalış yaparken de kullandım. Safir cam, 6425 iso sertifikası, her bir saat için bağımsız test, 70 saat güç reservi yanı sıra nefis bir görünüşü var. Saate bakmaya doyamıyorum. Bilekteki duruşu ve oranları mükemmel. Farklı renk varyasyonları var ancak ben özellikle bu rengine bayılıyorum. Ayrıca Seiko tarihinde çok önemli yeri olan 62MAS'ın yeniden üretimi olması saatin değerini daha da arttırıyor.

Resim

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
EvrenT

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 110 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners