İlk Otomatik Saat İçin Önerilerinizi Bekliyorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

İlk Otomatik Saat İçin Önerilerinizi Bekliyorum

Mesaj afaLaw » 19 Tem 2023, 00:33

Merhaba , işim gereği kimi zaman klasik kimi zaman da sportif giyiniyorum.
Apple Watch Ultra alacağıma o fiyata daha anlamlı ve değeri olan saatler bulabilirim düşüncesiyle ilgi saldım saat konusuna. Bir kaç video ve forum yazılarını okumam ve araştırmalarım neticesinde bir kaç saat arasında kaldım. Ama tabii sizlerin de farklı marka ve model önerilerinize açığım.
İlk otomatik saat tecrübem olacağı için SEIKO marka SNXS75K model ilgimi çekti. Fiyatı şuanda yetkili satıcısında 5.700-TL.
https://www.gunkutsaat.com/snxs75k-seik ... ti-snxs75k

Sonrasında saat Tissot PRX Powermatic 80 oldu. Yetkili satış sitesinde fiyatı şuanda 20.000-TL. Safir cam olması da baya iyi aslında. Mağazada bu fiyatın altında bir bedelle satın alabilir miyim bu ürünü ?
https://www.konyalisaat.com.tr/tissot-p ... tion=click

ORIENT marka Bambino saati de amazon 'dan bulabildim. Bu ürünlerin orijinalliği hakkında çekincelerim var. Sonuçta satıcı herhangi bir mağaza. İlk saatimi alırken yurtdışı bir ürün almak konusunda pek emin değilim ancak hem tasarımı ilgimi çekti.
https://www.amazon.com/gp/product/B01N5 ... HBK9&psc=1

Fikirlerinizi ve önerileriniz bekliyorum. İyi forumlar herkese
Kullanıcı avatarı
afaLaw

Re: İlk Otomatik Saat İçin Önerilerinizi Bekliyorum

Mesaj sentez42 » 19 Tem 2023, 11:29

Prx daha ikonik bir tasarım. Forumda da uygun fiyatlara çok temiz ikinci el modeller var bütçenize göre onlara bakabilirsiniz. Sıfır fiyatları biraz yüksek şuan saatlerin. Ama ikinci el alınabilir durumda çok model var forumda.
Kullanıcı avatarı
sentez42

Mesaj Kakashi » 19 Tem 2023, 14:46

İlkler özeldir. Ben ilk otomatik saatinizi sıfır almanızı öneriririm. Bileğinizde de deneyin mutlaka, alırken içinize sinsin, videodan görüp aldığınız saat sizde hiç beklediğiniz gibi durmayabilir.
Kullanıcı avatarı
Kakashi

Mesaj mturann » 19 Tem 2023, 16:45

İnternetten alacağınız saati canlı görmeniz gerekiyor
Fotoğraflar yanltabiliyor
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj EvrenT » 11 Ağu 2023, 13:10

mturann yazdı:İnternetten alacağınız saati canlı görmeniz gerekiyor
Fotoğraflar yanltabiliyor

Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca her ne kadar Tissotta pek olmasa da özellikle Seiko'da ciddi bir pazarlık payı olabiliyor. Bayi kendi yetkisini kullanarak ciddi indirimler yapabiliyor. Bunu da mutlaka dikkate almanızı gerekli. İnternet üzerinden satın aldığınızdaki kampanyalara göre daha fazla karınız olacaktır.
Kullanıcı avatarı
EvrenT

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 113 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners