Giriş Seviyesi İçin; Citizen ya da Seiko. Hatta Seiko (:

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Giriş Seviyesi İçin; Citizen ya da Seiko. Hatta Citizen (:

Mesaj safir » 11 Kas 2010, 13:19

şahsen bende citizeni tercih ederdim hem pil ömrü yaklaşık 25 yıl,hem de lug aralığı standart şekilli ve sonradan farklı kayış takılabilir,eco drivelerde şarj ömrü modele göre 2-3 ay ile 1 yıl hatta daha fazla olarak değişiyor,ama sistem çok verimli olduğundan şarj bitme sıkıntısı çekeceğinizi sanmam,eğer bütçenizin üstündeyse bekleyip bütçeyi artırmaya değer derim
Kullanıcı avatarı
safir

Mesaj DenizKSK » 11 Kas 2010, 14:38

CAT 035 bir ara Türkiye'de yoktu ama bu dediğim 3 ay öncesi için geçerli. Ankara'da nerede 375 TL fiyatı aldınız??
Çok istemiştim alayım o saati diye ama Saat&Saat'in hiçbir dükkanında yoktu (birtek Bursa'da var gözüküyordu).
"A Samurai always wears two swords."
Kullanıcı avatarı
DenizKSK

Mesaj ahmetcan44 » 11 Kas 2010, 14:44

O fiyatı İstanbul'dan aldım. Konyalı Alsa Saatçilik isimli firma.

http://www.alsasaatcilik.com.tr/main/contact.asp

CAT036 ya da CAT035'in stoklarında olmadığını, fakat ikisinden herhangi birini seçmem halinde ertesi gün temin edebileceklerini söylediler. Nakitte 375 TL fiyat verdiler. 450-500 liradan iniyorlar genelde bu fiyata.
Kullanıcı avatarı
ahmetcan44

Mesaj DenizKSK » 11 Kas 2010, 14:55

Fiyatı çok iyi vermişler 390-400'den aşağı fiyat bulamamıştım ben nakitte. :thumbup:
Yazdığın gibi, kesin siparişle ancak getiririz demişti Saat&Saat yetkilileri de. Bence CAT035'i kaçırma eğer hoşuna gittiyse.
"A Samurai always wears two swords."
Kullanıcı avatarı
DenizKSK

Mesaj drk » 11 Kas 2010, 15:04

Kızılay ve çevresindeki saatçilere bir bakın bence. Birinde yoksa diğerinde vardır. Nakit parayla alacaksanızda fiyatı daha aşağılara çekebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj ahmetcan44 » 11 Kas 2010, 15:05

Son olarak Konya'dan Işık Optik-Saat ile görüşeceğim. Sitede 380 TL fiyat var görünüyor. Nakit olarak fakat stokta yok. Daha önce sorduğumda distribütörle görüşeceklerini söylemişlerdi. Site fiyatı buysa ve değişmezse, 350'yi zorlarım diye düşünüyorum.

Kafam sürekli karışıyor. CAT035, CAT036 ve CAT039 arasında gidip geliyorum. CAT035 ağır basıyor. Bakalım, kararım değişmezse, bayram dönüşü CAT035'i alabilirim büyük ihtimalle.
Kullanıcı avatarı
ahmetcan44

Mesaj Archezia » 11 Kas 2010, 16:59

Eğer ellerinde yoksa ve distribütörden getireceklerse indirim daha az olabilir. Ellerinde olan bir yer bulur yada öyle bir model beğenirseniz daha fazla indirim alma şansınız olabilecektir bence. En azından araba alırken durum böyle saatlerde de aynıdır heralde (:
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj ahmetcan44 » 11 Kas 2010, 17:04

Dediğim gibi; ellerinde olmadığı halde ve sipariş üzerine getirecekleri halde uygun bir fiyat verdiler. Tabi dediğiniz gibi, Kızılay'a ve birkaç mağazaya uğramadan, pazarlık yapmış sayılmayız. En önemlisi de şu parayı biriktirmek. Sonrası kolay (:
Kullanıcı avatarı
ahmetcan44

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 110 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners