Tissot Seastar 2000 hakkında.

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tissot Seastar 2000 hakkında.

Mesaj dgnzcn » 06 Eyl 2023, 15:08

Teşekkürler, bileğimdeyken fotoğrafı tam düz olarak çekemedim, bileğimdeyken yandan görüldüğü gibi büyük durmuyor.

Az önce kontrol ettim, her iki taraftaki uç kısımlardaki pim yuvaları boş. Sizce gidip pimleri istemelimiyim?

Resim
Kullanıcı avatarı
dgnzcn

Mesaj imdatbesikci » 06 Eyl 2023, 15:54

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
ben çelik kordonu ayarlarken eğer 3 bakla çıkaracaksam saatin 6 pozisyonu tarafından 2 tane, 12 pozisyonu tarafında 1 tane çıkarıyorum, böylece saat bileğimin dış tarafına doğru fazla hareket edemiyor, kendim şöyle bir ölçüleme yapıyorum, işaret parmağımı bilekle kordon arasına soktuğumda zor girmesi lazım, benim kendime göre ölçüm bu, onun dışında çok bol olması beni rahatsız ediyor veya saatin bilekte dönmesi.

Sizin baklaları kutuya koyduklarında pimlerini de koymaları gerekirdi, bence aynı yere gidip pimleri alın.
Kullanıcı avatarı
imdatbesikci

Mesaj imdatbesikci » 06 Eyl 2023, 15:58

ince ayar için ise, kilit mekanizmasındaki delikli pim takılı yerdeki mesafeyi, pimi ileri geri yer değiştirerek yapabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
imdatbesikci

Mesaj EnesBey » 06 Eyl 2023, 16:50

Hayırlı olsun ben mavi kadranını tercih etmiştim bileğiniz ince olduğu için biraz büyük duruyor bakla konusunda ise ya ince ayarı sona almanız lazım veya 1 bakla daha çıkartmanız lazım güzel günlerde kullanın.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
EnesBey

Mesaj dgnzcn » 06 Eyl 2023, 17:59

Teşekkür ederim,

Sanırım 2 bakla bir taraftan, bir bakla da diğer taraftan çıkarılmış ve baklaları birleştirip fotoğraftaki gibi 3 bakla olarak bana teslim etmişler.

Sormak istediğim bu durumda bu fotoğrafa göre pim eksikliği varmı?

Resim
Kullanıcı avatarı
dgnzcn

Mesaj imdatbesikci » 06 Eyl 2023, 18:36

1 tane pim eksik
eklemek istediğinizde saatten çıkan bir pimi zaten kullanıyorsunuz ama diğer tarafa bir pim daha takmak gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
imdatbesikci

Mesaj dgnzcn » 06 Eyl 2023, 19:18

Anladım, kendi pimini bulabilirlermi bilmiyorum, 5 Eylül de almıştım saati, başka pim verseler sıkıntı olur mu, kalite veya uyumluluk açısından?
Kullanıcı avatarı
dgnzcn

Mesaj imdatbesikci » 06 Eyl 2023, 21:30

dgnzcn yazdı:Anladım, kendi pimini bulabilirlermi bilmiyorum, 5 Eylül de almıştım saati, başka pim verseler sıkıntı olur mu, kalite veya uyumluluk açısından?

pimi bulsunlar bi zahmet, onların hatası, müşteriye bakla verilip pim verilmemesi olacak iş değil. Yedek olarak vardır onlarda.
Kullanıcı avatarı
imdatbesikci

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: egemencakir ve 106 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners