120.000 TL Bütçeli Tavsiye Saat İstiyorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

120.000 TL Bütçeli Tavsiye Saat İstiyorum

Mesaj furkaans » 12 Eyl 2023, 19:33

Merhabalar Türkiye'de alabiliceğim maximum 120.000 TL lik sıfır bir saat arayışı içerisindeyim.

Maksadım hem aksesuar olarak kolumda dursun hemde satmak istediğimde hemen hemen değerinde satabiliceğim saat olsun istiyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum...
Kullanıcı avatarı
furkaans

Re: 120.000 TL Bütçeli Tavsiye Saat İstiyorum

Mesaj esenturk » 12 Eyl 2023, 23:59

Merhaba soru biraz genel olmuş.

Hangi boyutlarda bir saat arıyorsunuz, giyim tarzınız, kullanım yeriniz vs gibi etkenler daha spesifik öneriler almanıza yardımcı olabilir.

Örneğin daha smart casual ya da klasik giyinen biri iseniz grand Seiko, longines master collection gibi dress watchlar olabilir.

Daha spor giyinen biri iseniz ve ikinci el olur derseniz Omega SMP sıfır olarak Tudor BB ya da Pelagos, longines hydroconquest gibi diverlar.

Mekanik otomatik saatler ile yeni tanışıyorum aslında bütçemi buraya kadar doldurmasam da olur şöyle güzel kaliteli bişeyler olsun diyorsanız Hamilton Tissot ya da Seiko vs gibi olabilir.

Özetle seçenek çok seçenekler fiyatından daha öte de çokça ayrışabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
esenturk

Mesaj autograph » 13 Eyl 2023, 00:06

O fiyatlara sıfır olarak alınabilecek ve daha az az değer kaybedebileceğini düşündüğüm iki saat önerim şöyle,

1-Tudor Black Bay 58
2-Cartier Santos Quartz

İkisi de çok farklı saatler, ihtiyacınıza göre değerlendirebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
autograph

Mesaj EnesBey » 13 Eyl 2023, 02:25

Ben sizin yerinizde olsam direkt Seamaster alırdım Tudor'un piyasası ağırdır bir omega değildir sıfır çok değer kaybeder kaldı ki 1-2 aylık seamaster modelleri mevcut 130 bin civarına tabi şahsi fikrim son karar sizin.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
EnesBey

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 74 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners