Tudor Black Bay Pro- Longines Zulu Time

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tudor Black Bay Pro- Longines Zulu Time

Mesaj keremikoo » 09 Kas 2023, 08:03

Herkese merhaba önümüzdeki günlerde bir saat almayı düşünüyorum ancak Tudor black bay pro ve longines zulu time 39 arasında kararsız kaldım tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Her iki saatide bileğimde denedim ve tudor biraz daha tok ve kaliteli hissettirdi. Ayrıca tudorun bileziğini ve toka kısmını daha çok beğendim.Longines tarafında ise tasarım tudordan daha özgün ve fiyat olarak birazcık daha uygun. Önünüze bir kutu konulsa ve bu iki saatten birisi çıksa hangi saat sizi daha çok mutlu ederdi? Nedenleriyle açıklayabilirseniz sevinirim. Ayrıca tudor için quadran ile görüştüm ve tudor markasının politikası gereği iskonto yapamayacaklarını söyledi. Bu söylenenin doğruluk payı var mıdır? Son olarak da saati yılbaşından önce almak istiyorum ancak olurda alamazsam yılbaşından sonra fiyatlar çok artar mı?
Forumda yeniyim hatam oldu ise affola.Şimdiden yardım ve tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
keremikoo

Re: Tudor Black Bay Pro- Longines Zulu Time

Mesaj EnesBey » 09 Kas 2023, 12:56

Selamlar Longines'e 1 hafta içinde minimum %10 zam gelecek elinizi çabuk tutun bence

SM-G998B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
EnesBey

Mesaj keremikoo » 09 Kas 2023, 13:04

Merhaba cevabınız için teşekkürler kesin bilgi midir acaba? Zaten çok ara zam yapmışlardı ben yılbaşından önce gelmez diye umuyordum. Gerçi kur yerinde durmuyor maalesef..
Kullanıcı avatarı
keremikoo

Mesaj mturann » 09 Kas 2023, 14:01

ikinci elde tudor zaman içinde daha az değer kaybeder diye düşünüyroum
tamamen tasarımdan dolayı ben longines zulu time ı tercih ederdim.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj mecako52 » 09 Kas 2023, 14:09

saatlerinizi sık değiştiren biriyseniz tudor'un 2. eli daha kuvvetlidir diye düşünüyorum. Biraz koleksiyonunuzun güncel durumu da karar vermede etkili olabilir. Tudor, kimilerinin de dediği gibi poor men's rolex bir saat bence. Özgün değil. Zulu time ise çok özgün ve albenili bir model.
Kullanıcı avatarı
mecako52

Mesaj keremikoo » 09 Kas 2023, 14:13

yorumlar için teşekkürler acaba zam haberi kesin midir yoksa sizin tahmininiz mi? Swatch grup çok ara zam yaptı gerçi kurda yerinde durmuyor..
Kullanıcı avatarı
keremikoo

Mesaj keremikoo » 09 Kas 2023, 14:21

mecako52 yazdı:saatlerinizi sık değiştiren biriyseniz tudor'un 2. eli daha kuvvetlidir diye düşünüyorum. Biraz koleksiyonunuzun güncel durumu da karar vermede etkili olabilir. Tudor, kimilerinin de dediği gibi poor men's rolex bir saat bence. Özgün değil. Zulu time ise çok özgün ve albenili bir model.

Cevabınız için teşekkürler. Sık sık saat alıp satan birisi değilim. Satmayı düşünerek almıyorum zaten. Sadece tissot prx otomatik saatim var ve onuda keyifle kullanıyorum. Zulu time da beni yakalayan şeyde bahsettiğiniz gibi özgün bir tasarıma sahip olması. Hoşuma gitmeyen kısımları ise çelik bileziğindeki tokanın(clasp) kısmının basit kalması ve genel olarak kalite hissiyatının tudora göre zayıf olması sanırım bunda kalınlığında payı var. Tudor bilekte bir parça daha kendini hissettirdiği için öyle geldi bana sanıyorum.
Kullanıcı avatarı
keremikoo

Mesaj Tolgi06 » 09 Kas 2023, 14:33

Son zamanda Longines kendini bir üst klasmana taşıma derdinde ve kalite+fiyatları bu bağlamda yükseltiyor. Keza Zulu da bunun iyi bir örneği, lakin marka imajı olarak bence hala Tudor'un oldukça gerisinde(tarihi Tudor'dan çok çok daha güçlü olsa da). Bu nedenle eğer sonradan satmak gibi niyetiniz yoksa hangisini beğeniyorsanız onu, satma olasılığınız olacak ise Tudor'u tercih etmeniz mantıklı olacaktır.

Fiyat artış konusu ise tamamen kura bağlı.
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 106 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners