10.000$ Bütçe Öneriler Nedir?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 10.000$ Bütçe Öneriler Nedir?

Mesaj Ok7 » 24 Şub 2024, 13:22

Rolex OP ve smp derim.saatlerden birinin alternatif kayislar ile kullanilabilmesi de daha keyifli olacaktır.

CPH2219 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ok7

Mesaj nemo » 24 Şub 2024, 14:01

Ok7 yazdı:Rolex OP ve smp derim.saatlerden birinin alternatif kayislar ile kullanilabilmesi de daha keyifli olacaktır.

OP Silver Dial çok istediğim bir saat ve onun için mağazaya gittim, bir kendime bir de hanıma alayım dedim, mağaza çalışanı "ben burada bu saati hiç görmedim çok beklersiniz" dedi, alternatif olarak altın ve taşlı bir day date önerdi. Donald Trump, arap şeyhi, Rapçi ya da Warren Buffet olsam okey ama hayat tarzıma uygun değil dedim, akabinde de kendileri saçma sapan diamond vs olan saatleri tavsiye etti. Siz yazın listeye gelirse alırım dedim ve ayrıldım. Bana gelen satıcılardan da kaynaklı olabilir bilemiyorum ama rolex mağazaları biraz tuhaf.

OP ve SMP çok iyi bir duo olur haklısınız. :thumbup:

Peki Breitling Chronomat GMT ve OP sizce nasıl olur?

Resim
Kullanıcı avatarı
nemo

Mesaj Ok7 » 24 Şub 2024, 14:35

nemo yazdı:
Ok7 yazdı:Rolex OP ve smp derim.saatlerden birinin alternatif kayislar ile kullanilabilmesi de daha keyifli olacaktır.

OP Silver Dial çok istediğim bir saat ve onun için mağazaya gittim, bir kendime bir de hanıma alayım dedim, mağaza çalışanı "ben burada bu saati hiç görmedim çok beklersiniz" dedi, alternatif olarak altın ve taşlı bir day date önerdi. Donald Trump, arap şeyhi, Rapçi ya da Warren Buffet olsam okey ama hayat tarzıma uygun değil dedim, akabinde de kendileri saçma sapan diamond vs olan saatleri tavsiye etti. Siz yazın listeye gelirse alırım dedim ve ayrıldım. Bana gelen satıcılardan da kaynaklı olabilir bilemiyorum ama rolex mağazaları biraz tuhaf.

OP ve SMP çok iyi bir duo olur haklısınız. [emoji106]

Peki Breitling Chronomat GMT ve OP sizce nasıl olur?

Resim
Chronomati satın alacak kadar olmasa da beğeniyorum ancak tasarımı bileziği bana uzun vadede sıkıcı olacak gibi geliyor. Breitling saatleri bence hantal benim şahsi fikrim saat hantal olucaksa diver olmali tabii zevk meselesi. Ama smp ile chronomat arasında özellikle op in yanında ikinci saat olacaksa sabaha kadar smp derim.

Kullanıcı avatarı
Ok7

Mesaj Ok7 » 24 Şub 2024, 14:51

Rolex bayileriyle sadece iki tecrübem oldu ilk ve son roleximi 2000 senesinde rhodium olmadan önce otap olduğunda Bağdat caddesinden aldım. O zaman tabi vitrinden istediğin modeli seçip yüzde 10 indirimi bişey demeden kendilerinin yaptığı zamanlardı. İkincisi de kız arkadaşım için Aralık ayında Akasya ya TT bir datejust almak için gittik. Formu doldurduk 5-6 hafta civarı bir zamanda da saat geldi diye aradılar. O yüzden Rolex bayileriyle fazla bir tecrübem yok

Kullanıcı avatarı
Ok7

Mesaj therapeute » 29 Şub 2024, 11:55

Thickness'i sorun etmezseniz , Planet Ocean'da eklenebilir listeye , bilezik kalitesini çok beğeniyorum , kadran'da özellikle siyahın derinliğide epey hoş , birçokta versiyonu mevcut..
Kullanıcı avatarı
therapeute

Mesaj nemo » 01 Mar 2024, 12:36

therapeute yazdı:Thickness'i sorun etmezseniz , Planet Ocean'da eklenebilir listeye , bilezik kalitesini çok beğeniyorum , kadran'da özellikle siyahın derinliğide epey hoş , birçokta versiyonu mevcut..

Gerçekten müthiş tavsiyeler geldi ve zaten bu konuda karışık olan kafam daha da karıştı. :roll:
Planet Ocean geçmişte çok beğendiğim ve bir dönem sahip olduğum bir şey lakin bana göre şimdilerde gereğinden fazla sportif görünüyor ama tekrar bir bakmakta fayda var. Tavsiye için çok teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
nemo

Mesaj MaLi » 01 Mar 2024, 14:18

ingenieur baktınız mı? Spor çelikte çok hoşuma gidiyor açıkçası.
Kullanıcı avatarı
MaLi

Mesaj qaan77 » 28 Mar 2024, 12:09

rolex imalat üzeri sipariş aldığı için bayiden almak iyice zor

10k dolara ben de tek bir rolex ikinci el bi patek düşürebilirsem düşürürdüm

onun dışında 3lü 4 lü kombo yapardım
gs, breitling superocean heritage, hublot, hamilton panda, seiko bullhead gibi. pahalı ucuzlu değişik tarzlar.
Kullanıcı avatarı
qaan77

Önceki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 273 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners