Omega Seamaster ref2062.50.00 36 mm Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Omega Seamaster ref2062.50.00 36 mm Yorum

Mesaj burkay88 » 06 Nis 2024, 10:13

Herkese merhabalar,

Saatlere ilgim başladığından beri bir omega sahibi olma hayalim vardı. Malum ekonomik şartlar öğrencilik vs derken invicta seiko gibi markalar ile yetiniyordum. Şu an ikinci el bir omega almak için bir miktar bütçem oluştu ancak model ve ikinci el alım hakkında tecrübelerinize ihtiyacım var.

2062.50.00 ref numaralı bir Omega Seamster modeli buldum. Saat fiyatı 2.000 usd, kutu ve evrakları mevcut olduğu ve kondisyon olarak iyi durumda olduğu belirtiliyor. Ücret ve model hakkındaki yorumunuz nedir acaba?

Ek olarak bir de şunu sormak istiyorum, ikinci el ve bireysel bir satıcıdan alacağımdan dolayı saati almadan önce orijinallik ve kondisyonunu teyit ettirme ihtiyacı hissediyorum, İstanbul Anadolu yakasında (Ataşehir yakınları olursa çok daha iyi olur) saati gösterebileceğim bir ustası/tanıdığı olup beni yönlendirebilecek olan var mıdır acaba?

Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
burkay88

Re: Omega Seamaster ref2062.50.00

Mesaj ozturkti » 14 Nis 2024, 21:14

burkay88 yazdı:Herkese merhabalar,

Saatlere ilgim başladığından beri bir omega sahibi olma hayalim vardı. Malum ekonomik şartlar öğrencilik vs derken invicta seiko gibi markalar ile yetiniyordum. Şu an ikinci el bir omega almak için bir miktar bütçem oluştu ancak model ve ikinci el alım hakkında tecrübelerinize ihtiyacım var.

2062.50.00 ref numaralı bir Omega Seamster modeli buldum. Saat fiyatı 2.000 usd, kutu ve evrakları mevcut olduğu ve kondisyon olarak iyi durumda olduğu belirtiliyor. Ücret ve model hakkındaki yorumunuz nedir acaba?

Ek olarak bir de şunu sormak istiyorum, ikinci el ve bireysel bir satıcıdan alacağımdan dolayı saati almadan önce orijinallik ve kondisyonunu teyit ettirme ihtiyacı hissediyorum, İstanbul Anadolu yakasında (Ataşehir yakınları olursa çok daha iyi olur) saati gösterebileceğim bir ustası/tanıdığı olup beni yönlendirebilecek olan var mıdır acaba?

Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim

Merhaba,

Sadece saatle ilgili bir yorum yapmak istedigim icin yaziyorum, cunku saat ustasi konusu hakkinda bir fikrim yok.

Ufak bir arastirma ile saatin quartz mekanizmali, aluminyum bezelli (seramik olmadigi icin vurgulamak istiyorum) ve muhtemelen 90'lar sonunda uretilmis bir model oldugunu gordum (bobswatches.com'da daha once satilmis bir modelin 1998 yili uretimli oldugundan yola cikiyorum).

Acikcasi Omega hayali olan birisi icin boyle bir saate 2000 euro vermek ne derece dogru bir adim olacak iki kere dusunmenizi oneririm, fiyat bana oldukca yuksek geldi.
Ustelik ebay'den gorebildigim kadariyla benzer ozellikteki quartz Omega saatlerin piyasasi 1300-1500 dolar arasinda degisiyor.

Sozun ozu 2000 euro gibi bir butceyi belki de biraz daha iyi planlayarak ya da sabrederek daha farkli bir Omega saat icin saklayabilirsiniz. Mesela otomatik bir model gibi...
Kullanıcı avatarı
ozturkti

Re: Omega Seamaster ref2062.50.00 36 mm Yorum

Mesaj Eterna » 16 Nis 2024, 10:45

Yukarıdaki @ozturkti arkadaşın yorumuna bende katılıyorum. Tamamen yanlış düşünüyor olabilirim. Ama tüm iyi niyetim ile yazmak istedim. 25 yaşındasınız. Omega saat hayaliniz var ve bunu gerçekleştirmek istiyorsunuz. O yüzden bir an önce ikinci el alacaksınız gibi duruyor.

Bugün bir mesajınızı daha gördüm. Orjinallik teyiti için usta soruyordunuz. Hemen aklıma bu mesaj geldi yazayım dedim.

eğer üst mesajdaki @ozturkti arkadaşımızın yazdığı tahminler doğru ise 25 senelik quartz Omega ya 2000 usd vereceksiniz.

Ben biraz daha araştırın biraz daha düşünün derim.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj imdatbesikci » 16 Nis 2024, 11:39

Saat ustası olarak Optimum AVM de -2 de Akya Saat Fehmi Usta var tavsiye ederim.

Omega Seamaster bende de var, keşke resim de ekleseydiniz, görseydik saati
bendeki otomatik 36mm ama sizin vermeyi düşündüğünüz paraları vermedim açıkçası (bende kutu yok, test raporu var)
Kullanıcı avatarı
imdatbesikci

Mesaj burkay88 » 18 Nis 2024, 01:29

Gelen bir kaç özel mesaj ve araştırmalardan sonra ben de başlıkta belirttiğim saati almaktan vazgeçtim. Çok çok daha yeni bir aqua terra modelini neredeyse aynı fiyat ile başka bir satıcı ile anlaştık bir aksilik olmaz ise yarın onu alıyor olacağım.Burada yazdığınız yorumlarınız için de hepinize çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
burkay88

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Kelyalalu07 ve 149 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners