3500 TL Bütçe Seviyesi İçin Saat Önerileriniz?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

3500 TL Bütçe Seviyesi İçin Saat Önerileriniz?

Mesaj welder » 14 Ara 2010, 23:59

Merhabalar yaşım 17 ve yılbaşı hediyesi olarak babam 3500 tl ye kadar saat seçmemi söyledi.Nickimdede yazdığı gibi welder saatlere hayranım (büyük saatleri seviyorum).Sizce verilecek paraya değer mi ? Daha sonra satmaya kalksam para eder mi ? .Diğer beğendiğim markalar ise tag heuer(carrera serisi) ve omega fakat bu bütçeye sanırım güzel model yok (sıfır olarak).Sizin önerileriniz nelerdir ? Saatler hakkında detaylı bilgim yok sadece görünüşe göre alıyorum senelerce kullanabileceğim güzel birşey istiyorum lütfen yardımcı olun :D

moruk sözcüğünü kullanmam tepki çekti özür diliyorum :)
En son welder tarafından 15 Ara 2010, 00:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
welder

Re: 3500 tl ye kadar saat önerileriniz ?

Mesaj punk » 15 Ara 2010, 00:05

Fakat Welder? Moruk? 3500? 17?
Kullanıcı avatarı
punk

Mesaj welder » 15 Ara 2010, 00:14

:) babama da babası almış omega benim yaşımdayken hatta arkasında adı yazıyor gelenekleşicek gibi benimle birlikte. Birazcık yardımcı olsaydınız keşke dalga geçtiğimi zannetmeyim gayet ciddiyim . İlanlarda viewtopic.php?f=35&t=4098 bu longines hoşuma gitti sizce hakediyormu bu fiyatı ?
Kullanıcı avatarı
welder

Mesaj punk » 15 Ara 2010, 00:37

Sevgili dostum, saat anlayışın gerçekten hoş fakat büyükbabama ben olsam "moruk" diye hitap edemezdim. Hem de böylesine "lüks ve değerli" bir hediye için böyle fedakarlıkta bulunacak biri için.

O saat o fiyatı pek tabii hak ediyor, ne de olsa Longines. Bu arada o fiyata Carrera Chrono bulunur.
Kullanıcı avatarı
punk

Mesaj welder » 15 Ara 2010, 00:48

punk yazdı:Sevgili dostum, saat anlayışın gerçekten hoş fakat büyükbabama ben olsam "moruk" diye hitap edemezdim. Hem de böylesine "lüks ve değerli" bir hediye için böyle fedakarlıkta bulunacak biri için.

O saat o fiyatı pek tabii hak ediyor, ne de olsa Longines. Bu arada o fiyata Carrera Chrono bulunur.

Moruk olarak bahsettiğim babamdı :) kendisi memnun bu lakaptan . Carrera Chrono sıfır olarak mı yoksa 2. el mi bulunur eğer sıfırsa en çok modeli nerede bulabilirim biliyormusunuz ?
Kullanıcı avatarı
welder

Mesaj drk » 15 Ara 2010, 01:20

Welder, bence welderi boşver. 3500tlye dünya kadar seçenek var önümüzde. Önce ne aradığımızı bilmemiz lazım, uzun yıllar sıkılmadan kullanabileceğin bir saat seçmek kolay değil, helede bu yaşta, tercihin klasikleşmiş tasarımlar arasından olmalıki sıkılma ihtimalini biraz olsun azaltabilelim, sende bu sırada forumu incele biraz, hoşuna gidecek farklı saatler bulabilirsin. Yılbaşına daha var nasıl olsa.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj sedir » 15 Ara 2010, 09:51

Bence de önce bu fiyat aralığında saat satan sitelerin arama motorlarını kullanıp tercihine daraltmalısın ki arabarında tercih için fikir üretilebilsin. Genel olarak söylediğin Longines, Omega ve Tag Heuer içinde bu fiyat aralığında birçok seçenek var. Beğeninin ne yönde olduğunu gösterdikten sonra üyeler de kendi fikirlerini rahatça açıklarlar.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj Eterna » 15 Ara 2010, 10:10

Sevgili Welder hoş geldin.

Punk dostumun ilk 4 kelimelik mesajı düşüncelerimin özeti olmuş aslında :) Aile içinde gelenekselleşiceğini düşündüğün babadan oğula saat hediyesi çok hoş gerçekten. Ama daha sonra satarsam para eder mi diye yazdığın soru bu özel hediye olayını gölgede bırakır haberin olsun. 3500 TL ye alabileceğin saatleri yazmaya kalksak eminim bu sayfa bile sığmaz. Sen beğendiğin markaları yazmışsın ve hepsi güzel saatler.

Yılbaşına daha iki hafta var. Bence bu süre içinde forumu bol bol oku. O kadar güzel yazılar var ki insan her satırında birşey öğreniyor. Ben saat olayında hayatımı ikiye ayırıyorum forumdan önce forumda sonra diye :) Sanırım sende biraz zaman geçtikten sonra daha farklı düşünmeye başlayacaksın.

Umarım baban da sende güzel bir saatte buluşur mutlu olursunuz.

Sevgiler,
Kullanıcı avatarı
Eterna

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 63 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners